Един въпрос (за плодовия сок)

  • 1 575
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте,
искам да ви попитам когато въвеждате плодовият сок за първи път,всеки ден с един плод ли или всеки ден различен?
Знам че всеки ден се дават първо една лъжица,втори ден 2 лъжички и т.н,но всеки ден различен плод или един и същ.
Когато се даде плодовото сокче ,то завинаги ли остава в менюто на бебето или се спира след известно време?

Много ви благодаря.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 22:57 от Vivi

# 1
  • Мнения: 63
 Веднъж захранено с даден вид плод или зеленчук, можеш да го даваш и в комбинации, когато решиш. Разбира се че не е нужно всеки ден да даваш, по тая логика, няма да смогнем да дъвчим всичко:) Захранва се с един плод няколко дни и се следи за рекции, които обикновено излизат на втория ден, ако изобщо има.

# 2
  • Мнения: 268
 въведох запърви път сок от ябълка-постепенно от 1ч.л. до най много 50мл. в рамките на 4-5дни,на следващата седмица прибавих към ябълковия сок от моркови и редувах сокчетата.новият плод(сока)прибавях на половината към по горните вече дадени след което ако всичко е окей давах и само от един плод... Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 596
Благодаря много Simple Smile
Ще чакам и нови отговори Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
Когато е за първи път - един плод. След това може този един плюс друг нов заедно или друг плод индивидуално.
Плодовото сокче аз лично не съм въвеждала изобщо. То е агресивно към бебешкото стомахче. Много по-полезно е да се даде след 6 навършени месеца пресен, цял пасиран плод. Така съм процедирала. Сок пие понякога след като навърши две годинки. До годинката за мен сокът е излишен и ненужен за бебето.

# 5
  • Мнения: 1 596
Значи 7 дни - 7 различни плодове,така ли да разбирам?
Трябва да купя 7 бурканчета различни сокове ? newsm78

# 6
  • Мнения: 27 524
Не, не е така. Всяко ново нещо в менюто на бебето е добре да се въвежда с интревал от две седмици.

# 7
  • Мнения: 1 596
Да но аз първия ден трябва да дам 1 лъжичка,втория 2,третия 3, та мисълта ми беше цяла седмица само от един вид ли? А следващата седмица пака така, но от друг вид?

# 8
# 9
  • Мнения: 1 596
Благодаря много изясни ми се Blush Heart Eyes

# 10
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Когато въвеждах плодово сокче, към 10тина дни давах само от него.В началото по лъжичка - две, и постепенно(за около седмица) заместихме едно хранене със сокче.Постепенно захраних и с други сокчета.
По принцип прясно приготвените плодови и зеленчукови сокове съдържат много витамини, който са едновременно полезни и лесно усвоими за детският организъм.Ние и досега си пием поне по два пъти на ден сокче(в зависимост от сезона,правя сокове от плодовете характерни за този сезон).
Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 968
Не, не е така. Всяко ново нещо в менюто на бебето е добре да се въвежда с интревал от две седмици.

Да, точно така - минимум две седмици.

# 12
  • Мнения: 5 940
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

# 13
  • Мнения: 1 596
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

аз започвам със сока захранването,друго не съм давала до сега Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 6 029
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

Не е вярно!!! Между пресен и варен плод има огрооомна разлика!

# 15
  • Мнения: 5 940
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

Не е вярно!!! Между пресен и варен плод има огрооомна разлика!
Права си, сигурно за стомаха има огромна разлика, аз говоря за евентуална алергична реакция. Всеки мой опит да дам сок, завършва с изплюване и намокряне на блузката, така че не мога да кажа как му е подействал след пюрето. Пък и давам сурови пасирани плодове по-често, отколкото готови пюрета.

# 16
  • Мнения: 152
започнах с плодовия сок след 5 месец до края на 6...голяма грешка сока е агресивен за стомаха, има висикакиселинност за незрелия стомах, това увеличи рефлукса. Спрях го и сега започвам захранване в края на 6 с оризова каша.Според мен соковете трябва да се дават накрая ,след вс. др каши и пюрета.

# 17
  • Мнения: 506
плодовия сок въпреки,че се дава между храненията за бебето е нов вид храна и като такава трябва да се въвежда внимателно и постепенно,от лекарката знам,че ябълки и морков са най-подходящи като първи сок и към тях се добавя друг плот според сезона.Ако въвеждането започва със сок на Ганчев мисля,че е излишно на бебето бои и вода не му трябват.Също от педито знам,че ако детето е пило сок от моркови/и не е показало алерг.реакция/,те вече са въведени в неговото меню.

# 18
  • Мнения: 159
Аз пък четейки вашите коментари се сещам да ви запитам следното - възможно ли е смесването на да речем три плода, след като са въведени в менюто на детето? Например ябълка+круша+морков.
Педиатърката ми каза да въведа моркова последен, тъй като запичал.

# 19
  • Мнения: 887
Аз пък четейки вашите коментари се сещам да ви запитам следното - възможно ли е смесването на да речем три плода, след като са въведени в менюто на детето? Например ябълка+круша+морков.
Педиатърката ми каза да въведа моркова последен, тъй като запичал.
Да, след като са въведени в менюто можеш да правиш различни комбинации.

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз пък четейки вашите коментари се сещам да ви запитам следното - възможно ли е смесването на да речем три плода, след като са въведени в менюто на детето? Например ябълка+круша+морков.
Педиатърката ми каза да въведа моркова последен, тъй като запичал.
Моркова от кога е плод Tired
По принцип не е добре да се смесват плодове и зеленчуци(плодово - зеленчукови сокчета и пюренца), защото за обработката на плодовете стомахчето произвежда едни сокове, а за зеленчуците други!Детското стомахче е доста ''незряло'', ако мога така да се изразя и затова за него е по - добре, храната да не е смесена - тоест плодове с плодове, зеленчуци със зеленчуци!
Много е известна в България комбинацията ябълка+морков, но не е добра за детското стомахче!

# 21
  • Мнения: 159
Да дер така е, моркова със сигурност е зеленчук (кореноплодно растение) Embarassed. Благодаря за отговорите.

# 22
  • Мнения: 159
А само морковче няма ли да го запече много. Той и без друго ака през един - два дена?

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Увеличава се постепенно количеството на всеки нов плод по отделно. Дори и да е запознато с плода във формата на пюре, то е било от сварени плодове, по-добре е суровия плодов сок да се въведе опстепенно. Няма закон, който да задължава да се дава завинаги - когато имаш време и желание.

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А само морковче няма ли да го запече много. Той и без друго ака през един - два дена?
Да морковът запича, но малко.
Ако бебчето пие повече от обикновенно водичка, тя ще го разхлаби.
Не знам колко е голямо бебчето, но за разхлабване също може да се даде вода от овесени ядки
Успех Peace

# 25
  • Мнения: 152
и аз си мисля че няма проблем да са вкомбинация и 3те.Моето дете обича круша и ябълка, морков не:(. Но аз така или иначе спрях сока заради рефлукса и започвам захранване с каша. Вече ъсм на менеие, че сока трябва да се дава най-накрая в захранването.Може и грешно да разсъждавам.

# 26
  • Мнения: 152
по горе четох, че не трябва да се смесва плод и зеленчук, товаважи лии за пюретата, пр. моркови тиква и тн

# 27
  • Мнения: 106
Ние пък, понеже имахме проблеми със запека и бяхме изпробвали сокчета круша и тиква заедно, и не по лъжичка, ами по 50 мл си ги цокна наведнъж - аз бях против въобще да й давам сокове, но просто се надявах на нещо, което да подейства...
А иначе сега си пийваме, но не много често, дори на самите сокове - вземам на Бебевита си пише да не се дават много-много, за да няма детето проблеми със зъбите. И аз винаги разреждам сока с вода 1:1 или малко повече, в полза на водата.
Но, ако е домашен сок, т.е прясно изцеден, не би трябвало да има проблеми. Само внимавай с ябълката, аз не й давам вече, защото много я боли стомах после, а и запича.

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
по горе четох, че не трябва да се смесва плод и зеленчук, товаважи лии за пюретата, пр. моркови тиква и тн
Важи, дам.
Не, че ще му стане нещо на бебето ако ги смесите, просто стомахчето му се затормозява повече при обработката на храната!
Целта на постепенното захранване е детето да приема лека полека новите храни, точно за да не се затормозява стомахчето с обработката им
 Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 435
не знам на каква възраст е бебчето, но според мен и моето педи не му давай плодов сок преди да си ги захранила с зел. пюре.Прецени по себе си ако пиеш сок от ябълки особено на гладно той ти изтъргва корема и обикновено ти възбужда апетита.Хубаво е сокчетата да са прясно изцедени и да се дават между храненията и не прекалявай с количеството - първия месец давай по 20-30мл. после по 30-40 и така.
В НИКАКЪВ случай не замествай ядене със сок той не засища.

# 30
  • Мнения: 1 596
не знам на каква възраст е бебчето, но според мен и моето педи не му давай плодов сок преди да си ги захранила с зел. пюре.Прецени по себе си ако пиеш сок от ябълки особено на гладно той ти изтъргва корема и обикновено ти възбужда апетита.Хубаво е сокчетата да са прясно изцедени и да се дават между храненията и не прекалявай с количеството - първия месец давай по 20-30мл. после по 30-40 и така.
В НИКАКЪВ случай не замествай ядене със сок той не засища.

Благодаря ти,естествено че не замествам яденето със сок.
По съвет на този педиатър,е първо да дам сок,след това зел.пюре,после плодово и накрая плодово.млечна каша.
Е соковете прие,но зел пюре не го ще и това е Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 435
ами пробвай тогава да му даваш само сок от моркови - той не е сладък и така може да се излъже да прояде зел. пюрета.Не го насилвай ще свикне. Моя дребосък бих казала даже че ги харесва повече от плодовите Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 447
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

Не е вярно!!! Между пресен и варен плод има огрооомна разлика!

Подкрепям!  Peace

# 33
  • Мнения: 508
за сока незнам дали да се смесват плодове и зеленчуци,но за пюрета не е проблем.плодови-зеленчуксовите пюрета са добър вариант, ако детето отказва зеленчуковите,като свикне с тях после по-лесно свиква и с чисто зеленчуковите.

# 34
  • Мнения: 4 784
Първия ден дадох 4-5 лъжички сок. След два дни дадох пак малко сок от същия вид плод. Така няколко дни подред давах от един и същ плод и след като нямаше реакция започнах така и с други плодове. 

# 35
  • Мнения: 508
например аз смесвах ябълка+картоф,после добавих тиква към тях и постепенно изключих ябълката .Оказа се че малката ги предпочита по-рядки и като свикна стях сега ги яде и гъсти.

# 36
  • Мнения: 159
А само морковче няма ли да го запече много. Той и без друго ака през един - два дена?
Да морковът запича, но малко.
Ако бебчето пие повече от обикновенно водичка, тя ще го разхлаби.
Не знам колко е голямо бебчето, но за разхлабване също може да се даде вода от овесени ядки
Успех Peace

Ами Симеон е на три месеца и половина. Но тук проблемът е, че той въобще не иска вода. Рядко успявам да му дам около 40мл. Някъде около третия месец просто спря да пие вода. Отначало я пиеше с малко захар, но сега сме без захар. От време на време опитвам да му дам и подсладена, за да видя дали така ще пие, но не. Това беше  и една от причините поради, която реших да започна да му давам по малко сокчета (освен редовното акане). Вчера му дадох круша+ябълка, но явно получи колики. Май и за нас е малко раничко за сокчета. Ще взема да изчакам. Колкото до овесената вода - имах и такъв опит, но му образуваше много газове и много се мъчеше. А и аз не знаех за глутена тогава - кой да ти каже проучваш всичко сам. И като разбрах просто спрях овесената вода. Така или иначе и от нея не започна да ака редовно само го мъчеше коремчето. Сега вече не се притеснявам толкова защото наближава времето на пюренцата и се надявам тогава да се нормализират нещата. Колкото до сокчетата може да започна отново след като въведа пюренцата. Явно не им е фен още. Между другото като му давам сок с лъжичка се мръщи и плюе, като му давам с шише пие, т.е като му влиза директно в гърлото си ги пие, но в действителност много не ги харесва още. И като заключение най - много ме е яд, че от умора изглежда започнаха проблемите ми с кърменето докато накрая съвсем спрях да кърмя още в края на втория месец и от тогава проблеми с акането и всичко останало. Но за второ ще мисля като си осигуря помощник иначе не! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт