Обърнат режим при бебе

  • 9 132
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Като чета, май само за много малки бебчета говорите.
Оставете ги мушморочетата да спят, когато искат. И без това малките бебета почти само това правят. Има майки които искат да си преспят децата, вие искате да ги будите  Crazy
Възможно е да имат газове вечер и за това да бодуват повече, вечер и нощем коликите са по-силни.
Моя син беше на 9 месеца като се прибрахме от Ямайка ( 8 часа разлика ) и през деня режима му си беше нормален....но станеше ли 12,1,2ч. през ноща - започваше рев - хем му се спи, хем не...
След 4 кошмарни за мен нощи, накрая разбра, че по тъмно се спи.

# 16
  • Мнения: 636
Като се роди бебка беше по същия начин. През деня си спи блажено, а вечер ... Crazy
Първите два месеца беше така и постепенно сама си обърна режима. Мога да те посъветвам и ти да спиш през деня с него, докато отмине този период.
 Hug

# 17
  • Мнения: 2 100
Благодаря на всички ви! Изчетох всеки отговор. Бях започнала да отговарям на всеки поименно, но се отказах, че много дълго стана.  Hug
Вчера с хиляда зора успяхме да го държим наистина буден 6 часа. Много се радвахме, че най-накрая ще успеем да се наспим. Без малко да не се получи така-стана ли 24:00 малкия пак се ококори (сякаш беше спял цяяяял ден) и почна да си мята ръчичките и крачетата за игра и да се смее  Crazy Мъчихме го да заспи и накрая успяхме, но...нощната ни пауза я няма никаква-на всеки 3 часа иска да папа  ooooh!
Надявам се няколко дни да успеем да удържим фронта и да го държим буден в един и същ интервал от време, за да свикне. Пък за нощното хранене...освен пак от самосебе си да се оправи...незнам newsm78

# 18
  • Мнения: 81
За нощното хранене и аз мноого се тормозих, но не се получи да го откажа- моят съвет е остави го, моят сладур е почти на 4 мес и вече почна да спи цяла нощ без да се събужда с мааалки изключения Wink а бяхме много зле - будеше се 2-3 пъти на нощ! Успех отново - само търпение  Party

# 19
  • Мнения: 2 100
За нощното хранене и аз мноого се тормозих, но не се получи да го откажа- моят съвет е остави го

Да, няма да го тормозя. Но ми е кофти, че всичко си беше както трябва-в края на първия месец сам си направи паузата, спеше си нощем и после изведнъж след една шантава вечер на рев и сукане всичко се обърка Confused Пък наддава доста и педито ще ни телги ушите най накрая  Crazy

# 20
  • Мнения: 1 367
За нощното хранене и аз мноого се тормозих, но не се получи да го откажа- моят съвет е остави го

Да, няма да го тормозя.
Правилно си решила.Ние още се храним нощем.Опитвах да го откажа,резултатът беше неистов рев докато не си получи шишето.Затова разчитам на него да си спре сам.Ама кога ще стане.....

# 21
  • Мнения: 81
Миличка, като гледам вашия темп на наддаване-ние сме абсолютно същите - моя алекс се роди 3,600кг., 52 см., на 2м.бяхме като вас , а на 3м. - 7,800 и 65 см  Wink но педито ни каза че някои бебета, особено момчетата са така - споко  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 367
Моето мъниче беше почти със същите параметри на 3 месеца,а сега е 11,700 и 79 см.Според таблицата,която имам,такива са размерите на дете на година и 9 месеца  Laughing

# 23
  • Мнения: 81
Ха-Ха, успокоих се, че не съм сама - аз купувам дрешки за едногодишно дете, какво да се прави.......сигурно и ние ще продължим с тоя темп  Laughing Педито ми каза само да увелича вигантола - 4 капки да давам - вие как сте?

# 24
  • Мнения: 2 100
Ха-Ха, успокоих се, че не съм сама - аз купувам дрешки за едногодишно дете, какво да се прави.......сигурно и ние ще продължим с тоя темп  Laughing Педито ми каза само да увелича вигантола - 4 капки да давам - вие как сте?

Нас ще ни гледат на 27ми и тогава ще преценят за вигантола. Засега сме на 2 капки дневно. Педито като ни видя преди 10 дни каза шеговито: "А, вие пак сте качили няколко кг"  Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 1 367
Една капка давам вече от много време.Понеже му тежи дупето не иска да пълзи.С проходилката обаче е като Летящия холандец  LaughingДив,див..........

# 26
  • София
  • Мнения: 606
Ние днес успяхме да го задържим буден по-дълго, да видим дали ще заспи през ноща. При нас изкарва цяла нощ без да яде. Обикновено прави пауза от 8 часа. Снощи яде в 12 и игра до 6, заспа към 6 сутринта и спа до 11.30 сутринта. Не го събудихме, защото ни беше жал. Така, че се получи и голяма пауза. Надявам се, че е от възрастта и ще го надрасне.

Всички качват, че е така понеже аз по време на бременността работех по цяла нощ... но сега ми се спи, а той иска да си играем Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 174
Имах подобен проблем и през 2-рия месец на беба и през лятото, когато беше много горещо.Детето се регулира само, без да го принуждавам и да се опитвам да го променя.Въпрос на време е, имай търпение. Simple Smile При нас, доколкото си спомням, първият такъв безсънен период трая около 2-3 седмици - събуждаше се нощем около 1:30ч. и до 3-4ч. усмивки и игри!:)
Против съм това да се намесвам в съня на бебето си, защото си мисля, че нещата се оправят съвсем естествено и както беше писала една мама по-горе, новороденото няма представа за време, то следва собствените си нужди.Така и аз, като по-голяма, Wink слушам неговите.  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами бих ти предложила да отоплиш кухнята и нощем да го изолираш заедно с креватчето му там, сам. Може би ще свикне, че нощта е за сън, а деня - за игра... може и да не помогне, но поне можеш да опиташ.

# 29
  • Мнения: 405
Джиджа, и ние сме така. Откакто се е родил има точно 3 нощи сън м/у 12 и 6 сутринта.  През останалото време заспива сутрин около 6.30 и ако съм късметлийка спи  до към 12. Опитах всичко - будене през деня /с цената на моя сън/, какви ли не трикове за приспиване през ноща, изолиране в друга стая, хранене на често през деня с надеждата, че ще сит м/у 12и 6 , ама нищо не помогна засега.
Сега се чудим между варианта мъжо да си вземе отпуска и да си делнем ноща на две, или да наемем жена  да идва сутрините, за да мога да имам гарантиран 5 часов сън на денонощие, че вече взех да откачам  Tired

Търпение и всичко ще се нареди  Hug

Общи условия

Активация на акаунт