Rh - и отвратителното отношение в Бургаската болница по въпроса

  • 1 220
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
herelina, това е моята история, но краят е различен Sick Призлява ми от тези #Cussing out

# 16
  • Мнения: 1 174
При отрицателна кръвна група на майката,а  ако детето  се роди с положителна,задължително се поставя въпросната инжекция.Съвсем спокойно можеш да съдиш въпросната болница,че не са ти я поставили. #Cussing out

# 17
  • Мнения: 1 897
Вижте, това,че тази инжекция не ви е поставена след първото раждане е наистина осъдиделно и е абсолютно безхаберие към родилката,но все пак не означава,че няма да можете да имате повече деца.
При евентуална втора бременност,ако плода е с Rh- (а тази вероятност не е за пренебрегване)няма да имате никакви проблеми с нормалното му износсване.Разбира се това няма как да се знае предварително, точно затова антителата при втора бременност  се следят още по-внимателно. Чувала съм,че такава инжекция би могла да се сложи и по време на втората бременност в случай,че нивото на антителата  в кръвта на майката се покачи и застраши плода.Доколко обаче  това ще има ефект-не може да се каже.Но трябва да се има предвид,че антителата се покачват най-вече през последните месеци от бременността.Моя близка,на която също не бе поставен анти Д гамаглоболин след първото раждане, роди второто си дете в средата на 8-ми месец чрез секцио,именно,защото антителата в кръвта и са надвишили нормата и не са можели да се повлияят повече от медикаменти.Бебето и е живо и здраво и скоро ще навърши годинка.
Всичко това го пиша, не за да оправдая непрофесионалното и престъпно според мен поведение на медицинския екип,а за да ви успокоя поне малко ,че непоставянето на тази инжекция вероятно  ще ви създаде проблеми, но в никакъв случай не ви обрича на безполодие от тук нататък.

# 18
  • Мнения: 4 546
Ulia , това за щастие е така, още повече, че ваксината се прилага сравнително отскоро - по времето, когато аз съм родена не я е имало и въпреки това, много живи и здрави бебета са се родили с майки с - фактор. до колкото разбрах, при следваща бременност ваксината може да се сложи след третия месец. а до тогава...дали ще се задържи бебето...дори и да се окажат неоснователни притесненията, неизбежни са  Confused

# 19
  • Мнения: 4 406
Ulia , това за щастие е така, още повече, че ваксината се прилага сравнително отскоро - по времето, когато аз съм родена не я е имало и въпреки това, много живи и здрави бебета са се родили с майки с - фактор.
незнам кога си родена...това  не е съвсем вярно, моята майка има поставена такава инжекция през 1975, когато е родила сестра ми

# 20
  • Мнения: 4 546
а приятелка на майка ми - няма и двете й зеца са с положителен фактор, а тя с отрицателен  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 897
Да,проблеми не винаги има, но тревогите за майката са неизбежни.
Аз също се тревожа как ще протече втората ми бременност(когато живот и здраве реша да имам още едно дете), въпреки че инжекцията ми бе поставена на ръба на тези 72 часа.
Именно за това сммятам,че щом е открито средство,което може да ти спести всички тези тревоги и проблеми и то за толкова важно нещо, като раждането на дете, и още повече,че поставянето му е задължително в случаите на майка с Rh+ и бебе с Rh- и се поема от здравната каса, непоставянето на анти Д гамаглоболун-а трябва да бъде наказуемо.За съжаление обаче не е така и затова някои медицински служители продължават да нехаят и да вършат през пръсти иначе изключително отговорната си и 'хуманна' работа.

# 22
  • Мнения: 2 908
Афродита - не се изказвай неподготвена.
В случая на бебе жени задължително е трябвало да й поставят ваксина.

#Cussing outЗащо обиждаш?Ето един въпрос във форума:
"Аз съм В-, а мъжа ми е В+. Имаме 1 дете на 2 години, и сега съм бременна с второ. Раждах в САЩ, в 28 г.седм. ми поставиха инжекция , но след раждането не помния, може и да са, а може и да не са.....
Моля да ми дадете отговор, какво да правя, в случай , че не са ми поставили след раждането нужната анти Д. Тази която ми поставиха в 28 г.седм. дали би могла да е Анти Д? поръчала съм медицинския си картон да ми изпратят, но то ще отнеме време, а по телефона инфо не дават.
Сега съм бременна в 12 г.седм. Доктора каза, че в 28 г.седм. с тази бременност пак ще ми слагат инжекция. Ще чакам с нетарпение отговора ви.
Благодаря!"
Ето и отговора на лекарката:
"Най-вероятно е Анти Д гамаглобулин. Ако бебето е било отрицателно след първата бременност не е било необходима втора инжекция с антиД гамаглобулин.
Ако е  положително най-вероятно са Ви направили. По принцип след 16 г.с. се изследва дали имате антитела като се определя индиректен титър на Cooms. По този начин ще разберете дали бебето ще има проблеми с кръвногрупова несъвместимост. Искрено вярвам, че няма да има. Това е стандартна практика за профилактика с антиД гамаглобулин въведена във всички държави.  Добре евсе пак да имате картона и да знаете какво е правено."

Аз може да не знам,да не съм се сблъсквала,ама поне съм го прочела от някъде,не го казвам без нищо...а ти?Може подготовката да ми е никаква,ама никога не се изказвам по въпрос без някаква подготовка-може и грешна да е,може да ми го кажеш,но не и да обиждаш,за разлика от теб,аз влизам в тема само подготвена по някакъв начин.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 10:18 от афродита

# 23
  • Мнения: 1 210
Az знам,че ако ти си резус - и бебето е - ,тогава е задължително да ти бият...ако ти си -,а бебето е +,няма от какво да се страхуваш-още повече,че са ти изследвали антителата.

Няма да спорим, но прочети внимателно ти какво си написала и какво е написала въпросната докторка. Докторката е права, но ти явно не си разбрала.

# 24
  • Мнения: 18
Az sa6to sam s Rh- za 6tastie i dwete mi deca sa s Rh- i ne mi se nalogi da se karam s tezi izrodi no vapreki vsi4ko mi napraviha test za antitela i mi dadoha rezultatite na men i decata.Napravi vsi4ko vazmogno da gi osadi6 za6toto otvratitelnoto im otno6enie njama da ima krai

# 25
  • Мнения: 1 032
Такааа, имам една книга за бременни на Мари- Клод Дьолае. Та там какво пише за несъвместимост на Rh при майката и бебето. Цитирам дословно:
"Проблемът е при втора бременност, ако детето е отново Rh+. При това положение червените кръвни клетки Rh+ от феталната кръв отново ще преминат в майчината кръв и ще увеличат съдържанието на аглутинините анти Д. Те ще преминат през плацентата и ще се настанят в червените кръвни клетки на бебето, което ще доведе до увреждането им. Така се поставя началото на хемолитичното заболяване на новороденото. Изразява се с тежка анемия, сериозни увреждания на черния дроб и далака. При тежките случаи веднага след раждането, а понякога и в майчината утроба се сменя кръвта на новороденото (плода).
Този вид кръвопреливане вече почти не се прави. Съществува превантивно лечение на фетално- майчината Rh несъвместимост. Поставя се на майката инжекция с анти Д гамаглобулин до 72 часа след първото раждане."

Знам, че цитатът звучи страшно, но е важно и за това го написах. Мисля, че трябва да се консултираш с гинеколог, за да разбереш какво трябва да предприемеш при втора бременност. Сигурно ваксината се поставя и по време на бременност, така че не би трябвало да има  последици (освен скъсаните нерви и притесненията на майката, разбира се). И пак ти казвам- потърси си правата. Не може така да постъпват с нас. Късмет и когато бебочето порасне достатъчно ти желая безпроблемна и лека втора бременност и още едно бебче.

# 26
  • Мнения: 7
И аз съм отрицателен резус фактор.Имах аборт,след който май трябваше да ми бият тази инжекция,но не я биха.Родих дъщеря си,която е с положителен резус фактор и след това ми биха необходимата инжекция.Добре,че тя е другия фактор,за да си няма тези проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт