За или против даване на вода?

  • 4 930
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 356
Моята дъщеря изобщо не се интересува дали аз съм за или против даването на вода - тя не ще и това е  Laughing По едно време се притеснявах, но ме успокоиха думите на майка ми, че и аз, и брат ми (кърмени и двамата до към година и половина) не сме искали до годинката да пием вода. Може пък да е наследствено  Laughing Вече не се притеснявам - предлагам й и ако иска да пие, има възможност. Ако не иска - не насилвам.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Кърмя го и му давам вода, колкото иска.

# 32
  • Мнения: 1 029
аз съм твърдозадаване на вода.

# 33
  • Мнения: 3 092

Може би, ако имах лятно бебе в небивали горещини и нямаше много мокри памперси, бих се притеснила да предложа и вода.
моето бебе растеше именно в такива жеги и аз като теб реших все пак да предложа вода от страх...отказа ми и то не веднъж.
Отказах се и аз , какво да правя .
Пропи някъде след 10-тия месец някакви смешни количества.
Родата каза че ме съм наред и свекървата казвала също на разни хорица че не го разбира това мое гледане на дете , а аз се терзаех от отказа на бебка при положение че е вече голяма ....но нещата се наредиха от само себе си. Wink

# 34
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз давах вода на синът ми, но той не я пиеше много много.И все пак пиеше...
Чудя се кой го е измислил това, че до 6 месеца бебето няма нужда от вода newsm78
Водата е здраве...Също като движението?
Вие можете ли 6 месеца да изкарате само на мляко, без капка вода?Аз не Tired

# 35
  • Мнения: 864
И ние се кърмим на поискване,а вода предложих в жегите,тя не отказа.Сега много рядко пие и ако е жадна сама си взима шишето

# 36
Има две мнения по този въпрос: трябва и не трябва. В Гърция,на пример, държат да не се дава до 6-я месец. В България ти се карат ако не даваш. Моят син до 4-я месец не искаше да пие вода или сок. Той ядеше и спеше плътно до следващото ядене- кога да му давам вода? А и като пие АМ не приема ли достатъчно количество вода?Когато започнахме захранването започна да пие вода.  Ти сама ще разбереш, ще усетиш, дали детето иска вода.Това трябва или не трябва е много относително.

# 37
  • Мнения: 1 225
Моята бебка също беше изцяло на кърма, на поискване до 6-тия месец  Peace
Сега вече я захранвам със зеленчукови пюрета. До 4-тия месец не давах вода, предлагах, но рядко.Майка  ми ме дебнеше и всеки път и даваше  Embarassed
На около 4 месеца, беба взе да проявява интерес към нашата храна и така един ден сама си поиска вода, дърпайки ми шишето от устата. Предложих и изпи около 30 грама  Laughing
Оттогава и предлагам по-често  Simple Smile
Според мен детето само си решава  Peace

# 38
  • Мнения: 630
Аз съм против крайностите и съм се ръководила от принципа: Предлагам вода на бебето и то когато иска и има нужда пие, когато не иска не пие. Моята си пиеше вода от самото начало. даже имахме 1 фрапиращ случай, когато все още се хранеше нощем, значи е била на около 2 месеца една нощ рева 30 минути и аз й давам кърмата -и нея я пиеше от шише, и тя пищи и реве и бута шишето. Накрая преди да звънна на педиатъра й предложих водата -пийна, успокои се и си изпи и млякото. После миналото лято 3 дни не искаше да пие мляко изобщо. тогава само водата ни спаси от обезводняване. Така че за мен правилната позиция е да се даде избор на бебето -ако иска и има нужда, да пие.

# 39
  • Мнения: 403
Аз също предлагам вода и тя някой път пие, друг не.

# 40
  • Мнения: 236
Водата нарушава електролитния баланс в организма на бебето.
Кърмените бебета до момента на захранването нямат нужда от вода.
След като бъдат захранени количеството вода, което им се дава трябва да отговаря на количеството храна.

Бабите винаги имат претенции, че знаят най-добре какво се прави. Науката за храненето и отглеждането на деца обаче за щастие се развива и Слава Богу, защото иначе още щяхме да продължаваме да ги осоляваме, да ги прокарваме с дръжка от мушкато срещу запек и какви ли не други бабини деветини.

Така че чети и се информирай - има ужасно много ресурси и съвременна информация по темата. Naughty

# 41
Ние сме на три месеца без два дни. Кърмя на поискване, т.е. на 2-3 по рядко 4 часа. Вода преварявам и предлагам, но бебето не  я желае. Природата си знае. Против съм подслаждане на водата и тъпчене на бебето с нея.

# 42
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Науката за храненето и отглеждането на деца обаче за щастие се развива и Слава Богу, защото иначе още щяхме да продължаваме да ги осоляваме, да ги прокарваме с дръжка от мушкато срещу запек и какви ли не други бабини деветини.
Дръжката не е от мушкато, а от здравец Grinning
Аз не съм пробвала още с нея, защото никога не се е налагало, но пък и доста съм слушала майка ми(която се пада баба на синът ми)и детето ми е изключително здраво!Има доста ''бабини деветини'', които са по - добрият вариант, от ''науките за отглеждане на деца''!И е така, защото всяка втора тема във форума, е с оплакване от ''научно проверени и работещи'' методи Peace
Без лоши чувства!Просто моето мнение   bouquet

# 43
  • Мнения: 3 695
Против. Предложих вода след захранването при навършрни 6 месеца, но и досега основно си набавя течности чрез кърмата.  Peace

# 44
  • Мнения: 236
Дръжката не е от мушкато, а от здравец Grinning

[/quote]

не знаех, че го има и в тоя вариант, явно си зависи от региона  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт