Мъжът ми поиска развод

  • 7 685
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
здравейте, от 15 год живея в България от толкова имам и брак. всъщност дойдох в България заради мъжа ми. Деца нямаме в брака. По причина, че той не ми разрешаваше да работя аз през тези години не съм работила. деца нямаме . Сега обаче той милият се е влюбил и иска развод за да заживее с новада жена, която щедоведе и двете си големи деца в София. искам да ми д0адете съвет мога ли да искам половината от апартамента, който придобихме по време на брака , колите и част от спестяванията. Може да ви звучи чинично, но той ми казва да си приготвя една чанта багаж и да се качвам на влака.
хвани си мила адвокат!не отстъпвай-всичко се дели поравно щом сте го придобили заедно!не си работила?-а кой му е прал миризляците?кои е подредил дома?,,ти не бързаш нека се точи делото но не отстъпвай!аз някога му оставих всичко на бившият-но сделката беше такава-за мен детето за него мебелите!сега аз имам всичко той вехторий!бори се можеш да му стъжниш живота!а другата сигурно иска не само него?

# 16
  • Мнения: 3 453
Скъпа ако липсата на деца са ви проблем защо не помислите за осиновяване....така и брака може би ще спасиш и една душеца щостлива ще направите.....я иди в съседния форум ,ако размислите  bouquet
Shocked Ти сериозно ли предлагаш осиновяването като решение на проблема? Да разбирам ли, че според теб, ако двойката осинови дете, проблемите ще изчезнат ей така, за една нощ!?
И как ще се почувства порастналото вече дете, когато си даде сметка, че е нищо повече от несполучлив опит за сплотяване на семейството! Shocked
Мой близък още посещава психолог и се бори с чувството на вина. Вина, че не е изпълнил предназначението си! Confused

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 23:28 от _Hope_

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Дано да имаш българско гражданство, защото иначе лошо. Не можеш да го спреш ако иска да се разведе, сега има опростена процедура, ще му дадат развод, дори и да си против. Можеш само да не се изнасяш от жилището, поне не веднага. Делата за делба са много заплетени и дълги, почнат ли веднъж, не приключват скоро, може и с години да се точат. Не мърдаш от там и толкоз. Не е толкова лесно да те изгони, но със сигурност ще започне да ти трови живота. Ще се наложи да си непукист, а ако тръгне да прилага насилие, ще си имаш работа с полиция, прокуратура, т.е., трябва да си готова и за това.  През това време си потърси работа, трябва  да имаш доходи все пак. Адвокатите не са безплатни. Но не е толкова лесно да те изгони от жилището, просто не се изнасяй докато може, не му улеснявай живота, за да те изгони, доста ще трябва да се поизмъчи. Лошото е, че ще измъчи и теб...  Hug

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
правно не мога да съм ти от помощ, но...  кураж  Peace

# 19
  • Мнения: 613
Мила непозната, имаш права и не отстъпвай от тях.

Не е и задължително съдът винаги да даде развод. Иска ми се да ти напиша повече по този въпрос, но не тук във форумът.

Бих ти дала и връзка с адвокат, който е в София. Пиши ми на лични, ако желаеш. Бих искала да ти помогна, поне и малко.

# 20
  • Мнения: 108
ами леля ми неискаше да се развежда и бяха казали, че в такъв случай трябва да се разделят и да живеят отделно няколко години (забравих колко) и тогава ще могат да ги разведат само със съгласието на единия. Не че накрая не и писна и по взаимно съгласие се разведоха , защото това и за нея си беше тормоз.
Кофти работа е.При леля ми всичко беше нейно, но придобито след брака и съответно се раздели м/у двамата
Много късмет и кураж ти желая

# 21
  • Мнения: 26
Като гледам как не споменаваш изобщо че искаш да се бориш за него .....

А защо пък трябва да се бори за него... айде след като той иска развода ами прав му път... Все пак всеки човек трябва да има достойнство, а не унижение ... Това да се бориш за някой, който ти е бил дуспата е чисто унижение, да не кажа, че и е по-лошо дори...

здравейте, от 15 год живея в България от толкова имам и брак. всъщност дойдох в България заради мъжа ми. Деца нямаме в брака. По причина, че той не ми разрешаваше да работя аз през тези години не съм работила. деца нямаме . Сега обаче той милият се е влюбил и иска развод за да заживее с новада жена, която щедоведе и двете си големи деца в София. искам да ми д0адете съвет мога ли да искам половината от апартамента, който придобихме по време на брака , колите и част от спестяванията. Може да ви звучи чинично, но той ми казва да си приготвя една чанта багаж и да се качвам на влака.

След като сте придобили всичко по време на брака, не се шашкай... колкото за теб толкова и за него ще има...
Успех !

# 22
  • Мнения: 141
обърни се към адвокатите във форума-те ще ти дадат най-то4ен съвет.А ина4е искаш,не искаш,той решил ли е-развод ще има.

# 23
  • Мнения: 1 044
Рускиня ли си?

# 24
  • Мнения: 6 167
Муахахахаха.  15 години и без деца и без да работиш!!! На 3-та още трябваше да се усетиш че туй нема да го бъде ама май ти е харесвало да се грижат за теб без да бачкаш. Явно той си е намерил жена която според него го заслужава повече от теб. Като гледам как не споменаваш изобщо че искаш да се бориш за него ами веднага налиташ на колко може да му вземеш явно си е прав човека.

отвратително. ooooh!

за имущество, придобито по време на брака имуществото ви ще се раздели.
най-доброто , което мога да те посъветвам е да се консултираш с адвокат.
имаш права, отстоявай си ги!

# 25
  • Мнения: 9 865
Какво значение има каква народност е?!
Хубаво, че се притеснява жената за имуществото си, може ли 15г. да се посветиш на един човек и накрая да те натири само с гащи.

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не се предавай,търси си правата докрай.Всичко ,което е придобито по време на брака (стига да не е наследствено )е и твое-няма значение че не си ходила на работа.Домакинския труд е много отговорен и важен за едно семейство,да не говорим че те е използвал както морално,така и физически.Повечето мъже правят материалното си състояние благодарение на силния и свестен човек до себе си-какъвто си ти,защото ако беше някоя мутреса -сега щеше да имаш много неща ,пък и той едва ли би спестил тези пари без твоята подкрепа и съпричастност.Запомни-ти си част от всичко това и не се предавай!  bouquet

# 27
  • Мнения: 94
здравейте, от 15 год живея в България от толкова имам и брак. всъщност дойдох в България заради мъжа ми. Деца нямаме в брака. По причина, че той не ми разрешаваше да работя аз през тези години не съм работила. деца нямаме . Сега обаче той милият се е влюбил и иска развод за да заживее с новада жена, която щедоведе и двете си големи деца в София. искам да ми д0адете съвет мога ли да искам половината от апартамента, който придобихме по време на брака , колите и част от спестяванията. Може да ви звучи чинично, но той ми казва да си приготвя една чанта багаж и да се качвам на влака.
                                                                                                              Здравей Simple SmileНаистина твоето положение е сериозно а мъжа ти явно е поредния глупак да захвърли 15-годишен брак заради няква дето си е развяла полата а какви ви бяха отношенията?Каралили сте се?Да не би причината да е в теб?А относно имуществото доколкото знам всичко придобито след брака се дели на половина е понякога това става и по договорки това на теб ,аз искам това и т.н....А бе я стига с тея разводи не са хубава работа наи-добре седнете и поговорвтв като големи хора WinkУспех!  bouquet

# 28
  • Мнения: 83
доколкото съм запозната с закона,мисля,че всичко придобито по време на брака при развод се дели на равно,имаш право да искаш своя дял от всичко Thinking

# 29
Щом е придобит по  време на брака,половината си е твои!!!!
По закон!!! Той да си дрънка каквото си иска!!!
Иди при адвокат!!!! Ако е добър и целият може да му отмъкнеш!!!

Общи условия

Активация на акаунт