Отговори
# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Понеже се спомена като пример домът в Горски Сеновец,да обясня,защо  климатиците са при спешните нужди-в тоя дом има много лежащо болни дечица,домът е за деца със умствени и физически увреждания,като дойдат жегите през лятото климатика е най-удачното спасение за тия доста неподвижни дечица!Никоя от нас не си позволява да огласява нещо като спешно,ако то не е необходимо,много неща ги решаваме на място!
Предложението на госта е добро,но по въпроса нека се изкажат от ръководният ни екип на ДБМ!
Didi3    bouquet и тук благодарости за съпричастността и помощта!
Всеки дом си прави някакъв проект,може да ви се предоставят тия проекти,а вие да прецените ,на кой дом,за кой проект да поемете финансирването,подпомагането,разбира се при нагледен видео и снимков материал и документи за отчетност на свършеното-преди,по време на промяната и на финала ,Диди тъкмо ти отговарям тука и на твоят въпрос  bouquet

# 16
  • Мнения: 160
Всеки дом си прави някакъв проект,може да ви се предоставят тия проекти,а вие да прецените ,на кой дом,за кой проект да поемете финансирването,подпомагането,разбира се при нагледен видео и снимков материал и документи за отчетност на свършеното-преди,по време на промяната и на финала ,Диди тъкмо ти отговарям тука и на твоят въпрос  bouquet
благодаря! Hug
значи примерно за климатиците - да преведем проекта, ако е необходимо да го оформим във вид на "proposal" и да го разпратим до различни организации/фирми и да търсим финансиране. Аз така си го представям, доколкото разбирам това е идеята и на Павлин. Има организации в САЩ, които работят по проекти в България и можем да привлечем вниманието им. Може да се създаде една база данни от различни фирми (и не само в Щатите), които подпомагат такива проекти и да кандидатстваме за помощ. Необходимо е, обаче, в България някой да се ангажира и сериозно да следи за изпълнението на проекта и да координира нещата на местна почва.
Другото, което, според мен е много важно - да се създаде мрежа от помощи, особено в малките градове, където има по-голяма безработица, за майки, които са склонни да оставят децата си (особено тези с увреждания). В този форум се помага на няколко майки, но може да се разшири тази мрежа, да се търси помощ от различни организации в чужбина, които имат опит в превенцията и да видим как да подходим и къде да търсим финансиране.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 09:07 от Didi3

# 17
  • Мнения: 166
Здравей Didi03,аз съм майка на две деца с мн.свободно време и желание да помогна на самотни дечица.В нашият род имаме осиновено детенце-никога няма да забравя тъжното ,уплашено и неуверено момиченце,което дойде в къщи,а сега е една прекрасна млада гозпожица която тази година ще е абитуриентка.Искам повече дечица да имат това пламъче в очите,както моята братовчедка.Ще се радвам да ти помогна с каквото мога. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 395
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234967.0

може би тук ще ви помогнат
успех

# 19
  • Мнения: 7 263
fanta идеята ти е страхотна, по организация и принцип на работа това, което си замислила малко ми напомня SOS детските селища, която за мен е най-човешката форма поне в България за отглеждане на дечица, които нямат родители. Ще следя темата и ще се опитам да се включа с някаква помощ. Идеите на Павлин също ми се струват добри!
Момичета   bouquet  bouquet  bouquet
е и за момчетата де   bouquet

# 20
  • Мнения: 907

Мисля, че за решаването на този проблем, много би допринесло изграждането на база от данни за домовете. Тя би съдържала информация за конкретни домове, с истории и снимки на конкретни деца, конкретни нужди на дома, евентуално придружени с обяснения и снимки, може би информация за персонала, може би информация за помощта която ДБМ оказва на дома и т.н. Разбира се детайлите за съдържанието трябва да се дискутират и оптимизират.  Този подход би бил от полза на хора, които търсят начин да дарят. Те ще могат по-лесно да изберат как да насочат даренията си и ще имат по-голяма увереност че средствата са усвоени според желанията им. Освен това обаче вярвам, че тази база данни би допринесла за това, повече хора да станат съпричастни със съдбата на тези деца. Защото конкретни истории и образи въздействуват много повече от съобщаването на общи факти.


Ето това беше и моята идея преди време по повод разкритията във филма за Могилино.
Трябва да има структура тази информация. Хората в БГ трябва да могат да посещават домовете и да подават в тази база данни / сайт информация какво става. И тези, които нямат възможност да следят отблизо да се информират и да преценят къде и как могат да помогнат.

Това е хитро с wiki, въпреки че не е предназначено за такава инфо.  Grinning

Аз тогава си го представях като отделен сървър с домаин и администратор, който да разчиства. Но сигурно и това може да се ползва.

Разбирам, че се правят усилия от ДБМ, но инфото тук е разпръснато и не е лесно да се намери. Не е нужно да има снимки на деца, но напр. на домовете може поне отвън, на отделни помещения - защо не. Трябва да е по-нагледно, пъхнато в някаква структура за всеки дом, за всеки проект. Не ми е възможно да изчитам цели чаршафи, за да преценя къде какво става. И отделно с впечатления от посещения - от отношение на персонала. Ако ние гражданите контролираме тези неща, няма да се повтари случая в Могилино.

А между другото - някои домове имат уеб сайтове, ако ви е интересно ще ги потърся пак.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 17:51 от MegiX

# 21
  • Мнения: 10

Мисля, че за решаването на този проблем, много би допринесло изграждането на база от данни за домовете. Тя би съдържала информация за конкретни домове, с истории и снимки на конкретни деца, конкретни нужди на дома, евентуално придружени с обяснения и снимки, може би информация за персонала, може би информация за помощта която ДБМ оказва на дома и т.н. Разбира се детайлите за съдържанието трябва да се дискутират и оптимизират.  Този подход би бил от полза на хора, които търсят начин да дарят. Те ще могат по-лесно да изберат как да насочат даренията си и ще имат по-голяма увереност че средствата са усвоени според желанията им. Освен това обаче вярвам, че тази база данни би допринесла за това, повече хора да станат съпричастни със съдбата на тези деца. Защото конкретни истории и образи въздействуват много повече от съобщаването на общи факти.


Ето това беше и моята идея преди време по повод разкритията във филма за Могилино.
Трябва да има структура тази информация. Хората в БГ трябва да могат да посещават домовете и да подават в тази база данни / сайт информация какво става. И тези, които нямат възможност да следят отблизо да се информират и да преценят къде и как могат да помогнат.

Това е хитро с wiki, въпреки че не е предназначено за такава инфо.  Grinning

Аз тогава си го представях като отделен сървър с домаин и администратор, който да разчиства. Но сигурно и това може да се ползва.

Разбирам, че се правят усилия от ДБМ, но инфото тук е разпръснато и не е лесно да се намери. Не е нужно да има снимки на деца, но напр. на домовете може поне отвън, на отделни помещения - защо не. Трябва да е по-нагледно, пъхнато в някаква структура за всеки дом, за всеки проект. Не ми е възможно да изчитам цели чаршафи, за да преценя къде какво става. И отделно с впечатления от посещения - от отношение на персонала. Ако ние гражданите контролираме тези неща, няма да се повтари случая в Могилино.

А между другото - някои домове имат уеб сайтове, ако ви е интересно ще ги потърся пак.

МегиХ,

Въщност когато предложих идеята с уикито преди два месеца, имах пред вид това да бъде началото на една доста по-амбициозна визия. Идеята ми беше първо да установя сътрудничество с хора на място (като ДБМ), да започнем с нещо сравнително лесно, каквото смятам е събирането и организирането на информацията за домовете. Като начало да се създаде уебсайт, който да е сравнително прост и несъвършен (quick and dirty). След това, в сътрудничество да започнем да усъвършенствуваме както сайта, така и организационния модел. Крайната цел би била да се създаде уебсайт който да помага и да координира дейността на стотици и дори хиляди хора. Също идеята ми бише да се разшири обхвата на сайта, така че той да включва данни и за други дейностти, да предлага отчетна информация, да помага за вземане на решения, планиране, проследяване на прогреса на дейността и какво ли не още. С други думи, да се повиши ефективността на благотворителната дейност, където според мен наистина има много пространство за подобрение. Разбира се, не е нужно да се стигне до крайната цел. Достигането на всеки километричен камък по пътя към крайната цел би било значителен прогрес. Също е възможно в процеса на работа да установим че всъщност искаме да променим посоката и крайната цел, и това би било ОК.

Избора да предложа именно wiki за целта не беше случаен. Аз не смятам че то не е създадено за тази цел. То е създадено за широк спектър от цели и е много подходящо за нашия случай. Предимството на wiki пред сайт с централен админ е че няма bottlenecks и "single point of failure". Мисля че ти си ИТ човек и тези неща ти говорят нещо. Много разнообразни проекти по света вече са използували wiki за координиране на приноса на милиони хора. Който е любопитен за повече информация може да я намери на www.wikinomics.com и в книгата спомената там.

Когато направих предложението преди два месеца, имах на ум схемата "установяване на сътрудничество последвано от еволюция на проекта". Сега обаче си давам сметка че това не става. Причината е че установяването на сътрудничество се оказа много по-трудно отколкото си мислех. Затова в момента си мисля, че ако нещо трябва да стане в тази посока, то трябва да е по друга схема: "ако го построиш, те ще дойдат" (фразата е взета на заем от филма "Полето на мечтите"). Идеята тук би била да се създаде сайт, който да не е "quick and dirty" а да е значително по-зрял и обмислен, така че предимствата му да се виждат веднага с просто око. Надеждата би била че хората един по един ще започнат да оценяват предимствата му и ще започнат да се включват и да допринасят за начинанието. Очевидно този подход изисква повече предварително обмисляне и работа. Аз продължавам да мисля как може да стане, но трябва да призная че приоритета на това начинание в мислите ми е сравнително малък. Причината е че смятам за много голям риска че може да изразходвам много време и енергия за нещо на което никой да не обърне никакво внимание. Във всеки случай съм готов ако се намерят няколко съмишленици да се опитаме да направим нещо.

Надявам се все пак да намирате някакъв смисъл в това което казвам а не да ви се вижда като бръщолевеници на някой ненормален.  Simple Smile
 Peace

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 03:52 от pstaikov

# 22
  • Мнения: 6
naistina tova koeto si reshila e mnogo hybavo.  :bouquet:I az imam nqkoi idei po vaprosa sa trydni za osashtestvqvane, no n ei nwevazmojni, ako se obedinqt pove4e hora. Ako iskash moje da obmenim idei?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 100
С какво мога да помогна за каузата? Моля пишете ми. Наистина искам да се включа в тази инициатива

# 24
  • Мнения: 3 634
fanta, успех!
"Мулти-мама" стартира с подобен на твоя пост и година по-късно мисля, че помогнахме (според възможностите си) на доста мулти-семейства. Успеха на идеята ти зависи само и единствено от теб.  Peace

# 25
  • Мнения: 2
Zdraveite i izviniavaite,4e pi6a na kirilica.Mnogo bih iskala da pomogna s kakvoto moga.Pi6ete mi molia!

Общи условия

Активация на акаунт