Тръпнат ДЕКЕМВРИйчета добри- почнаха рождените им дни

  • 10 392
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 320
И аз не мога нищо да направя на фотошопа. Sad
Ще помоля сватята  Wink (Пешовата майка) срам не срам! Embarassed
Как искам и аз едно календарче за роднините....
Вержи, много хубав колажа!
ina_nk честити краченца!  bouquet
Нора е вече много стабилна. Чак кляка от изправен положение, взема си играчка и си продължава като пич! bowuu На прощапулника си дръпна едно CD компютърно, ама аз реших, че ще става известна певица и ще издава дискове, та затова! hahaha

# 61
  • Варна
  • Мнения: 893
и Лора се направи на много стабилна днес, обаче на кофти място - дивана. и съответно пикира по нос като руски изтребител , та сега имаме цицина на челото  Rolling Eyes

при мен всичко е крадено признавам без бой Blush едно че не съм чак толкоз навътре, друго че ме мързи даже да се науча как става.(нищо че учих 4 години в университета Рекламен дизайн Embarassed) та затва само колажи си правя с ефекти  Whistling

пращайте снимки , или направо ги качвайте в албумчето. май има едно "Аватари" там  newsm78
който може ще ги оправя  Peace

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 18:44 от Virginity

# 62
  • Мнения: 171
Привет мамчета   bouquet
Понеже мойта Убавица от 10 дена ходи и ни предстои прощапулник, някой може ли да ми каже какво точно се прави  newsm78
За нещата дето трябва да се наредят ясно, ама пита ли се прави какво, канят ли се гости или само наши хора и такива неща
За общите Аватари съм фенка туй че...... Hug

# 63
  • Мнения: 629
Ето ни и нас. Днес Зори е малко кисела, което за нея е доста необичайно  Sad  Дано да се поуспокои, че вече ми идва да се  #2gunfire Не че тя прави кой знае какво, ама аз не съм свикнала да е киселяк. Обикновено е спокойна и лъчезарна.

А ето това са нашите любими играчки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=194251&photo=1
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=194251&photo=2
На кубчетата като им натискаш бутоните се въртят съответно пчеличките, Мечо Пух и Йори. Могат да се слагат и едно върху друго и тогава като се натисне най-горния бутон се въртят всички джаджи. Зори след около два месеца чудене как става номера го схвана преди два-три дни и вече и сама се справя. Малко е грубовато и непохватно, ама става.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=194251&photo=4
Шарените кубчета са меки и от 6-месечна не са и омръзнали.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=194251&photo=3
А кофата с плодовете и зеленчуците й е голяма зарибявка. В началото само ги разглеждаше когато са изсипани. После взе сама да си обръща кутията и да ги разпилява из цялата стая, а от около седмица си ги прибира обратно. На мама подреденото момиче  Grinning Е, в този комплект има не само плодове и зеленчуци, а и чипс, пържени картофки, наденички, кутийки за чай, кафе, мляко и т. н., но аз поприбрах тези дето са дребни или ме съмняват.

За рождения ден обаче мисля да й купиме нещо по-така, а като видим какви ще са подаръците от рождения ден ще преценим какво да й купим и за Коледа.
За сега от нас толкоз.

# 64
  • Мнения: 4 972
Да поспамя и аз пак Embarassed!
Значи утре ще дойда в Ситито, не мога да изпусна Алексис и да го оставя на останалите мацки! Wink
Освен това в четвъртък в 11 часа ще се видим с bla_bla в МОЛа на Стамболийски. Всички желаещи са добре дошли! Ние ще се мотаем там дългичко - така че който, когато....
Малкият Дани е направо страхотен! Аз на Венета не смея да давам такива остри предмети, че е непредсказуема!

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 19:25 от Betty L.

# 65
  • Мнения: 183
Понеже мойта Убавица от 10 дена ходи и ни предстои прощапулник, някой може ли да ми каже какво точно се прави  newsm78
За нещата дето трябва да се наредят ясно, ама пита ли се прави какво, канят ли се гости или само наши хора и такива неща

Цитирам от една книга за българските традиции: " Когато детето проходи, това събитие се отбелязва от семейството.
Майката меси питка и вземайки я, тича, обикаля всички съседи и раздава от питката. Върху нея е сложила купичка с мед.След като си отчупят от питката, топват в меда и хапват. Това се прави, за да е здраво си сладко детето. Майката тича, за да е здраво и пъргаво детенцето.
След това вкъщи се нареждат много и различни предмети, които символизират различни професии. Детето се насочва към тях и по това какъв предмет си е избрало, се гадае каква професия ще си избере, като порасне."

Една моя позната си направи прощъпулника есента в парка и раздаде от питката на всички мами и деца с които се събираха за игра. Друга го направи вкъщи, без да е канила гости, между семейството.

Мога да дам и рецепта за питката, ама по-късно, да не ставам досадно дълга .

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 21:09 от poli.jekova

# 66
  • Мнения: 581
За прощапулника аз знам така:

майката меси пита
събират се няколко дечица
кръстницата на детето задължително
тя е нещо като орисница на всеки предмет тя нарича каква професия носи
питката се търкулва върху бяла кърпа
след което се чупи и се дава на гостите
на хлапетата по парче питка с мед и бегом да тичат, че новопроходилият да не пада и да е жив и здрав

Кръстницата нарича всеки предмет/каквито си е наумила/ и ги реди върху масата или леглото. Хлапето се пуска, и което хване първо значи може би такъв ще е в живота.
Например: книга - писател
                   количка - шофьор
                   вратъвръзка - дипломат
                  речник - преводач
                  карта на света - пътешественик
                  и т.н.

 Simple Smile Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 629
Eui Ето какво предложи Никки в предната тема  за прощъпулника:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/286/60/

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
За аватарите аз ще помогна /подобни на моя/, макар че на Магеста шапката е по яка   Peace, но предпочитам да работя чрез ICQ. Пращате ми снимката, обработвам я, качвам я и ви пращам линка направо за слагане в профила..... по лесно ми е. С тия пощи се влача по 100 дни и само отлагам.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 01:35 от Никки

# 69
  • Мнения: 1 483
Добро утро и ние вече сме с шапка smile3534

# 70
  • Мнения: 1 212
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН на Екатерина на Elichka!    bouquet
Да е жива и здрава и голяма мома да порасне ! Grinning
Хайде да пиша пак , ако някой реши да се присъедини към нас в последния момент...
Днес обедно време .... след 12.00 ... в Сити център София - срещичка. На етажа с МакДоналдс и Кентъки.  Peace

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 10:20 от Magesta

# 71
  • Мнения: 629
Elichka, честит ви прекрасен празник у дома. Нека слънчицето ти расте здраво и щастливо, носейки ти много-много радост! nbirthday

# 72
  • София
  • Мнения: 888
Честит първи рожден ден на малкото слънце Еличка  bouquet

И ние сме с аватарче, благодарение на Никки  bouquet

# 73
  • Мнения: 1 483
Elichka,честит първи рожден ден на малката сладурана

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 10:12 от liletka

# 74
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
     ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН на Екатерина на Elichka!        
       Да е жива и здрава, и много да ви радва!!! 
     


                                 

Общи условия

Активация на акаунт