Бързи и лесни рецепти за микровълнова?

  • 125 231
  • 234
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 166
а как го правиш огретена точно Rolling Eyes

Редя резените картофки - сурови, а между тях сиренце, може и беконче примерно/за аромат/, топено сирене, и подправки. Заливам с малко водичка - колкото за задушаване и няколко бучки масло или олио. Запичам с капака. Махам го и заливам с разбити с кисело мляко яйца. А отгорое настъргвам кашкавал. Запичам без капака. Става страхотно...

# 61
  • София
  • Мнения: 4 294
Ето още инфо с рецепти за МВ http://mikrovalnova.startirai.com/

# 62
# 63
  • Мнения: 146
суперско  bouquet

# 64
  • Мнения: 40
Страхотни сте   bouquetтъкмо се чудех как ще я сколасам довечера - на малкия му растат зъбки,нерви се с повод и без повод,а мъжо ме сюрпризира ,че ще имаме гости. Ще пробвам картофките,пък наистина може и по едно гювече да метна Joy

# 65
  • Мнения: 307
Слагаш лук с масло в йенска тенджера за 3 мин. на макс.
После добавяш ориз и зеленчуци, а и вода за около 10 мин.
Става вкусна гарнитура и е много лесно.

# 66
  • Мнения: 173
А каква е рецептата за гювечета?

# 67
  • Мнения: 9 146
и миш-маш  Grinning Става дори на обикновена мв

# 68
  • Мнения: 572
А каква е рецептата за гювечета?

няма рецепта.
или по-скоро така както ти правиш гювечета.
блъскаш квото ти дойде на акъла и печеш Simple Smile

# 69
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз пък правя пържолки в йенска купа в микровълновата. Редя ред пържолки, ред гъбки, ред пържолки, ред топено сиренце, поливам с малко зехтин, слагам пикантина и затварям с капака. След 20 минути си облизваме пръстите  Peace

# 70
  • Мнения: 112
pep-4o  как правиш миш-маш

# 71
# 72
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Аз също правя миш - маш. Микровълновата ми е 900W, 30 л. и мога да събера в нея по - голямо количество. Първо загрявам малко олио за 2 мин. После добавям 1ч.л. червен пипер и загрявам 1 мин. Слагам изцеден доматен сок и нарязан печен пипер докато заври / зависи от количеството/. Разбърквам, добавям натрошено сирене и пека 3 мин. Последно  счупвам 1- 2 яйца, разбърквам и пека  около 2 мин. Става бързо и вкусно. Рецептата я приготвям в йенска тенджера.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 17:15 от Вела

# 73
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Нишестето става за 10 -12 мин., колкото да заври млякото със захарта. После добавям нишестето предварително разтворено във вода и разбърквам. Сгъстява се веднага. Използвам нишесте само на Биосет. Начупвам в чаши бисквити Закуска и ги заливам с нишестето. Става по - бързо, отколкото да ги редя във форма за торта, а вкусът е същия. И не ме карат да им режа парчета, а си вземат сами чашки.
Гъбите също стават много бързо и вкусно. 500г. нарязани гъби с няколко лъжички маргарин стават за 10 мин. Само веднъж ги разбърквам по време на печенето.
И двете рецепти ги правя в йенска тенджера.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 17:13 от Вела

# 74
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
и миш-маш  Grinning Става дори на обикновена мв
Яяяя, и как?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт