Обрив по срамните устни и около ануса

  • 28 093
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 750
Искам само да допълня, крем Бочко и подобни, които съдържат цинк само изсушават кожата, но не помагат при подобен обрив. Казвам го от опит.

# 16
  • Мнения: 1 701
Никви гъбички не са това.

При никненето на зъби киселиността на акото
се променя, от там идват и проблемите.
проблема може да се реши и със прост крем Бочко
със смрадлика Wink
Да бе, точно заради такава диагноза като твоята детето ми се влачи почти месец с гадните гъби!  #Cussing out И моята педиатърка решава всички кожни проблеми с Бочко, затова и 6 месеца Калина беше със зверска екзема на едното краче...  Sad Въобще не ми говорете за кремчета и смрадлики - има ли кожен проблем, се ходи при специалист, пък ако се окаже, че е нещо елементарно, толкова по-добре!  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 636
Цитат
Въобще не ми говорете за кремчета и смрадлики - има ли кожен проблем, се ходи при специалист, пък ако се окаже, че е нещо елементарно, толкова по-добре! 
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
И ние имахме подобен проблем от прекаляване с  плодове и цитруси.

# 19
  • Мнения: 417
Дръж е известно време без памперс и е заведи на лекар!

# 20
  • Мнения: 1 672
и при нас беше така обрив , заведох я на лекар и ни изписаха мазилото БАКТРУБАН намазах я вечерта и до сутринта нямаше нищо Simple Smile.
Но за твое успокоение отидете на лекар и пиши какво са ви изписали после

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И на мен ми прилича на гъбички. Голямата ми дъщеря си завъди такива от памперс-гащите на Либеро. Постоянна влага, не попиват. Малката се сдоби с такива, след като трябваше да пия АБ след раждането и през кърмата, отидоха при нея. И двата пъти се спасихме с 2-3 мазания с Клодтримазол. Но......без лекар, не става.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 11:15 от Гита Ог

# 22
  • Мнения: 391
Дано да не е нещо сериозно.
Възможно е и от памперсите да е,дори
и преди да не е получавала обриви от тях.
Зависи от партидата -къде точно е произведена.
По тази причина спрях  да използвам "Памперс" към 6-я месец,
а преди това  нямахме проблеми,макар да ползвахме същите памперси.
При нас пъпчиците изчезнаха след като сменихме памперсите.
 

# 23
  • Мнения: 140
И ние имахме подобен проблем от прекаляване с  плодове и цитруси.
Незнам защо,но и мен това ме съмнява,защото от няколко дена почнах да и давам сок от мандарини,които не са нова храна,но за един сок отиват мн повече мандарини отколкото тя е яла наведнъж до сега...
както и да е-довечера сме на лекар(не можел по-рано Close) да видим какво ще каже и той.
р.s.винаги мия дупето след наакване,а не с мокри кърпи Hug

# 24
  • Мнения: 236
Здравейте,
И аз имам същия проблем - дъщеричката ми е на 7 мес., расте й зъбче и от 1 седмица има обрив, малък е, няколко пъпчици на срамните устни, но има и гнойни пъпки  в гънките на крачетата, точно където минава памперсът, нищо не съм сменяла, просто тези пъпки се появиха изведнъж. Може ли да е хранителна алергия - сега я захранвам със зеленчукови пюрета. Много благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Миналото лято синът ми изяждже по кило плодове на ден, предимно: касис, малини, къпити и ягоди и с доктора решихме, че е  от това, защото нещо им ставало на урината. Особено при момчетата. С накакъв силен крем мазахме 3 дни и всичко мина.

# 26
  • Мнения: 1 701
Здравейте,
И аз имам същия проблем - дъщеричката ми е на 7 мес., расте й зъбче и от 1 седмица има обрив, малък е, няколко пъпчици на срамните устни, но има и гнойни пъпки  в гънките на крачетата, точно където минава памперсът, нищо не съм сменяла, просто тези пъпки се появиха изведнъж. Може ли да е хранителна алергия - сега я захранвам със зеленчукови пюрета. Много благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят
Само кожен лекар може да ти отговори, не си прави експерименти с разни мазила, които са помогнали на някой друг!  Naughty

# 27
  • Мнения: 236
Да, така е, не искам да си експериментирам, права си. Може ли някой да ми каже кожен специалист във Варна - отскоро живеем там, педиатърката ми е в София и не знам къде да отида във Варна, мерси много!

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Не си играй на предположения, здравето на детето не е нещо, което можеш да заложиш на ролетка. Заведи я на лекар. Може и да е пишкала повече, да се е запарико, но може и какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт