Чудя се кога да тръгне на градина?

  • 1 356
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна е родена февруари 2001ва. На ясла ходи от 2.8г, когато направи 3 не я местиха, след това септември започна градина с наборите си - по-голяма част от групата от яслата и няколко нови дечица. Сега повечето в групата са на по 4, има едно момиченце, което е на 3 и си личи, че е най-мъничката в групата. В нашата градина има предучилищна. Тези деца, които тръгват са в училищна възраст тръгват на училище, а тези, които са по-малки ги оставят още една година в градината. Но понеже групите вече за разформирани, децата са в сборна.

# 16
В тая връзка искам да попитам- дете, което е родено през януари на 6 и половина или на 7 и половина години трябва да тръгне на училище?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Anonymous
В тая връзка искам да попитам- дете, което е родено през януари на 6 и половина или на 7 и половина години трябва да тръгне на училище?

Зависи от детето, зависи и от твоето решение. Принципно никой не може да те спре да пуснеш детето си на 6г и половина на училище.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Според мен е по-добре да пуснеш детето си по-рано на ДГ. Така напредва бързо с материала. И аз го имах този проблем- просто детето ми си знаеше и можеше  доста неща, и когато го пратих на ясли на 2год 3мес. му беше тъпо и не искаше да ходи, изпадаше в истерия всяка сутрин. После в ДГ на 2г.10 мес. - не искаше да си тръгва(пак истерии пак чудеса). Интересно му е. Така, че съобрази нивото на развитие на детето си, независимо от възрастта му, все пак всички се развиват различно(не деля децата на тъпи и умни), средата им е различна, а и това да е второ........ указва голямо влияние.
Не се коси да го хвърлиш в дълбоките води - от това детето само ще спечели(но ще се усети по-късно).

# 19
  • Мнения: 1 413
Wilma, непременно говори с госпожите на баткото - щом им имаш доверие, те работят с много деца, сигурно са имали и други подобни на вашия случаи и ще ти дадат добър съвет! И пиши после какво сте решили,за да черпим челен опит!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 791
Момичета, благодарение на вашата подкрепа се убедих в решението си да пусна Стефи по-рано на градина! Сега ,обаче, идва чъпросът дали и кой ще се съгласи да ми я вземе, че тука се говори, не приемали дечица, ненавършили 3 г. Но нека не говоря предварително, първо да говорим с  когото трябва (дано стане днес и имаме по-добри вести).
Но, вижте, от това, което вчера домакинката е казала на мъжа ми, излиза, че ако с 300 връзки и късмет успеем да пренебрегнем факта, че не съм подала молба януари и ни приемат сега, то Стефи юни месец следва да постъпи на градина- много е малка, на 2г. и половина ще бъде- ами, че тя тепърва се учи на гърне, да не говорим на тоалетна, а там дечицата сами се обслужват вече?! Rolling Eyes До наесен, мисля, че има повечко време да я научим вече и да се затвърди на тези самообслужвания!  Иска ми се лятото да си остане на яслата, да си играе там, пък наесен да се включи вече в занятията на градината! Дали , обаче изобщо някой ще ми се води по моята свирка, та "големите претенции" на есен!!! Crossing Arms
  Най- вероятно ще ме посъветват да си я пусна с набора( тоест юни догодина), понеже от педагози най-вече това чувам....незнам, дано греша! Стига съм гадаела повече, като говорим конкретно с директорката, ще се разбере и ще ви кажа!  Ох, тия дни не мога да спя от мисли и неведение! #Puppy dog

# 21
  • Мнения: 5 877
Ние сме на вашата възраст и сме решили да я даваме на градина от юни догодина. Сега не искам, защото е малка, наесен не искам заради зимните болести.
И без това така е по закон.

# 22
  • Мнения: 1 413
Wilma, за да те успокоя ще ти кажа,че нашия малчо ще тръгне наесен на градина на 3г. и 1м., а вашата ще е на 2г.8м.-значи са почти връстници. Нашият ще е навършил 3, така че административно ще го приемат,но като разлика в развитието-ами ето, той сега тепърва сваля памперса и пие от чаша отскоро. Така че ако ти я запишат, ще и помагат госпожите и ще свикне. А от батко си тя има опит в общуването с по-голямо дете. Има и вариант да я запишеш, да ходи в градината една-две седмици и да си я гледаш у дома  до есента с молба "по домашни причини". Така че не се тревожи - директорката ще ти даде съвет и госпожите също- те са наясно със ситуацията. Аз не мога да си го представя още една година на ясла нашият разбойник - той говори най-добре от групата и много напредна покрай кака си. Успех и по-малко тревоги!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 791
Момичета, да ви кажа как стоят нещата! Говорихме с госпожата от групата на сина ми, понеже все още директорката не можахме да открием. та госпожата каза, че нямало проблем- щом баткото ни е там, Стефи си била с предимство.Още не ми се вярва и не смея да се зарадвам, но дано е така. Значи, по-рано нямало да я приемат, но септември да сме им припомнели на госпожите, те щели да предупредят колежките си, декември да им дадем на тях молбичката и януари, щом Стефи навърши 3 г. веднага постъпва в 1-ва група. Но!!! Най-вероятно това ще е временно до юни, когато ще я преместят в друга "първа група" да си влезе с набора (тоест при сегашните госпожи на сина ми, които тогава поемат едната първа група).
Това е засега инфото, което получихме. Остава да говорим с директорката и всичко да се уточни, дано в наша полза!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
wilma, а госпожите не споменаха ли вариант да тръгне детенцето с по-големите, а не да си върви с набора или това директорката го решава при вас?
Май се оказваш в същата ситуация като нас за сега.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 791
Ами всъщност тя ще тръгне с по-големите, само че ще влезе януари, а не сега юни или септември.Ще е в тази група, която сега юни ще се формира. Но най-вероятно имат предвид, че Стефи ще си тръгне на 3г., но следващия юни догодина да я преместят вече в наборската и група- тоест пак първа от догодина. Остава да се съгласят да си остане в тази група, в която ще тръгне! Но това вече ще каже може би директорката!

Общи условия

Активация на акаунт