Имате ли домашни любимци?

  • 1 434
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161

А проблема със студа у нас?

Ами те си имат кожени палтенца  Grinning, но ако се притесняваш, че на котето ще му е студено може да му оставиш в кошчето или на мястото, където спи една грейка или пластмасова бутилка от големите, напълнена с гореща вода  Wink

# 16
  • Мнения: 2 327
Определено коткаа е за предпочитане от гледна точка грижи. Доста по самостоятелни са и доста чисти животни акто цяло. Ама ако е дългокосместа се приготви за много косми. Постоянно си падат дори и редовно да я сресваш.
Кучето иска всеки ден разходки, колкото по-голямо толкова по-големи трябва да са и разходките.
От друга страна котките не са много любвеобилни, по-капризни са. Кучетата си обичат стопаните, доакто котките очакват тях да ги обичат Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 493
Сега за удобство на Birdy като децата да си кажа на моята котка лошите й черти са: че си остри ноктите в тапицираните мебели и се катери по пердетата, пуска и доста косми като си сменя козината (персийка е) - през есента и пролетта, прави чудеса от храброст, за да ме буди посред нощ ако огладнее и от както порасна не е иск а да си играе с нас толкова често както преди  Crossing Arms
1. Купи на животинчето или му приспособи въже омотано около нещо твърдо за да си точи там ноктите - тогава няма да използва меката мебел за нтази цел, а само за да  спи на нея;
2. Покажи на животинката възможности да се катери на други места - например секцията, гардероб и т.н. и тогава ще остави пердето ти на мира;
3. За козината -  Crazy млък ......  newsm78 и моя е същия, но пък е само два сезона в годината, така че се преживява
4. Постарай се винаги да има суха храна в паничката си нощем и нямада си губи времето с теб котето нощем  Wink /зада те буди - просто ще си хапва когато реши и ще се гушка да си спи/
Моят се сеща да играе когато детето трябва да седне да учи и само ходи - ляга върху тетрадките , влиза в раницата, бута всичко от масата или бюрото на земята и т.н. - все такива работи  Laughing

Моят е същият като този на картинката - виж прочети повече тук ако се ориентираш към коте - плюшена играчка http://trankfilina.com/bul.htm

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493

А проблема със студа у нас?

Ами те си имат кожени палтенца  Grinning, но ако се притесняваш, че на котето ще му е студено може да му оставиш в кошчето или на мястото, където спи една грейка или пластмасова бутилка от големите, напълнена с гореща вода  Wink
А може да спи при детето ти - под завивката - на моят там му е любимото място  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 493
От друга страна котките не са много любвеобилни, по-капризни са. Кучетата си обичат стопаните, доакто котките очакват тях да ги обичат Simple Smile
Не съм много съгласна - котките също са любвеобвилни и обичливи и определено си знаят с кого как да се държат в къщи - при кого минават всички номера и при кого не - точно като децата

# 20
  • Мнения: 651
Животинката си е и радост и грижа. Като бяхме малки с брат ми имахме куче, продрахме земята за него, голяма тръпка беше първата една година....после естествено пак си го обичахме много, но като ни завихриха други житейски интереси на майка ми останаха големите грижи- разходки, лекари, храна.....Тя беше тази и която преживя смъртта му много тежко, защото по това време ние вече бяхме извън къщи....Та такава според мене е реалността с децата и животните...Може би котката е наистина компромисен вариант за дечицата, а те всички ужасно много искат животно да си имат....
На Вики подарихме рибки за 2-рия му Рожден Ден, още тогава много им се радваше и досега е така....храниме ги заедно, тоест той с моя помощ....купуваме им храна....това от гледна точка на въвличането му в грижата за рибките. А всяка вечер след като ги нахраним сядаме двамата с него и ги гледаме едно 10-тина минути, той ги коментира, тази това, онази онова, сомчетата- разбойници и лакомници.... Grinning Това за дете на 3 години е ОК, но за Ивчо може би ще е скучно... newsm78
Аз лично не бих се нагърбила и с тази отговорност на този етап поне, животното е отговорност и ако не съм сигурна че мога да му дам всички грижи от които се нуждае, не бих взела животно вкъщи...
Абе я да не се заричам....знам ли как ще ми извади душата след някоя година малкия душевадец...... Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Имах син персиец - подарък от едно бивше гадже. Дадохме го, когато забременях. Как така само 2 сезона пускат косми вашите - незнам. Моят Изи/кръстен на мен  bowuu/ пускаше косми целогодишно и по много... Една зима с бившия го подстригахме с машинка - превърна се в страхотно фино и игриво коте.

Дариа сега иска всичко - от кокошки, през рибки, коте, куче... Обещах й, щом се преместим да живеем в къща  Mr. Green С 3 -годишното си съзнание, тя приема, че това ще се случи в обозримо бъдеще  Laughing Laughing

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 23:13 от Isa

# 22
  • София
  • Мнения: 17 283
Явно ще трябва да нацеля на Годзила марката котка да не пуска косми  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 752
ми, аз като време за Дивчо нямам, за животина и не помислям. той се тръшка за куче, но аз съм непреклонна и лоша  smile3516
Колегите ми му подариха миниатюрен китайски хамстер - мило, пухкаво топченце, което не изисква грижи и с което моето диване кат' се присети си играе и го тормози  Mr. Green
аз го храня и му сменям стърготините, а допреди малко му се радвах и дзверех, защото наистина е много сладък - като плюшена играчка   love001

# 24
  • София
  • Мнения: 17 283
Миленче, на мен това ми се вижда много добра идея, не се бях сещала за такива зверове  Mr. Green
Може да пробваме с такова като тест  Laughing А и дойдем ли у вас на гости, може да съм сигурна, че на другия ден ще има набег до близкия зоомагазин  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 752
чакай първо да видиш дали на Ивчо ще му хареса. Може и да ти го споделим за няколко дни за full test.

# 26
  • Мнения: 911
ей че интересен дебат!   bouquet аз мога да споделя много и за котките, и за кучетата, но да не повтарям вече казаното, само две изречения: кучето си е голяма грижа и е за цял живот (не знам как се разделят хората с такъв любимец, макар и за малко); котката е друго нещо - своенравно капризно същество (поне моят персиец беше такъв модел) и с него можеше да се говори, само когато той благоволи. Но като оправех леглото за лягане, беше пръв на възглавницата и ставаше абсолютно неузнаваем - гальовен, мил и добричък! Обаче...скоро ще стане година откакто се разделих с него (понеже забременях и по настояване на БНД) - с прискърбие ще споделя, че още намирам бели дълги косми из дрехите си - това си е ужасна напаст! и няма пролет, няма есен - постоянно и по много  #Crazy закъснявала съм за работа, заради обезкосмяването си  Sick накрая просто си оставих в офиса специално лепкащо нещо за обиране на косми

май хамстерчето е най-добрият вариант за нещо пухкаво и гальовно  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 327
Аз гледах котка преди да родя, сега още полагам някакви грижи за нея, но не живеем заедно и е зор.
Освен това обаче гледах и морски свинчета - те също са доста непретенциозни и симпатични животнки. Искат веднъж седмично да им се сменя талаша и да се хранят. Има порода розетки, които са рошавички и много сладки. Хамстерите са по капризни и понякога успяват да избягат Simple Smile

# 28
  • Мнения: 463
Да ви споделя и моя опит.Имала съм куче,обожавах го,но изисква големи грижи.Ели много дълго време искаше животно и един ден в зоомагазина открихме идеалното животно за нас-водна костенурка.Изисква малко грижи,не е капризно животно и е лесно за поддържане.Освен това,ако не дай си боже нещо и се случи мога да взема друга и Ели няма да разбере за замяната.

Общи условия

Активация на акаунт