Един въпрос (за плодовия сок)

  • 1 566
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Според мен, ако си захранила вече със съответния плод във вид на пюре не е необходимо да повтаряш процедурата и със сокчето.

Не е вярно!!! Между пресен и варен плод има огрооомна разлика!
Права си, сигурно за стомаха има огромна разлика, аз говоря за евентуална алергична реакция. Всеки мой опит да дам сок, завършва с изплюване и намокряне на блузката, така че не мога да кажа как му е подействал след пюрето. Пък и давам сурови пасирани плодове по-често, отколкото готови пюрета.

# 16
  • Мнения: 152
започнах с плодовия сок след 5 месец до края на 6...голяма грешка сока е агресивен за стомаха, има висикакиселинност за незрелия стомах, това увеличи рефлукса. Спрях го и сега започвам захранване в края на 6 с оризова каша.Според мен соковете трябва да се дават накрая ,след вс. др каши и пюрета.

# 17
  • Мнения: 506
плодовия сок въпреки,че се дава между храненията за бебето е нов вид храна и като такава трябва да се въвежда внимателно и постепенно,от лекарката знам,че ябълки и морков са най-подходящи като първи сок и към тях се добавя друг плот според сезона.Ако въвеждането започва със сок на Ганчев мисля,че е излишно на бебето бои и вода не му трябват.Също от педито знам,че ако детето е пило сок от моркови/и не е показало алерг.реакция/,те вече са въведени в неговото меню.

# 18
  • Мнения: 159
Аз пък четейки вашите коментари се сещам да ви запитам следното - възможно ли е смесването на да речем три плода, след като са въведени в менюто на детето? Например ябълка+круша+морков.
Педиатърката ми каза да въведа моркова последен, тъй като запичал.

# 19
  • Мнения: 887
Аз пък четейки вашите коментари се сещам да ви запитам следното - възможно ли е смесването на да речем три плода, след като са въведени в менюто на детето? Например ябълка+круша+морков.
Педиатърката ми каза да въведа моркова последен, тъй като запичал.
Да, след като са въведени в менюто можеш да правиш различни комбинации.

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз пък четейки вашите коментари се сещам да ви запитам следното - възможно ли е смесването на да речем три плода, след като са въведени в менюто на детето? Например ябълка+круша+морков.
Педиатърката ми каза да въведа моркова последен, тъй като запичал.
Моркова от кога е плод Tired
По принцип не е добре да се смесват плодове и зеленчуци(плодово - зеленчукови сокчета и пюренца), защото за обработката на плодовете стомахчето произвежда едни сокове, а за зеленчуците други!Детското стомахче е доста ''незряло'', ако мога така да се изразя и затова за него е по - добре, храната да не е смесена - тоест плодове с плодове, зеленчуци със зеленчуци!
Много е известна в България комбинацията ябълка+морков, но не е добра за детското стомахче!

# 21
  • Мнения: 159
Да дер така е, моркова със сигурност е зеленчук (кореноплодно растение) Embarassed. Благодаря за отговорите.

# 22
  • Мнения: 159
А само морковче няма ли да го запече много. Той и без друго ака през един - два дена?

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Увеличава се постепенно количеството на всеки нов плод по отделно. Дори и да е запознато с плода във формата на пюре, то е било от сварени плодове, по-добре е суровия плодов сок да се въведе опстепенно. Няма закон, който да задължава да се дава завинаги - когато имаш време и желание.

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А само морковче няма ли да го запече много. Той и без друго ака през един - два дена?
Да морковът запича, но малко.
Ако бебчето пие повече от обикновенно водичка, тя ще го разхлаби.
Не знам колко е голямо бебчето, но за разхлабване също може да се даде вода от овесени ядки
Успех Peace

# 25
  • Мнения: 152
и аз си мисля че няма проблем да са вкомбинация и 3те.Моето дете обича круша и ябълка, морков не:(. Но аз така или иначе спрях сока заради рефлукса и започвам захранване с каша. Вече ъсм на менеие, че сока трябва да се дава най-накрая в захранването.Може и грешно да разсъждавам.

# 26
  • Мнения: 152
по горе четох, че не трябва да се смесва плод и зеленчук, товаважи лии за пюретата, пр. моркови тиква и тн

# 27
  • Мнения: 106
Ние пък, понеже имахме проблеми със запека и бяхме изпробвали сокчета круша и тиква заедно, и не по лъжичка, ами по 50 мл си ги цокна наведнъж - аз бях против въобще да й давам сокове, но просто се надявах на нещо, което да подейства...
А иначе сега си пийваме, но не много често, дори на самите сокове - вземам на Бебевита си пише да не се дават много-много, за да няма детето проблеми със зъбите. И аз винаги разреждам сока с вода 1:1 или малко повече, в полза на водата.
Но, ако е домашен сок, т.е прясно изцеден, не би трябвало да има проблеми. Само внимавай с ябълката, аз не й давам вече, защото много я боли стомах после, а и запича.

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
по горе четох, че не трябва да се смесва плод и зеленчук, товаважи лии за пюретата, пр. моркови тиква и тн
Важи, дам.
Не, че ще му стане нещо на бебето ако ги смесите, просто стомахчето му се затормозява повече при обработката на храната!
Целта на постепенното захранване е детето да приема лека полека новите храни, точно за да не се затормозява стомахчето с обработката им
 Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 435
не знам на каква възраст е бебчето, но според мен и моето педи не му давай плодов сок преди да си ги захранила с зел. пюре.Прецени по себе си ако пиеш сок от ябълки особено на гладно той ти изтъргва корема и обикновено ти възбужда апетита.Хубаво е сокчетата да са прясно изцедени и да се дават между храненията и не прекалявай с количеството - първия месец давай по 20-30мл. после по 30-40 и така.
В НИКАКЪВ случай не замествай ядене със сок той не засища.

Общи условия

Активация на акаунт