Зима иде,вятър вее,БЛАГОЕВГРАД пред коледно се смее! 3

  • 11 880
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
Абе, защо тук някои се включват колкото да апострофират други? ..........
Съжалявам, че така се намесвам, но - мисля, че не си разбрала правилно думите на Фантичка, не ми звучат като апострофиране.

Браво за срещата, много хубави снимки, веселяшки. Джинджър, аз всъщност те помня от родилното, но само по коридорите сме се засичали.

# 16
  • Мнения: 286
Да ви кажа честно,с риск да помислите че съм със закостенели разбирания,аз също смятам че нашите родители не са живели и нямат чак толкова модернистични разбирания, и затова все още се налага мнението че момчето е носител на фамилията и продължител на рода.Всичко това идва от старите правила и норми от приемствеността в традициите и от това че българина трудно променя своят мироглед/иначе нямаше да се запазим като нация през турското робство все пак/.Но мисля че всеки има право да мисли и води   живота си по начин  и с разбирания които му харесват,допадат и са в негов собствен стил.Напоследък все повече младото поколение отрича   брака като нещо остаряло, и просто си живеят на семейни начала създават деца и се чувстват по разкрепостени и свободни,кой тогава изобщо се замисля в това натоварено ежедневие за продължение на род и традиции.Общо взето не вземам страна нека всеки съществува с разбиранията си.   

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Мъжа ми идва от край,в който да кръстиш детето на някого значи да носи само първата буква /което в Благоевградско е недопустимо/,още детето никога не взема фамилията на бащата ,а за фамилич му слагат името на дядото.За какво запазване на фамилия говорим тогава.Той самия каза,че това са глупости,да си кръщавам децата както искам.
 А и не съм съгласна ,че родителите ни са закостенели.Имам прекрасна майка /баща ми лека му пръст беше същия/  Hug,за тях щастието на детето им е по-важно от това как ще се казват внуците им.И Петканка да беше ,нямаше да ги обичат по-малко.И не се включвам само за да апострофирам,извинете.До скоро бях един от най-пишещите тук.И защо ако някой изкаже мнение различно от вашето означава да му се озъбим.И защо да не мислим малко по-мащабно,ами да се затваряме в черупките си и да не виждаме по-далече от носа си???
 Ами то по тази логика-дай мъжете да не се включват в гледането на децата и домакинската работа,а само да изларват пари.Няма ги тези филми-и с чистенето ми помага,и с готвенето и с гледането на децата   bouquet,и майка му поощрява това негово поведение.
 Хайде останете си със здраве,всички много пишещи.  bouquet

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 17:16 от Фантичка

# 18
  • Мнения: 286
Eх Фантичке,не се запалвай толкова,никой не е искал да те обиди,разбира се че има и съвременни родители и моите са такива но говорех като цяло за всеобщо схващане.
Разбира се че тук според мен е мястото където всеки може да си каже мнението и аз си казвам моето смело винаги.
Аз лично се включвам защото ми е приятно да общувам и с вас и с други майки,жени и хора по принцип.
Извинявай,още веднъж,и не само ти Фантичке а изобщо който се е почувствал засегнат по някакъв начин от целия този разговор на тази тема за имената.
  bouquet Hug  love001

# 19
  • Мнения: 577
Нова тема - нов скандал Simple Smile Честито !  bouquet

# 20
  • Мнения: 286
Ех Гале,стига де,ти гледай да дойдете с Димата на срещата в събота,пък разногласията са си нормална работа,само дето не знам дали изобщо ще има среща че от вчера нещо всички замълчаха. newsm78
Хайде момичета пишете предложения за мястото на събитието! Hug

# 21
  • Мнения: 577
Ако не е болна пак, защото тази седмица пак я пуснах на ясла.

# 22
  • Мнения: 286
Разбрах аз Гале от априската тема че пак е на ясла и хубаво си си пийнала кафенце сутринта. hahaha

# 23
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Здравейте!!!
Дани поздравления за новата темичка, супер е. Heart Eyes
Ейййййййййй, откога чаках такова раздвижване  в темата, различни мнения и малко спор не са ни излишни. Laughing
Аз лично съм привърженик на мнението "Традициите не са това което бяха" Joy Имаше такава реклама на уиски и много ми харесваше.
За щастие и мъжът ми (не съпругът, защото нямам такъв) мсли по същия начин. Grinning
Никога не бих си кръстила детето с име което не харесвам, ако ще не да ми се ръзсърдят а никога да не ми проговорят бабата и дядото. И в случая напълно подкрепям мнението на Фантичка.
Не съм много добре по биология, ама май генът а не името продължаваше родът. Та в този ред на мисли дали ще е момче или момиче няма ообено значение. newsm78
P.S. И аз искам пак срещичка, сега кой квартал е наред?

# 24
  • Мнения: 11 607
Мен не ме броите за слещата...защото ще ходим до Добрич за уикенда...... Praynig Praynigза хубаво време,че що път ни чака.......

Има добри попадения при снимките на моята Рая......Особено една, на която един човек толкова влюбено е погледнал друг човек....чак да не повярваш,че не е искал малко преди това да играят заедно......

# 25
  • Мнения: 286
Мамо Цоцоланке,покажи тези страхотни попадения и на нас де аз съм любопитна.
Мариетке,скъпа предлагай квартал и заведение.
Моето предложение го знаете така че очаквам вашите.Съжалявам че мама Цоцоланка ще отсъства,но пък от друга страна се радвам за нея. Hug

# 26
# 27
  • Мнения: 286
ЕЕЕЕЕ браво на Рая,тя се е справила страхотно даже по-добре от мен.Много хубави снимки,само на тази едната от фаворитските на Мама Цоцоланка Крисо е като пиян-може бе от удоволствието от играта с новите другарчета. hahaha

# 28
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Страхотни снимки, поздравления на Рая. Долових и аз влюбените погледи, дали пък след време няма да станем рода с Мама Цоцоланка... Joy

# 29
  • Благоевград
  • Мнения: 333
  Ами то по тази логика-дай мъжете да не се включват в гледането на децата и домакинската работа,а само да изларват пари.Няма ги тези филми-и с чистенето ми помага,и с готвенето и с гледането на децата   bouquet,и майка му поощрява това негово поведение.
 Хайде останете си със здраве,всички много пишещи.  bouquet
Предишното ти мнение не ми се хареса много, но с горепосоченото определено съм съгласна. Знаеш ли на колко хора се опитвам да обясня, че домакинската работа трябва да се поделя между двамата. Много жени, обаче, смятат, че така мъжът им се излагал...?! Е с това трудно се преборям и с моят, тъй като е гледал лошият пример - сядаш на масата и чакаш да ти сервират вечерята, напр. Но не се отказвам.

Общи условия

Активация на акаунт