Фотография-20

  • 24 804
  • 567
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Малена, оранжевото кълбо май- ме кефи  Hug Втората се дзверих около 5 минути до като зацепя, че е чучур на чешма  Shocked (нали е това  Laughing) Третата не, ми ...ако капачката на долното поне беше цяла....  Laughing
Но явно е готин обектива - честито и скоро чакам да видя външни снимки с него  Hug
Горска фея, чета разни фотографски книжки и се надъхвам  Laughing Дано успея да впечатля себе си и мъжО, че да купи и телеобектив малко по-натам  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 6 039
Малена, оранжевото кълбо май- ме кефи  Hug Втората се дзверих около 5 минути до като зацепя, че е чучур на чешма  Shocked (нали е това  Laughing) Третата не, ми ...ако капачката на долното поне беше цяла....  Laughing
Но явно е готин обектива - честито и скоро чакам да видя външни снимки с него  Hug
Горска фея, чета разни фотографски книжки и се надъхвам  Laughing Дано успея да впечатля себе си и мъжО, че да купи и телеобектив малко по-натам  Mr. Green



втората е накрайник с помпа на шампоан примерно, и аз не видях какво е  Thinking

абе странен ми е обектива, 1 защото е само 100мм и 2. защото е макро, сегашните ми обективи са много далеч от макрото

мисля, че с този обектив най-много мога да експериментирам. Но искам естествена светлина. Flutter

# 17
  • Мнения: 1 117
Малена, от какво разстояние са правени тези макро?
Много ми е любопитно как се работи със 100мм макро newsm78
сигурно малка част от сцената обхваща, или как?
Моят пръв макро е 35мм, и от много близо има много малък доф...
за да се получи по-голяма дълбочина, трябва силна осветеност,
а в макро сцените по принцип е трудно да я докараш.
Ти за каква работа го взе тоя обектив? На мен лично макрото ми е много
интересно, но усещам, че нямам нужното търпение за него....
Всъщност много области са ми много интересни, и залитам
наляво-надясно и нищо не е както трябва в крайна сметка Sick

# 18
  • Мнения: 1 584
Добро утро и от мн в новата тема!

Лоис, страхотна зимна картинка си имате!

Малена, на мен само първата ми харесва.

Дамаянти, успех Hug

# 19
  • Мнения: 11 315
Привет, мацки!
Снощи бях на среща на тукашната фотографска общност. Сама жена в компания на един куп читави и хубави мъже Mr. Green. Единият се оказа дори професионален фотограф - снима каталози за мебелни къщи.
Водихме дълъг разговор и понаучих някои неща от него.
Тепърва ще се опознаваме с тях.
Снимки по-късно, че не съм свалила още картата.
Моля, Амбърче, да махнеш Олимпуса (продадох го преди 2 седмици) и да ми сложиш на мястото на китовия следните обективи - Никор 28-85 и Сигма 24-70.  Praynig
Лоис, при вас сняг, при нас дъжд - голяма гадост. Снимките ти са радост за окото. Heart Eyes
Малена, много ми хареса оранжевата топка. Имам такива в различен цвят, като знам колко са малки, мога да си представя как добре ще се справя тоз обектив и с други неща. Peace
Асинка, първата е страхотна! Тонирането много ми допада. Липсваше, да знаеш! Hug

Току-що водях, че един от компанията е качил вече снимка от снощи

# 20
  • Мнения: 1 630
raly, имам доста солидна колекция от книжки за дизайн, освен тези фотография и рисуване, и още какво ли не  Mr. Green

Десислава,
Много благодаря за предложението
пробвах да ти пратя ЛС, но ти е пълна кутията


Вечи, а каква беше възрастта на членовете на фото клуба, защото на местния на който ходих беше къв 70  Laughing
Не че имам нещо против възрастните хора, но беше доста страннно

Малана, честит ти обектив   bouquet

# 21
  • Мнения: 11 315
Raly, най-дъртият беше на 61, много приятен мъж, архитект, отдаден на ландшафт снимки.
Другият след него беше на 54 - протестантски свещеник. Много интересна компания.
Профито е по-млад от мен Mr. Green

Още една задачка за Амбър. Ако можеш, пусни в първия пост обяснението на Слави за обективите. Мисля, че Муцуна беше тази, която поиска, а смятам, че ще бъде полезно и за всички останали, които тепърва ще се включат.

Още няколко специални поздрава за Джеми, която ме запали по бокето. Highwaylights!

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 10:20 от Вечерница

# 22
  • Мнения: 1 110
Вечи, на тази снимка изглежда6 като момиченце/студентка с преподаватели (само един от мъжете изглежда младичък) Simple Smile

# 23
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
Реших да открадна някои идеи Twisted Evil и да ги сътворя за нашия базар Laughing.
1. снимки А4 - дайте сайтове, ако знаете, аз ще ги изпринтя на проф. принтер
2. дървени кутийки за бижута, 3 вида , с коледен декопаж. Утре ще се обадя да попитам за отстъпки. И да не ми дадат, пак ще взема, много са хубави.

 ooooh!е тва чак сега го видях мога да предложа мои снимки ако ви харесат
http://mravkata.multiply.com/photos/album/12/cvetno
http://mravkata.multiply.com/photos/album/1/koleda
mravkata, това е чудесно, защото с много зор намирам снимки, които да не са платени и да са с висока резолюция. Сега ще се чуя с моя познат, да видя какво  е направил до момента и ще ти пиша на лични.
 А иначе кутийките за бижута отпадат, защото много скъпо излиза с куриер да ми ги доставят.
Направих едни глинени гърненца, и вазички, в неделя ще ги донеса, горе-долу стават.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235833.0
 Praynig за благотворителния базар в гр.Пловдив търсим хубави фотографии аз предложих мои ,но като гледам вашите май избързах  Embarassed Ако някои желае да се включи във нашето начинание ще сме ви много много благодарни

# 24
  • Мнения: 2 957
Вечи добавих всичко включителни и обясненията на Слави.
Имам едно файлче,където си съм копирала още инфо за обективи,но не съм си записала на кого са обясненията.Ако искате да добавя и него и който си познае писанията да казва да го впиша като източник:) Май беше Джеми.

# 25
  • Мнения: 11 315
Не знам дали сме го коментирали това за обективите, но снощи бях много изненадана да разбера, че обичайно китовите обективи се правят от пластмасови лещи и затова са по-леки, докато качествените са със много добри стъкла и определено си тежат.
Другото, което научих е, че за да се определи същинския фокус малкото число на обектива се умножава по коефициент 1,6 и така се получава минималното разстояние. Примерно, ако пише 18, то в действителност е 28.8 и тн.
Много информация накуп събрах, но ще ми трябва да я обработя.

# 26
  • Мнения: 4 116
Sage, как се работи с този филтър Extract ?

# 27
  • София
  • Мнения: 983
Вечи, този коефициент 1.6 е така наречения "кроп фактор" или "кроп число". Вярно е това, което са ти обяснили - само "фул фрейм" камерите нямат кроп фактор  Simple Smile Жалко, че не ме бива в обясненията като Слави, Калина и Джем - по-добре някоя от тях да обясни по-подробно  Mr. Green
За китовите обективи, аз пък си мислех, че пластмасов им е корпуса и за това са по-леки  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Вечи, много готино си излязла на снимката от срещата.Сигурно е било интересно.И бокето е яко  Hug
Искам и тук да си заформим срещичка, ама да дойдете максимално повече хора  Hug Ще ми е адски интересно да се запозная с вас на живо  Hug
Днес успях да изведа малкия за малко на вън и направи малко  Blush Mr. Green снимки  Mr. Green Едва ли ще имате нерви да разгледате всичките  Mr. Green Laughing , но все пак моля за мнение по повод кадрирането например  newsm78  Има няколко кадъра, които особено си харесвам  Blush (скромността краси човека  Twisted Evil )
Та стига съм приказвала - ето ги  Laughing http://damaianti.multiply.com/photos/album/36

Да му се не види, не, че се оправдавам, ама на живо изглеждат по-добре от в мултито - възможно ли е  newsm78

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 18:48 от Дамаянти

# 29
  • Мнения: 337
Да се запиша и аз в новата тема с една безумна идея  Joy (а да не остана по- назад, веднага и диптих докарах  Mr. Green)
http://farm3.static.flickr.com/2272/2049930697_b93f6f2786_o.jpg

Общи условия

Активация на акаунт