34-та Американска тема

  • 10 478
  • 331
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 176
Зоре, добре дошла back и от мен, и бързо и леко възстановяване! Да те радва много Александра и да е мнооого спокойна, да спинка, да хапва и да не те изморява!

Оххх нераждалите жени се плашат!

За тортите и питките, скривам се в ъгъла с вдигнати ръце и се срамувам, просто нямам думи какви сте майсторици. Аз мога да правя една единствена торта "таралеж" дето ми взима здравето, не става особено красива, но поне е вкусна. Тази година за рождения ден на мъжа ми (съвпадащ с нова година) пак са ми я поръчали и ще се изгърбвам поне 4 часа.

Ние снощи пък навъртяхме една 8-километрова разходка из града и сега съм парцал. Имах и болки ниско долу в корема, но не казах на мъжа, защото ще ме затвори вкъщи без да мърдам... Нормално е да има cramp-подобни болки в ранни месеци бременност, нали?

# 271
  • Мнения: 1 593
Зоре, 20мл ми се вижда малко  newsm78
Ако цедиш, цеди поне 60мл и и дай да си изяде, колкото поиска (не се притеснявай ако върне с плюене). Ако даваш формула, бих карала по картона, но там не мога да кажа нищо по-компетентно...

Трънче, аз имах менструални болчици от време на време първия триместър и се побърках да не би да имам спонтанен аборт. Всъщност бяха точно около 8-9г.с.

Майсторките на тортиEmbarassed (no comment)

Benson, AJ расте неусетно, това не е ли доста впечатляващо за дете на 6 месеца (ставането сам). Браво на малкия разбойник. Снимките му в подписа ми доставиха голямо удоволствие - много ти е хубаво момчето!!!  Heart Eyes

# 272
  • Мнения: 940
трънче и аз в тези седмици имах менструални болчици от време на време та даже и зацапване имах и се бях паникьосала,но ти гледай да не се пренатоварваш много,бая ходене си му ударила вчера Peace

# 273
  • Мнения: 337
Оххх, Зоре, важното е, че всичко е зад гърба ти  Hug С нетърпение чакаме снимките на Александра!!!
(4 часа напъни!!! Аз след 2 бях труп, не зная ти как си издържала   ooooh!)

срещу разранени зърна ми помогна (моите "заминаха" 12 часа след раждането)
- крем Лансинох
- Nipple Protector за да не се докосва в сутиена
тези поддържаха ситуацията някак си първите две седмици

-Nipple Shields ползвах от 3тата седмица, те го научиха да суче

Надявам се да има кой да ти помага тези първи дни.

Сори за тъпия въпрос ама каква е разликата между Nipple Protector и Nipple Shields  Embarassed

# 274
  • Мнения: 810
Зори, като беше на 5дни и бяхме в болницата ни казаха 30мл на всеки 2ч и така се почнаха бутилките, защото беше в кувиоза под лампите. Но това е смятано според хранене с формула. Ако зяпа като врабче  Laughing давай й да яде. Но 20мл са малко и според мен. Нашия недоносчо първите дни ядеше по 20-25мл. Давай й поне 30, а тя ще иска и повече сигурно. И щом се буди начесто, значи огладнява. Иван още се буди начесто някой път. Ето го днес например от 7ч непрекъснато яде.

И аз мисля, че режим за бебе на кърма е невъзможно.

МисГ, май не съм ти честитила прохождането на малката красавица! Да я водят кръчетата все на красиви места и весели приключения. Аватара ти е страшно красив, страхотна снимка!!!

# 275
  • Мнения: 1 593
Maxi,
Nipple Protector -  едни кръгли с дупки, слагат се в сутиена, за да не се търкат зърната в сутиена


Nipple Shield - силиконови зърна за сукане.


# 276
  • Мнения: 810
Ааа, тези нипъл протектори ме излъга да си ги купя специалистката по лактация, която така и нищо не направи...Продаде ми ги за да ми издърпват уж зърната навън. Носих ги 1-2ч и като ги свалих ми бяха изцедили половината мляко  hahaha Сега седят в шкафа. Ако някой ги иска ще му ги пратя, стерилизират се и са шестица.

Който е ползвал зърната за сукане, мислите ли че ще вършат работа, за не много издадени зърна, каквито са моите  newsm78 И като се сложат на зърното бебето добре ли суче?

Че с тази помпа излизането ми е като преселението на народите. Вчера седнахме в ресторант, специално за мен трябваше да се докара колата по-наблизо, зарязах всички и ходих в колата да се помпам /на улицата/. Ама гърджето гладно, какво да правя, мляко трябва да има. Още не съм си купила батерии за приставката с батериите и затова тези упражнения.

# 277
  • Мнения: 2 255
Кратък опит за кърмене имАх аз,както писах нееднократно...но тези "зърна" добра работа ми вършеха,а и така не ме болеше много,моята баракуда от лакомия,нямаше и време да го уча да захапе правилно...

# 278
  • Мнения: 1 593
Аа, то има специални нипъл протектори за плоски зърна (на картинката са с по-малкия отвор), аз ползвах нормалните, самата мисъл за сутиен до зърната ми ме ужасяваше (сега всъщност още ги ползвам, по-комфортно ми е с тях).

Пък за силиконовите зърна, ако не бяха те, сега нямаше да се кърмим. Буквално! Те научиха Ноли да суче (преди дъвчеше като баракуда). Моите зърна не са супер изпъкнали, но не са съвсем плоски, не мога да кажа дали биха помогнали, май зависи как суче бебето.  newsm78

# 279
  • Мнения: 2 563
Зора, мила, честито! Много се радвам, че вече си гушкаш вързопчето! Бързо възстановяване!

Точно зориния съвет последвах във Флорида и нищо не правих, само от едната трътка на другата на плажа. Ходихме на приятно тайко концертче и на Тори Амос, която, с извинение към феновете й тук, почти ме приспа. Много ми харесаха Маями и околиите, мисля си как ще се пренесем там (но първо свеки да се изнесе). Нямаше търкания обаче, всички се държахме прилично. При нас сега са минусови температури.  Cry Но поне цветово навън е много интересно, ходим да се снимаме с ярките дървета.

# 280
  • Мнения: 405
Зора, мила, честито! Важното е, че всичко е минало и сега сте си вкъщи. Simple Smile

На мен направо ми се сви стомаха като те четях, но май е по-добре човек да бъде подготвен за всичко и да стиска палци за добър край.

# 281
  • Мнения: 3 491
Сега вече много вдигнахте летвата и аз с моята скромна плодова торта ще се скрия и няма даже и да се показвам....
Въобще не ми е и минавало през ума да се показвам с моята, правих я с готов микс, а детето маца между блатовете с полуфабрикатен крем и писа, по-скоро плеска отгоре с купешки фростинг.  Laughing Дори при най-добро усилие на въображението ми беше непосилно да прочета "Happy Thanksgiving", но поне той си яде тортата, почти не е останала.  Simple Smile
Аз форумските торти ги имам за изложбени чудеса.  Heart Eyes Радост за окото.  Flutter Ако някой подхвърли някое парче - ще съм благодарна. Ако не - ще си трая в тих захлас.

# 282
  • Мнения: 1 800
Зоре, мале мила, направо си герой, такова дълго раждане. Хубаво е че всичко е минало Hug
 За грамажа- на нас в родилното ни даваха Симулак в бутилки за еднократна употреба. Те са по 2оз, около 50 мл. След първата седмица увеличихме на 75мл, защото много често се хранехме. Според педиатъра не сме се давали достатъчно на хранене, затова е искал да яде по- често. Това за формула Peace

За силиконовите зърна- моя приятелка има доста плоски зърна и само с тях успя да кърми Peace.

JennaHug

Дано наистина проходим по- рано, така и мама, и бебе може да се вталим  Laughing

Днес си направих елхата  madnoel




# 283
  • Мнения: 2 563

Днес си направих елхата  madnoel


Пусни снимка, сигурно хубаво ти огрява дома! Grinning В магазин за коледни неща аз съм като луда, страст са ми и все разни висулки от по 15 долара избирам. Не че ми трябват още, имам много, но като заточа лиги... Елхата правим семейно няколко дни преди Коледа.

# 284
  • Мнения: 810
Бенсън, защо ви сложиха на диета?

Аз миналата година правих елхата само с бели орнаменти. Тази година съм решила да сложа и кафяво и бежаво. Даже си харесах едни разкошни играчки в Потъри Барн - мече и пингвин, не знам дали сте ги виждали от някакви съчки са направени много са сладки.

Зори, забравих да уточня - тези грамажи за мляко ни ги изписаха според това колко тежи. Ето ти калкулатор, ако не съм ти пращала. Имай пред вид, че мляко ще пие повече и по-често, защото е по-леко и лесно усвоимо. Но поне ориентировъчно:
http://www.justmommies.com/articles/formula-feeding-calculator.php

Общи условия

Активация на акаунт