Резултати от БХС,моля споделете

  • 10 609
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 358
Виж това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/663/37/
Много е рано 12гс за това изследване.
С Майчин дом се прави, там има и безплатно разчитане на резултатите.

# 16
  • Мнения: 5 940
Рано ти е за това изследване. Направи го по-късно. Такова нещо ниски резултати няма, има висок и нисък риск. Едно към десет хиляди е например много малък риск да има увреждане, а едно към 200 е висок. По правило едно към десет хиляди означава, че при тези стойности на трите изследавни хормони, една от десет хиляди жени ражда дете с Даун, а едно към двеста, една от двеста е с дете с Даун. Всичко е хипотеза.

# 17
  • Мнения: 728
Аз също правих БХС в 11г.с.в Торакс-Пловдив(изпращат кръвната проба другате,така че може в 11г.с.,питала съм и др.Кременски,той потвърди,че на места се прави по ранен БХС)

# 18
  • Мнения: 4 700
Ами и на мен ми прави впечатление, че в България доста късно го правят. В Германия Щях да го правя в 12 г.с. ако не го бях zагубила. Така, ако има проблем се zнае по рано.

# 19
  • Мнения: 30
При мен резултатите са следните: AFP = 32.4 и hCG = 10.1. За тези резултати изчисленият риск е 1 към 10000, което означава много нисък риск. Дано съм успяла да ти помогна, но най-добре за всеки случай си се консултирай с лекар

# 20
  • Мнения: 375
Резултатите от БХС  се правят на компютър. Няма значение какъв е резултата- и да е прекрасен  пак си има риск.Най точно е амниото-100%.

# 21
  • Мнения: 3 069
Резултатите от БХС  се правят на компютър. Няма значение какъв е резултата- и да е прекрасен  пак си има риск.Най точно е амниото-100%.

Подкрепям с две ръце!
Амниоцентезата е най-точното изследване.
Ако искаш да направиш БХС ела към София в МД при д-т Кременски.

# 22
  • Мнения: 83
На резултатите би трябвало да ти пише какъв е твоят риск, което изглежда като 1:някаква цифра и какъв е допустимият риск за твоята възрастова група (пак по същия начин е изписано). На мен в МД ми обясниха, че при изчисленията се взимат няколко фактора- освен стойностите на споменатите хормони, също така възраст, килограми и точната г.с. на плода, определена в рамките до 1 ден на ехограф. Така че, дори и да си сравниш с другите момичета, резултатът няма да е точен. Мисля, че критична граница май е резултат под 1:250. Но ако прочетеш във форума ще видиш, че повечето с такъв резултат след амниоцентеза се опровергава. Това е голяма истерия, знам колко е ужано да си чакаш резултата. Дано да съм ти помогнала поне малко Simple Smile

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Виж това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/663/37/
Много е рано 12гс за това изследване.
С Майчин дом се прави, там има и безплатно разчитане на резултатите.

Статията е старичка. Много неща са се променили  Peace Въпреки това, ето още една стара статия, където пише за подобно изследване в периода 11-13 седмица.
Посочени са недостатъците на изследването, което се прави 15-19 седмица и (цитат):
Цитат
За да се преодолеят посочените недостатъци в редица страни (обсъжда се през 2005 г. да се въведе и у нас) се предлагат различни подходи като:

(1) Включване на допълнителни кръвни показатели (маркери), които най-често са естриол и инхибин.

(2) Използване на ултразвуковия белег (маркер) нухална транслуценция
в комбинация с измерване на кръвните показатели свободен хорионгонадотропин (b-hCG) и PAPP-A (плацентарен антиген) през 11-13 седмица на бременността.

И в двата случая откриваемостта на засегнатите бременности с Даун се повишава над 80%, като “фалшивоположителни” резултати са приемливо ниско - около 1%.

Основното ограничение за масовото прилагане на посочените подходи е необходимостта от наличието на ултразвуков апарат от висока класа и висококвалифицирани ултразвукови специалисти.

Ами и на мен ми прави впечатление, че в България доста късно го правят. В Германия Щях да го правя в 12 г.с. ако не го бях zагубила. Така, ако има проблем се zнае по рано.
Peace
Вече и в България могат да се направят по-рано тези изследвания. За съжаление не се правят на много места и много малко хора имат достатъчно информация за тях  Rolling Eyes

И специално към авторката на темата, тефи, ще ти цитирам пак от същото място:
Цитат
Трябва да се отбележи, че информативна стойност има изчисления риск за Даун.
Самоцелното изследване на  концентрации на АФП и b-hCG в кръвта на бременната, което се извършва от множество лаборатории у нас е с ниска информативна стойност и създава повече проблеми отколкото полза.
Рискът се изчислява със специална компютърна програма.
Самостоятелно високата  концентрация на АФП е показател за повишен риск от дефект на невралната тръба – спина бифида (открит гръбначен стълб) и аненцефалия (тежки дефекти на главата и главния мозък).
В тези случай рискът се потвърждава или отхвърля с ултразвуков преглед.
Много съжалявам, че цитирам толкова стара статия, но не можех да намеря нищо по-добро и съвременно по въпроса на български език  Tired

# 24
  • Мнения: 4 700
м_е_р_и, благодаря ти zа информацията. 

Цитат
(2) Използване на ултразвуковия белег (маркер) нухална транслуценция
в комбинация с измерване на кръвните показатели свободен хорионгонадотропин (b-hCG) и PAPP-A (плацентарен антиген) през 11-13 седмица на бременността.

Точно това Щях да правя.

Общи условия

Активация на акаунт