Водно раждане в България?

  • 8 770
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Изчетох с интерес темата, но нещо не ми се отварят снимчиците, но нищо - ще пробвам пак....
Водно раждане съм гледала само на филмче по Дискавъри преди време и определено останах с впечатление, че това е най-безболезнения начин да дариш живот - безболезнен както за бебчо, така и за майката. Предполагам, че в болниците из България няма много вани, защото са необходими и добре обучени екипи за такъв вид раждане?! Живея в североизточна България и ако във Варна някъде предлагаха подобна опция, може би щях да се позаинтересувам и да пробвам такъв вариант. За съжаление не съм чувала в някоя от варненските болници да има водно раждане....  Rolling Eyes
Ако някой научи нещо ново по въпроса, да поства, лично аз ще следя темата за информация, която може да ми бъде полезна в тая насока. Grinning

Поздрави! Grinning

~ ~

# 16
  • Мнения: 1 900
На мен ми се отварят снимчиците, защо не се получава при теб  newsm78
Ще ги сложа на ново пиши дали се отварята за да зная  Peace

Иначе относно метода на раждане, найстина е най-щадящ и много практикувам на запад(Германия примерно). Самата вода действа чудесно по време на раждането, мусколатурата се отпуска и това спомага за по бързо раждане.
Между контракциите за мен беше истински рай  bowuu Mr. Green

До колкото ми е известно за сега този вид раждане се предлага само в София и Пловдив, но се надявам скоро да има и във Варна и в другите по-големи градове в страната.
Надявам се повече жени да се заинтересуват от този метод на раждане защото е естествен и много по щадящ за родилката, а и за бебето следователно.

Специално при мен дори се случи така, че ако при други обстоятелства раждането беше тежко, можеше да засили проблемите на който малкия имаше.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 21:35 от valeria.k

# 17
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Валерия, благодаря ти! Grinning
Снимчиците се отвориха! Проблема е бил в "моя телевизор"! Wink Peace

# 18
# 19
  • Мнения: 1 900
Няма ли някой нови мами който са раждали във вода?

# 20
  • Мнения: 1 763
Аз не съм раждала във вода, но след клизмата имах възможност да се изкъпя. Горещата вода на душа наистина много ми облекчаваше болките от контракциите, въобще не исках да излизам. За следващия път сериозно ще си помисля за водно раждане.

# 21
  • Мнения: 925
На мен ми се иска да родя във вода, но като бях на посещение в Св. София (Тина Киркова) в деня на отворените врати на болницата, лекарят, който водеше лекцията, обясни, че водно раждане при тях може само до 16 ч.  #Crazy И как, собствено, да го планираш? Хаха, както и да е! Иначе всичко останало прозвуча много добре и аз още не съм се отказала от този вариант, явно ще трябва да проуча по-обстойно.

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Стига бе! Верно ли само до 16 ч.?! Това звучи просто абсурдно! Вече наиситна не знам какво да си мисля! Казват ми какви ли не "невероятни" подробности... Надявам се моя док да ми даде реална информация, като отида следващия път, защото вече ми е време да реша.

# 23
  • Мнения: 2 818
По-добре си питайте лекаря. Никой няма да ви извади от ваната в 16.00ч.   Grinning

# 24
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
По-добре си питайте лекаря. Никой няма да ви извади от ваната в 16.00ч.   Grinning

То си е така де! Ама е доста неприятно, че непрекъснато се дава различна информация!
Sad

Общи условия

Активация на акаунт