В мене ли е грешката?

  • 5 993
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
Колко пъти ти си оставал вкъщи, за да гледаш болните ви деца (ако са боледували досега, де)? Колко пъти ще излезеш в болничен заради децата си, ако жена ти почне работа? Ако не си склонен да поемаш повечето грижи за децата, докато тя навлезе в новата работа (независимо дали собствен бизнес или не), то каква свобода въбоще има тя? И какъв старт? 

Въобще не ви е проблема в презадоволяването, а в това, че не общувате и ти си на светлинни години от нея - не знаеш какво я вълнува и какво иска. Но пък смяташ, че с пари  и свобода всичко се постига и в този смисъл си и дал всичко.

Решението според мен е не хаотично да й се предлага да започне работа, а конкретен план - с какво ти ще промениш ежедневието си, за да можеш да й осигуриш възможността да се реализира професионално. Така, както тя ти е осигурила тази възможност, когато си е останала вкъщи и е гледала децата ви, зарязвайки кариера и т.н.
Няколко познати семейства имам, с различни финансови възможности и със сходни на твоя проблем. И това, което наблюдавам при тях, доколкото съм запзната е, че мъжете дават възможности само на думи. Даже не си помислят как ще стане тъй, че жена им да ходи на работа и да прибира децата в 17:30, и да почне нова работа, но да излиза пред седмица в болничен, и кой и как ще чисти и готви при новото положение и още много в този дух... В твоите постове също не виждам ти конкретно какво ще направиш, за да й дадеш тази възможност.



Не е проблем да моделирам ежедневието си както пожелая.
Участвам активно в отглеждането на децата, ставам нощем като са болни и прочие и прочие.
Тя само да пожелае, за всичко има възможност, "дупе знае 2 и 200" както е поговорката.
Беше ми приятно, ще пиша пак

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
На мен ми се струва, че колкото повече и ходиш по дупето, толкова повече ще те прави на кукувица. Я вземи пробвай другия вариант - очи в очи й кажи, че взимаш гледачка на децата, взимаш домашна прислужница за останалата домакинска дейност и й спираш издръжката. Да ходи да работи да я видя дали ще има време да мрънка. А като не иска да си седи вкъщи без пари.

# 17
  • Мнения: 2 336
Все едно слушам как разказваш за бившия ми. Разбира се нещата винаги има две страни, но не ми се струва нормално една майка да каже, че и писнало от децата. Предполагам, че жената е изпаднала в някаква дупка, някаква неудвлетвореност. Но ако тя не поиска да тръгне напред и да заживее собствения си живот - ти няма как да се справиш.
Моят съвет е (макар, че не ми е работа да давам съвети) да и кажеш, че би и помогнал да намери себе си. Само да ти каже начина, защото все пак не четем мисли и чувства. Ама точно - как и по какъв начин можеш да помогнеш. Хубаво е, че помагаш за децата. Похвално е,че търсиш съвет от жени, за да можеш да се справиш с положението. Явно си готов да се бориш за тази жена!
Предполагам, че е трудно да търпиш постоянното мрънкане. Пожелавам ти повечко стабилни нерви и успех!

# 18
  • Мнения: 647
Сигурно ще се повторя , но разговори , разговори , разговори - това е решението. Накарай жена си да те чуе. Чуй и тя какво иска !
Прочети отговорите тук по няколко пъти и вероятно ще се ориентираш как да подхванеш жена си.
 TheRibbon , поздравявам те за това , че търсиш решение преди да си започнал с глупостите  bouquet

 

# 19
  • Мнения: 3 453
Проблемът на съпругата ти е, че всъщност няма проблеми!

# 20
  • Мнения: 431
Може би има нужда от психолог, на мен това описание ми звучи като депресия.

# 21
  • Мнения: 25 615
Регистрирай я тук и може да забравиш за нея!   Mr. Green Joy

# 22
  • Мнения: 2 427
Регистрирай я тук и може да забравиш за нея!   Mr. Green Joy
Да,хабсилютну!
Ами какво да ти кажа,ако искаш да направиш нещо,излизайте по-често.Ако имате възможност да оставите на някого децата,оставете ги,организирай един приятен уикенд на някое място,където си сигурен че ще се збавлява,изобщо с две думи приятелю,размърдай си задника и стига с тези чехли пред телевизора събота и неделя.Заведи я на някой приятен ресторант,бар...с две думи направи нещо специално за нея.
Да ти кажа правичката и моя мъж е ужасен домошар,дай му да кибичи пред тв-то,ко знаех че след това нямаше да се разведе с мен,досега да съм му изперкала всичките Ти-Ви-та!Бил изморен,цяла седмица бил бачкал,ималнужда от почивка.Ми аз да не те карам случайно да ходиш да чукаш камъни на кариерата.Карам те да излезем,да глътнеш малко свеж въздух,да се поцувстваш малко по- човек.Не че не излизаме,но все с голямо врънкане от моя страна.И като излезем,все едно са му изяли десерта.Един намусен все безучастен...еeeeeeeeeeeeee стига де,покажи малко признаци на живот!

# 23
  • Мнения: 738
На мен ми се струва, че колкото повече и ходиш по дупето, толкова повече ще те прави на кукувица. Я вземи пробвай другия вариант - очи в очи й кажи, че взимаш гледачка на децата, взимаш домашна прислужница за останалата домакинска дейност и й спираш издръжката. Да ходи да работи да я видя дали ще има време да мрънка. А като не иска да си седи вкъщи без пари.

Абсолютно! Peace Тя направо се чуди за какво да се скарате...Някой "добросъвестен" да не и налива акъли? На колко години е жена ти? Нещо инфантилна ми се вижда... И това отношение към децата...Като не е доволна от живота си да не си го изкарва на тях. Хиляди мечтаят да са нейно място, това ясно ли и е? Много си я разлигавил май... Ама като се замисля това си е до манталитет- и с мен се държат като принцеса, но такива изпълнения няма... Като и е скучно да си намери хоби, кви са тия глупости?!
Много си ми симпатичен, успех и щастие ти желая! Peace

# 24
  • Мнения: 2 427
Рибон Laughing,пак прочетох отново,хм,ко слючсйно стигнете до развод,бади ми се бе ч'век,не се знае какво ще излезе Mr. Green.

# 25
Аз бих ти препоръчала да прочетеш книгата на Джон Грей "Мъжете са от Марс, жените - от Венера". Там много добре са описани причините за такова поведение:Жените се борят за правото си да бъдат разстроени; и не бива да и доказваш, че всичко и е наред Laughing
Още: гушни я, кажи и ,че я разбираш и я остави да си мърмори, като я хвалиш - колко добре се справя и т.н.
Не забравяй, че си най-ценния човек за нея и иска да чува често твоето одобрение.
И все пак прочети книгата!Там пише и за "тунела".

# 26
  • Мнения: 3 641
Проблемът на съпругата ти е, че всъщност няма проблеми!
Така, много съм съгласна!Да почне работа например в офис сред млади и енергични хора, не "сред лелки". ЩЕ я завърти на момента динамиката.Ще видиш как само ще с емоли за малко свободно време и почивка и ще благодари за всеки свободен миг със семейството. Просто става лошо, ак оскуката обхване една жена. Аз в неделя следобят чакам с нетърпение раб. седмица вече.  Grinning
Дано да не е е късно, когато оцени всичко, което си и осигурил Peace

# 27
  • Мнения: 4 187

Вземи мен! Аз няма да се оплаквам  Mr. Green!


Когато човек няма проблеми си ги създава сам, за по интересно ! Ангажирай я с нещо от твоя професионален живот, ако има такава възможност. Да хвърля сили в тази посока.....

# 28
  • Мнения: 1 172
Като чета мненията на повечето, не се изненадвам, че жената на автора има такова поведение. Защо ли почти всички смятат, че с финансово осигуряване трябва да приключват проблемите й. И щом има жилище и пари, то няма никакви други нужди.

Не й завиждайте, не я укорявайте. Едва ли й е толкова лесно, колкото ви се струва острани.

И да не забравяме, че тук имаме изложена едната гледна точка само Wink А щом има конфликт, явно другата гледна точка е доста по-различна.


Към автора: жена ти има ли приятелки/приятели, с които споделя? Има ли шанс някой от приятелското й обкръжение да ти подскаже евентуалните причини за това поведение?

# 29
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Аз бих ти препоръчала да прочетеш книгата на Джон Грей "Мъжете са от Марс, жените - от Венера". Там много добре са описани причините за такова поведение:Жените се борят за правото си да бъдат разстроени; и не бива да и доказваш, че всичко и е наред Laughing
Още: гушни я, кажи и ,че я разбираш и я остави да си мърмори, като я хвалиш - колко добре се справя и т.н.
Не забравяй, че си най-ценния човек за нея и иска да чува често твоето одобрение.
И все пак прочети книгата!Там пише и за "тунела".

Подкрепям с две ръце!
До тук всички мнения пропускат един много съществен момент. Човекът написа, че я обича и не иска да прави глупости - такива от рода на това да й спре издръжка и пр.
И да, грешката е и в двамата... за нейните грешки няма да говоря, че всички преди мен са го направили, но неговата е, че е поизпуснал нещата да стигнат до тук, а съм сигурна, че е имало признаци за идващата депресия...

Аз бих те посъветвала, ОБИЧАЙ жена си, ама без да се чудиш и без да питаш... гушкай я и й говори мили неща и я поощрявай... и я целувай и й показвай, че най-страхотната на света!

В дългосрочен план й е време да започне да се занимава с нещо, за да няма тази скука, която може би й вреди... Да започне да отглежда цветя или да плете, или да се запише на курс за икебана или за маникюр... ако не й се работи... или да започне някаква работа дето й е много интересна, без значение какви доходи й носи... Спортът също е добър вариант...
Само не позволявай на скуката така да я залее, че или ти да й станеш безинтересен и да потърси нещо извън къщи, или тя да ти омръзне с вечното си хленчене и ти да потърсиш нещо извън къщи!

И още нещо: материалната осигуреност не винаги означава пълна удовлетвореност, така че помисли какво е това, дето може би й липсва! Както казва един мой приятел: " Виждаш ли ми обувките? Хубави са нали? И лъскави? Всички ги харесват много... ама никой не знае къде ме убиват."

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт