Мами и татковци в Австрия - тема 10

  • 13 160
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ритамае, виж на какво попаднах:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243783.msg5737257#msg5737257
Има доста препратки, но нямам време да чета сега по-задълбочено. Пък и човекът се е постарал да попреведе доста... Свити, хвърли и ти едно око, става въпрос за флуорните таблетки.
Елфльо, вчера от ДМ купих продукт, произведен точно за лигавия период - една кърпа с две гумени чешалки. Хем си масажира венците, хем си попива лигите  Wink Още преди няколко дни го открих, че като ме връча пелена, се самозабърсва  Wink , но тази кърпичка има и екстри - два броя чешалки  Mr. Green
Криси, що не пишеш с кирилица? Малко ми е трудно да чета  Crazy Горе, на реда, където пише "НАЧАЛО, ПОМОЩ, ТЪРСЕНЕ, ПРОФИЛ, КАЛЕНДАР, ИЗХОД", има бутон за преминаване на кирилица. Лесно е, пробвай!  Peace

# 241
  • Мнения: 323
imam malko problem s tazi shantava testatura,tuk niama saotvetstvie ne cirilica s latinskite bukvi.naprimer na L da otgovaria L bg,triabva da gi otbeleja a testaturata.Iskam da mi kajeh kak se spravi s nemskia

# 242
  • Виена
  • Мнения: 1 247
imam malko problem s tazi shantava testatura,tuk niama saotvetstvie ne cirilica s latinskite bukvi.naprimer na L da otgovaria L bg,triabva da gi otbeleja a testaturata.Iskam da mi kajeh kak se spravi s nemskia
Е там е работата, че не съм се справила още. Не мога и не мога да проговоря. Изречението на немски ми се струва най-трудното нещо на света. Репетирам, репетирам наум как да кажа нещо и като дойде момента, от устата ми излиза една простотия  Mr. Green По-лесно ми е да чета. Особено, когато съм до компа, че и речникът по-лесно се ползва  Wink

# 243
  • Vienna
  • Мнения: 261
Ритамае, виж на какво попаднах:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243783.msg5737257#msg5737257
Има доста препратки, но нямам време да чета сега по-задълбочено. Пък и човекът се е постарал да попреведе доста... Свити, хвърли и ти едно око, става въпрос за флуорните таблетки.

Ама аз съвсем други неща питах.

Елфиьо, Мира например досега сто пъти си мени навиците за спане. Като почнат да ядат се утвърдява дневния режим. Поне при нас беше така.  Иначе при нас беше същото: за повече от половин час не е спала през деня докато я кърмих само. Като въведох пюрето на обяд почна с обедния сън и сега спи по час и половина - два. Стискам ти палци времето да е хубаво.

# 244
  • Мнения: 533
Добро утро на всички!
Снощи тъкмо седнах да пиша и трябваше да тичам в спалнята, че се чу "мамиииии".  Не знам какво да я правя таз моя девойка - само с мен заспива  Sad. Като беше по-малка си имахме правило вечер да се приспиват с баща и, но от няколко месеца той всяка седмица е командировка и не стига че се научихме да си спим двете в голямото легло ами и не иска да заспива без мен. А на мен от два дена ми е паднал гласа и снощи ми беше  Cry да чета един час книги. Като сме си двете ми е много хубаво вече да си легнем заедно и или да и чета или всяка с нейната книжка,ама като таткото е вкъщи ми се иска друг да е четеца  Wink

Диан4е, моя син от сутрин до ве4ер повтаря "Би4ам Габи"
Joy Joy Joy.Няма да казвам на нашия татко, че нали знаеш - ще започне да приготвя въпросника за сериозния разговор  Joy Хайде, чакаме ви!

 
Е там е работата, че не съм се справила още. Не мога и не мога да проговоря. Изречението на немски ми се струва най-трудното нещо на света. Репетирам, репетирам наум как да кажа нещо и като дойде момента, от устата ми излиза една простотия  Mr. Green По-лесно ми е да чета. Особено, когато съм до компа, че и речникът по-лесно се ползва  Wink

Не си сама  Laughing. Аз обаче много се обнадеждих за моя немски, защото се оказа, че на курса за напреднали (нещо определено са се объркали защо го водят така) съм по-напреднала от напредналите  Rolling Eyes
На Филип понася ли му вече ходенето на курс?

Ние се прибрахме от банятаhttp://www.hotelfagus.hu/de/wellness.php

Браво за хубавото изкарване. Ти така ме заинтригува с тая баня,че веднага влязах да търся баните в Сопрон ама на тая не попаднах. С тия хвалби на спа-то ще се замислядали да не си поръчам един уикенд подарък, все пак съм рожденничка скоро  Wink

# 245
  • Мнения: 323
reny v talkav slu4ai se uspokoivavam,ti otkoga si v Austria .As sam ot april tazi godina.govoria ve4e s pritelite na maja mi,ama ne vsi4ki proiavat tarpenie kam men.V smisal da im e ineterseno da 4uat afrikanski nemski kakto moiat maj mi kazva 4e govoria,no ne e taka,as vse pak sasm filolog i znam 4e tova koeto sam nau4ila e pravilno oba4e tazi shantava konstrukcia na izre4enieta me poburkva.ti hodi li na kursove po nemski...

# 246
  • Мнения: 323
dian4e as sam krisy kade go kara tozi kurs sa naprednali,as kato po4nah sa na4inaehti ot glupost ustanovih 4e sam mnogo po napred ot ostanalite sahtoto u4ih vkuhti ot edin samou4itel na compa i taka sagubih edin mesec vreme v povtariane na edno i sahto kato papagal.
mnogo iskam da po4na rabota no kato se setia sa nemskia mi stava loho,vse pak go govoria naikak si,ne sam tolkova zle kolkoto si misleh ili kolkoto me izkarva moat mil saprug

# 247
  • Мнения: 214
3дравейте и от мен. Малко съм настинала, а от няколко ноЩи Софиа прави ноЩни партита по няколко 4аса и а3 съм вампирясала.  #Cussing outКа3аха ми 4е е нормално когато никнат 3адните 3ъби. Какво Ще кажат по-напредналите мами?
флуорните таблетки потърсих в интернет, има мн противоре4иви въ3гледи, а3 реших да не и давам такива, а да мием с флуорна паста, дори ако само я гълта.
Немския е доста труден е3ик, но се нау4ава. Прави сте, 4е трябва да се упражнява е3ика ина4е се 3абравя. А3 докат си седях в къЩи гледах да ходя по среЩи в елтерн кинд центрума и там говорех с другите мами.
мага3ините Ще добавя Лугнер сити и Донауцентрум.

# 248
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Как сте?
Вчера какво хубаво временце беше! Ние го уползотворихме пълноценно, като си направихме една страхотна разходка, която завърши с едно обилно плюскане в едно квартално ресторантче! А вие как си прекарахте почивните дни?
Рени, успяхте ли да си набележите или купите някакви електроуреди?
Душе, как си изкарахте? Успя ли да купиш нещо за свекъра?
Сюзън, добре дошла след банята! Хвърлих един бегъл поглед в сайта, но не намерих такива тънки цени за които ми беше казала! Вие да не ползвате някакви преференции? Ама,  какво озвучение са праснали на страницата, още от разглеждането те предразполагат към релакс! Знаят си работата хората, не са балами!
Патенце, така и предположих, че пак сте забегнали към БГ! Ей, ама не се спирате, значи!  Wink  Много неприятно, че сте  били потърпевши  от мъглите в София! Представям си какво ти е било и то с малко дете... Как ви превозиха от Пловдив?
Криси, радвам се, че вече се включваш редовно в темата!
Вяра, оставям дискусията на тема гърнета  и памперси отворена, без завършек! Може някой път да  я  възобновим!
Диана, много от рано почнахте с ухажорите!  Heart Eyes
Елфльо, не е само Бомбю така! Аз ти казах  и преди, че почти всички деца, докато са бебета обожават да спят навън!
Клементина, да не откриха на най-малкия член от "деветоавгустовската" бригада рефлукс? Успешен ли беше шопинга в събота?
Свити, тъкмо  се чудех къде се загуби! Съвсем нормално е Софиа да е неспокойна и да ти спретва среднощни изпълнения, не се притеснявай! Просто се въоръжи с търпение! И да оздравяваш по-бързо, че да си на линия за следващата ни среща!
Ех, ама и аз как ви подкарах с въпросите, като някой следовател! Добре, че не съм ви подредила  и по азбучен ред rotfImbo
Лека вечер и успешна седмица на всички!    bouquet

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 18:14 от Jeni 1

# 249
  • Мнения: 957
Веднъж като пътувах за София и имаше мъгла кацнахме в Бургас. Направо беше супер. Взех си чантичката и след 5 минути си бях в къщи ( живея до летището).

Жени, няма лошо да обича да спи на вън, но той се буди ако количката не е в движение или ако за малко вляза в някой магазин. От друга страна пък не е  зле да се пораздвижа малко, защото това седене в къщи не ми се отразява добре. Открих, че през тази седмица, в която излизаме всеки ден по няколко часа на вън с Бомбю се будя по-малко през нощта от кашлица. Останал ми е един гаден заден ринит от многото боледувания и вечер като легна започва да се точи една слуз към гърлото, та чак се давя. Много гадна работа! ( някой ако знае лек да помага)

По темата за зъбната хигиена, днес купих комплектче за зъби - чесало, едно друго - за 2та зъба (като изникнат) и малка четка за повече зъби. Утре ще му връча на Бомбю чесалото. Не че му никнат зъби вече, ама да свиква.


# 250
  • Мнения: 153
Здравейте!
Много гадно с тия мъгли. Още не мога да се зарадвам, че майка ще идва след нова година, че може и да не долети.
От утре го дават все да вали, добре че днес използвах хубавото време.
Няма ли пак да заформим някоя среща?
Някоя от мамите скоро да се е разправяла с Finanzamt-a? Викат ме да покажа колко пари ми трябват за да живея с бебето и от къде ги взимам   Rolling Eyes Иначе съм подала за Familienbeihilfe. Утре  afwitch и отивам да се разправям.
Отивам да лягам, че някой може да реши през нощта, че му се играе smile3541
Лека нощ

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 22:50 от Anna__

# 251
  • Мнения: 4 399

 А вие как си прекарахте почивните дни?


Направо не питай, с нотарцт, дежурни аптеки и всички придружаващи екстри.  Sick Мъжът ми го тръшна страшна болест. Сега вече и аз съм болна, но пък имам 2 души за които да се грижа, така че хич не мога да си позволя да боледувам. #Cussing out


Вяра, оставям дискусията на тема гърнета  и памперси отворена, без завършек! Може някой път да  я  възобновим!

Не! Laughing

Рени, не съм те разбрала. Не го приемай толкова навътре. Wink

Ритамае, ето един линк, който дава отговор на всичките ти въпроси за флуора: летална доза, уврежданията до които биха могли да доведат по-ниски дози, натрупването му в организма, ползата за профилактиката на кариеса, количеството в солта и още много. http://www.zentrum-der-gesundheit.de/fluor.html

Ето и още един линк, където е синтезирана препоръката на Deutschen Gesellschaft für Zahn-, Mund- und Kieferheilkunde относно флоурните таблетки: http://www.dentomania.de/themen/nov00/fluor.htm Подобни препоръки съм чела от много зъболекарски сдружения от различни страни. А който иска много подробна информация може да потърси на страницата на Deutschen Gesellschaft für Zahn-, Mund- und Kieferheilkunde, там може да се чете с дни.

Свити, аз познавам че отново сме попаднали в период на зъбоникнене именно по нощните изпълнения. Горе-долу по 1 седмица ходя тотално недоспала и едва гледам, след което се е показал някой зъб (всъщност 2-3).

Тия гумени комплекти за никнене на зъби с четки, спирали и т.н. и ние ги имахме, даже няколко. При първите зъби бяха от голяма помощ. Внимавай обаче с тях когато децата ви вече имат по 2 зъба, защото моята дъщеря с голямо удоволствие им изгриза гумите, добре че бях наоколо. Имахме и кърпа с 4 гумени ъгъла, но хич не беше на почит. А как изглежда бебе с лиги, така и не разбрах, 16 зъба и изникнаха без да пусне нищо от устата.  Shocked При нас май започва мъката с последната четворка зъби. Още не съм си отдъхнала от вампирскиет зъби, за нас те бяха най-трудните и бих казала че на техния фон, другите почти не ги усетих. Ох, дано ме изчака поне да свестя от тая гадна настинка!:pray:



# 252
  • Мнения: 957
Vjara, скорошно оздравяване! На мен много ми помогнаха срещу течащ нос и болящо гърло  промивките със солена вода. Правех ги малко брутално, но пък имаше резултат. Преварявам много вода със сол, после слагам в една купичка, загребвам с ръка и смъркам през носа, така че да потече през гърлото, после я плюя. Така докато водата в купичката свърши. Сори за картинното описание  Grinning

Спомних си, че по едно време се дискутираше проблемът със загубената плюшене играчка. На Бомбю съм  му връчила едно куче - Пръдлю, което той  като види , наддава радостен вик. Мислите ли, че ако купя втора бройка за всеки случай ако първия Пръдлю се загуби, той ще разбере че втория не е истинския?

Ана, какво си писала на формуляра, като каква го подаваш? Аз миналия петък пратих мъжът ми с един наръч документи да подаде антрага от мое име, а на формуляра писах студентка. Те не се поинтересували въобще от половината от документите и нищо чудно да вземат да ме привикват за глупости след време.  След колко време, след като си подала твоя антраг ти се обаждат?  Не знам конкретно за теб как стоят нещата, но по принцип един трудов договор на таткото или бележка за заплатата, която получава би свършил работа в твоя случай. Интересно ми е на австрийките, които не работят, защото са родили и си гледат детето в къщи какво им искат.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 08:51 от elfljo

# 253
  • Мнения: 580
Elfljo, с това име направо ме уби!  rotfImbo
Препоръчвам ти най - горещо, да му купиш втори Пръдльо  Mr. Green и да познае, че не е истинският ще му свикне - нали знаеш - от "немай къде"

Вяра, и ние изкарахме преди две седмици подобно нещо, направо ужасно беше. С температура, хрема и болки в мускулите и ставите Rolling Eyes.  Нямам спомен през последните 7-8 години да съм била така жестоко тръшната на легло, както този път. Пожелавам ви бързо оздравяване. Как се справяш с болничните и работата?

Анна, и на мен ми искаха навремето такава информация.  Не се притеснявай.

Аз пък съм на строга диета и всичко ми е криво  Twisted Evil

# 254
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!    kaffeetrmker_2
Хайде да се впиша и аз при ранобудните  ku-ku
Елфльо, седя си пред компа и  rotfImao и аз като Ла Долче! С това име на кучето направо ме разби! А за кацането в Бургас, направо си уцелила бингото! Освен да ти пожелаваме всеки път като летиш за БГ да има мъгли, че всеки път да имаш такъв късмет! Кажи малко повече за този заден ринит. Освен, че се стичат секрети надолу към гърлото, друго какво е характерно? Питам те, защото след една дълга и упорита настинка в края на септември, започна почти всяка нощ да ми се запушва носа. Бях и на УНГ, предписа ми 2 вида капки и едни хапчета и нищо!

Вяра, много съжалявам, че всички в къщи сте болни Sad Много неприятно, особенно за теб, дето както сама казваш, трябва да се грижиш за още двама души! А малката как е? Какво и е точно? Пожелавам ви бързо оздравяване и повече  да не ви застигат тези гадни болести!

Ла Долче, каква диета правиш? Сподели с нас, че вече незнам дали някога ще успея да сваля близо 20-те излишни килограма, които имам отгоре!

Анна, много сте сладки на снимката в аватара ти! Толкова сладък дядо Коледа не бях виждала! Да го нацелуваш от мен! На мен от Ф. амта ми искаха да доказвам, че Тали е била през цялото време в Австрия.  При подаването не ми искаха почти нищо, както е писала и Елфльо и след това ме привикаха да им давам разни неща. Аз само като си помисля, че трябва да ходя по разни такива служби и ми става лошо!

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 09:26 от Jeni 1

Общи условия

Активация на акаунт