Какво трябва да знаем преди да купим нов компютър или лаптоп?

  • 22 413
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Много ти благодаря за изчерпателния отговор, но май се обърках от всякъде. Дали съм разбрала правилно - плазмен 17 или 19 инчов, кое е по-добре? Той има анти рефлексни очила за работа с компютър.

Не, не плазмен - прекалено са ярки цветовете.  LCD монитор ти трябва. Прочети малко тук по въпроса. >>>

>ЦЪК!<

# 16
  • Мнения: 330
NessoR, благодаря за информацията!

Скоро ще си купуваме нов монитор и ми беше полезно да прочета по-горните постинги.

# 17
  • Мнения: 385
Много ти благодаря за изчерпателния отговор, но май се обърках от всякъде. Дали съм разбрала правилно - плазмен 17 или 19 инчов, кое е по-добре? Той има анти рефлексни очила за работа с компютър.

Не, не плазмен - прекалено са ярки цветовете.  LCD монитор ти трябва. Прочети малко тук по въпроса. >>>

>ЦЪК!<
Цъкнах и схванах, благодаря. Peace

# 18
  • Мнения: 16
Айде и аз ще изкажа мнение, без да съм очен лекар. Ако детенцето има проблеми с очите, то в никакъв случай не взимайте CRT (сиреч голям обикновен монитор с кинескоп). LCD-то е отличен вариант, само гледайте да е нещо с минимум 1000:1 (3000:1 би било перфектно), контраст 300 cd/m2 и време за реакция под 2 ms. Но в крайна сметка, мисля че всеки LCD монитор е по-добър вариант от който и да било CRT, защото го няма трептенето (най-просто казано лъча, който гради образа), което на 60 Hz е видимо, а на 85 Hz и нагоре не се вижда, но това не означава, че го няма и си оказва влияние върху слаби очи.
Дано да съм бил от полза. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 385
Разпечатах си двете мнения на Теди76 и NessoR и като отида в магазина ще се ориентирам по тях, че то много сложно иначе. Благодаря ви момчета!

# 20
  • София
  • Мнения: 261
Много готино инфо. Благодаря NessoR

# 21
  • Мнения: 19
Айде и аз ще изкажа мнение, без да съм очен лекар. Ако детенцето има проблеми с очите, то в никакъв случай не взимайте CRT (сиреч голям обикновен монитор с кинескоп). LCD-то е отличен вариант, само гледайте да е нещо с минимум 1000:1 (3000:1 би било перфектно), контраст 300 cd/m2 и време за реакция под 2 ms. Но в крайна сметка, мисля че всеки LCD монитор е по-добър вариант от който и да било CRT, защото го няма трептенето (най-просто казано лъча, който гради образа), което на 60 Hz е видимо, а на 85 Hz и нагоре не се вижда, но това не означава, че го няма и си оказва влияние върху слаби очи.
Дано да съм бил от полза. Simple Smile
Време за реакция ПОД 2ms newsm78 Има ли ги вече в България?

# 22
  • София
  • Мнения: 261
Всъщност проблемите с монитора са ясни.
          Има обаче един факт, който никой не го споменава. Разглежда се само на строго специализирани симпозиуми. Видях в германски концерн, забравих му името, бюра на които мониторите не бяха сложени както обикновено пред работещия , а ниско долу почти на нивото на клавиатурата. Имаше дори монитори които съдържаха и клавиатурата. За съжаление нямам снимка. Разбирате ли - Пишете си по клавиатурата и само на 10 см по нагоре е визуализацията  на това, което пишеш. Не си вдигаш непрекъснато главата да видиш какво си написал. По този начин очите гледат монитора, както гледаме текста на книга, която четем в ръка и ли на маса. Окото е отворено 1/3 и не изцъклено. Сега ние, (както и в момента аз правя) мониторът е пред нас, окото ни е отворено почти цялото, освен това и вторачено. По този начин  на гледане, както гледаме всички ние, окото "забравя" да мига. Затова и "изсъхва" и трябва да му помагаме с капки.
          Това беше преди година, когато и аз се чудех какъв монитор да купя на децата. Това с монитора почти на бюрото ми се видя добра идея, след като аз работя средно 10 часа на ден  и 3/4 от времето ми е пред монитора. За децата да не говорим.
          Никъде обаче повече не видях подобно нещо...

# 23
  • Мнения: 1
Всъщност проблемите с монитора са ясни.
          Има обаче един факт, който никой не го споменава. Разглежда се само на строго специализирани симпозиуми. Видях в германски концерн, забравих му името, бюра на които мониторите не бяха сложени както обикновено пред работещия , а ниско долу почти на нивото на клавиатурата. Имаше дори монитори които съдържаха и клавиатурата. За съжаление нямам снимка. Разбирате ли - Пишете си по клавиатурата и само на 10 см по нагоре е визуализацията  на това, което пишеш. Не си вдигаш непрекъснато главата да видиш какво си написал. По този начин очите гледат монитора, както гледаме текста на книга, която четем в ръка и ли на маса. Окото е отворено 1/3 и не изцъклено. Сега ние, (както и в момента аз правя) мониторът е пред нас, окото ни е отворено почти цялото, освен това и вторачено. По този начин  на гледане, както гледаме всички ние, окото "забравя" да мига. Затова и "изсъхва" и трябва да му помагаме с капки.
          Това беше преди година, когато и аз се чудех какъв монитор да купя на децата. Това с монитора почти на бюрото ми се видя добра идея, след като аз работя средно 10 часа на ден  и 3/4 от времето ми е пред монитора. За децата да не говорим.
          Никъде обаче повече не видях подобно нещо...
Интересно и аз съм го виждал някъде. Аз лично по принцип не си гледам в ръцете като пиша Simple Smile ама бая съм висял пред компютри. Нямам очила! Simple Smile Но ми се струва, че ако главата ти е непрекъснато леко приведена и погледа в една точка, първо ще ти се схване вратът и второ ще се видиотиш, без да ми се сърдят хората практикуващи медитация.. Плюс това шанса да се прегърбиш е по  голям. Всичко е вредно - шум, вибрации, облъчване, гсм, водата е замърсена, храната и т.н.т да разчитаме на адаптивната функция на човешкият организъм, жалко е само че природата се онищожава по бързо от колкото се възстановява. Компютрите и уиндоуса влиаят зле на децата. Има много насилие в игрите и интернет, слаб родителски контрол абе децата изперкват - стават агресивни, нетърпеливи. Имах един приятел дето беше на 24 години дето още нямаше приятелка да не навлизам навътре още какво не беше правил Simple Smile така стана че му се счупи компютъра пред който прекарваше цялото свободно време. За една седмица си хвана гадже и стана друг човек ... нещо много се отплеснах ... извинете за офтопика

# 24
  • Варна
  • Мнения: 826
Да чукам на дърво , но от 7-8 год. ползвам комп. и по доста време се застоявам , но очи не са ме боляли , нито изсъхвали.Не хваля монитора си , по-скоро си зависи и от самия човек и окото му явно...... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 14
. не ми беше полезно прочитането на поста.
. това не значи, че не е полезно по принцип. Напротив.

# 26
  • Мнения: 1
. не ми беше полезно прочитането на поста.
. това не значи, че не е полезно по принцип. Напротив.
мерси за коментара!
За да е обективна една медия тя трябва да представя различни гледни точки. Аз съм доволен, че на повечето хора е било полезно, щеше ми се и "разбирачите" да се включат щеше да стане по интересно.

# 27
  • Мнения: 330
Скоро ще си купуваме нов монитор и вече решихме да е LCD дисплей, но бихте ли препоръчали и марка?
До сега сме ползвали LG и сме доволни и мислехме пак да вземем такава марка.
Дайте мнения и препоръки.

Предварително благодаря!  bouquet

# 28
  • Мнения: 1
Това LG си вземете:

Изисквайте да го включите във фирмата пуснете някакъв бял екран и го гледайте внимателно за изгорели пиксели (точки)!

17" LCD 2ms (GTG), 3000:1, 300 cd/m2, DVI - 430лв

 Panel Size 17.0" • Resolution 1280 x 1024 • Colors 16.2 million • Pixel Pitch 0.264mm • Brightness 300 cd/m2 • Contrast Ratio 3000:1 • Viewing Angle 170/170 (H/V) • Response Time 2ms GTG • Horizontal Frequency 30 ~ 83 kHz • Vertical Frequency 56 ~ 75 Hz • Video Signal RGB Analog / Digital • Sync type Separate, Composite, SOG • Connectors D-Sub / DVI-D • Plug & Play DDC 2B • Power Supply AC 90~264 V (47 ~ 63Hz) • Power Consumption On 35 W, Stand-by/Suspend 1 W, DPM Off 1 W • Functions Flatron f Engine, OSD Lock, Auto Adjustment, Gamma Control, forteManager • Dimension (W x H x D) 370 x 377 x 233 mm • Weight 4.3 kg • Tilt + 0° (Down) / -157° (Up) • Swivel N.A. • Pivot N.A. • Regulations Safety UL,CUL,TUV-GS,SEMCO EMC FCC-B,CE Low radiation TCO-03 Ergonomics ISO 13406-2 Power saving EPA Energy Star ETC VCCI-2 (Japan),C-TICK (Australia),GOST (Russia)

Успех и да почерпите!  cheers

# 29
Моето мнение е, че много купувачи, не знаят какво искат. Често ми се е налагало да консултирам приятели. Когато ги попитам за какво ще се ползва компютъра.... почва едно мрънкане, едно изброяване ...
Когато ги попитам, "Значи ви трябва, да си гледате филмчета, да си ползвате интернет, да си пишете с хора и да си пишете текстове (и да си редите пасиансчета). Отговора най-често е "да". Тогава защо не си вземете компютър "втора ръка"... и хората млъкват и почват да ме гледат все едно съм им предложил... (да не ставам циничен). Защо хората отбягват втората ръка? всички горе изброени операции могат да се изпълнят от един 1.8Ghz със 1G RAM, който струва не повече от 150-200 лева Simple Smile
и още нещо, LCD наистина са страхотни като офис монитори, но мен лично по-ме радва CRT за филми, може да е субективно, но цветовете и ъгъла под който може да се гледа са по-приятни.

Както каза NessoR
Цитат
Естествено това, както и другите теми, които съм писал тук са базирани на скромния ми опит и са лично мое мнение, не искам да ангажирам никой с него

Общи условия

Активация на акаунт