Как научихте децата си да спят в детската си стая?

  • 1 342
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 491
Моето бебе е на 6 месеца,и много искам от по рано да го науча да спи само в неговата стая.По принцип нощем спи спокойна и за мен няма да има проблем със ставането.Дайте ми съвет кога и как научихте вашите деца?
Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 315
 4470   и аз искам да знам

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
След като е толкова малко не би трябвало да имаш проблем със свикването.

# 3
  • Мнения: 630
Моята бебка си спи в собствено легло и в детската стая от самото начало. Не сме имали никакви проблема -на нея така й харесваше.

# 4
  • Мнения: 336
Моята бебка си спи в собствено легло и в детската стая от самото начало. Не сме имали никакви проблема -на нея така й харесваше.

Просто я оставяш да спи в нейната стая и толкова. Ако не заспива сама, отначало може да стоиш при нея , докато свикне.

# 5
  • Мнения: 133
колкото по-рано я отделиш по-бързо ще свикне; вики започна да спи по цяла нощ в края на 2 месец и тогава го преместих в стаята му, и до сега на отворени врати спим без проблеми и без да иска да е при нас

# 6
  • Мнения: 5 401
В един прекрасен есенен ден преди месец-два просто преместихме креватчето му. До преди това се опитвахме да спим тримата на спалнята, но като го отделихме, детето започна да спи по цяла нощ. Сега знае, че това си е неговата стая, пълна с неговите играчки.

# 7
  • Мнения: 3 456
От самото начало я сложихме в отделно легло. Но като попарасна май все по-често си взема възглавницата и пристига в нашето.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Свикнахме я чак наскоро. Освен това оставям вратата й отворена и лампата в коридора до стаята й светната, докато заспи. Въпреки това, откакто тръгна на градина понякога ме вика през нощта и обикновено идва с мен в нашето легло.
Трудна работа е при нас свикването, но и аз не насилвам нещата - когато, тогава...

# 9
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
колкото по-рано я отделиш по-бързо ще свикне; вики започна да спи по цяла нощ в края на 2 месец и тогава го преместих в стаята му, и до сега на отворени врати спим без проблеми и без да иска да е при нас
Да,по добре е по рано.Моята Йоана още спи с мен ,а вече е почти 3 год. Tired
А баща и се сърди че спи с баткото.....пернишка трагедия.. Joy

# 10
  • Мнения: 4 621
От самото начало си спи в нейната си стая. Не съм имала проблем с това Peace

# 11
  • Мнения: 1 701
Не съм я учила. На 4 мес. и нещо, когато спря да се буди, я преместихме в нейната си стая и от тогава спи там. Не свети нощна лампа, не я приспивам...  Peace Преди това спеше при нас, но в отделно легло!  Naughty

# 12
  • Мнения: 311
Не съм го учила, просто скоро се преместихме и той вече има собствена стая и си спи сам. Не съм имала никакъв проблем

# 13
  • София
  • Мнения: 1 124
Моето бебе е на 6 месеца,и много искам от по рано да го науча да спи само в неговата стая.По принцип нощем спи спокойна и за мен няма да има проблем със ставането.
ми няма какво да се чудиш, щом спи спокойно още днес може да пробваш. Както казаха повечето майки, колкото по-рано, толкова по-добре.

# 14
  • Мнения: 666
Преди няколко седмици го преместихме в неговата стая и не сме имали проблеми. Само първата вечер малко плака и трябваше да стоя при него докато заспи, но след това вече си спи там и не е плакал повече. Аз също съм на мнение че като навършат 6 месеца децата е добър момент да се отделят. smile3521

# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Беше на 7 или 10 дена бебенце, не съм сигурна, но там някъде. Преди това беше в болницата, в нашата стая е спал само няколко дена в началото (примерно 5).

# 16
  • Мнения: 27 524
Още си спи при нас. Аз лично съм против ранното отделяне на децата от родителите. Те (децата) са толкова уплашени, несигурни и не знаят къде са, за да ги запокитя сами в тъмна и самотна стя. Не, мерси засега  Stop

# 17
  • Мнения: 11 009
Рая си спи в нейната стая от самото начало. Колкото по-рано свикне да спи само, толкова по-добре. Никога не се е страхувала от тъмното, поне досега.

# 18
  • Мнения: 2 818
Беше на 5м. Вече спеше по цяла нощ. Само, че после започна да се буди по 2-3-4-5 пъти  и заспиването стана цял театър. Сега е на 4г и все още вика баща си понякога. Не заспива сама, освен понякога следобед. Ранното й отделяне за мен е моя грешка  Confused С малкия сега спим заедно и ни е перфектно.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
От самото начало си спи в стаята.

# 20
  • Мнения: 451
Още когато беше на 2 месеца започнах да я слагам денем в детската,  там и без това е по-слънчево от нашата спалня. Когато стана на 8 месеца просто започнах и нощем да я слагам да спи там. Не сме имали никакви проблеми.

# 21
  • Мнения: 2 663


Просто я оставяш да спи в нейната стая и толкова. Ако не заспива сама, отначало може да стоиш при нея , докато свикне.
Или да оставяш вратата отворена

# 22
  • Мнения: 13 512
Първото си дете го отделих в самостоятелна стая като стана на 1 месец. Второто- още след изписването от родилния дом. Никога не са спали в леглото ми, освен като са били болни. Не смятам, че е редно. Не съм имала проблеми с това  може би защото не е съществувало друго положение.

# 23
  • Мнения: 1 800
До 3-ят месец, спеше както дойде, мъжа ми учеше за държавен изпит и аз спях с бебето отделно.  След това се преместихме и  от първата вечер си заспа сам в леглото си, в неговата си стая. Може би помогна, че беше изморен от дълъг полет през деня. Дори сега да се събуди през нощта, никога не го взимам при нас. Давам му залъгалка, сменям памперс, дохранвам, приспивам го на ръце в най- лошия случай. 
Педиатър ни посъветва да го приспиваме на ръце и когато е полузаспал, да го оставяме в креватчето му.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
И на нас това ни предстои,но с повече търпение се надявам да всички да свикнем:)

# 25
  • Мнения: 24 467
Не е било някаква философия. Големият го сложихме отделно при прехвърляне в новото жилище, беше на 2,5 години и нямаше никакви проблеми. Малкото пате така се радва да нана при батко си, че също не е създавало какъвто и било проблем в тази насока.

# 26
  • Мнения: 195
Двете ми деца си имат своя стая и от първия ден в който са си дошли в къщи от родилното си спят в креватчето. Първо каката спеше в бебешкото креватче, сега тя си има голямо а бебо спи в нейното бебешко креватче. Тя плачеше и аз стоях до главата и докато заспи. Така стоях докато навърши 5 години #Crazy С бебо практикувам друго баня, целувка и в леглото проветрявам стаята хубаво, гася лампите и той си заспива разбира се след известно време. Но това го правя и през деня. Щом го усетя че му се спи го слагам в кревата завивам го пускам музичка и той след малко е заспал. Както ги свикнеш и колкото по-рано толкова по-добре. И на мен ми се иска да си ги гушкам в кревата, но си помислям че и двамата с мъжа ми дишаме и пръцкаме примерно в тази стая и ми се убива желанието . Нека си спинкат спокойно в тяхната си стая а аз съм на една ръка разстояние винаги и по всяко време.

# 27
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Още не спи сама в отделна стая ,а е на 3г.Не желае да остава сама и казва ,че й е страшно,аз пък не насилвам нещата и не я притеснявам.Тя не ни пречи по никакъв начин и щом така се чувства по добре нямам амбиции да я местя!

# 28
  • Мнения: 630
Още си спи при нас. Аз лично съм против ранното отделяне на децата от родителите. Те (децата) са толкова уплашени, несигурни и не знаят къде са, за да ги запокитя сами в тъмна и самотна стя. Не, мерси засега  Stop
Ами то си зависи много от детето. моята си беше супер самостоятелна от самото начало -аз не съм я учила. Освен това не я оставям в тъмна стая -лампата й свети докато си легна и аз, а има и радио-тя обича музика.

# 29
  • Мнения: 24 467
Моите деца пък не могат да спят на светло.
Бебето не го оставих още от началото в детската стая, за да не буди баткото, преместих го тогава, когато спря да ни буди нощем.

# 30
  • Мнения: 1 520
Аз някъде към 8-10 месеца, доколкото помня го отделихме. ( Embarassed тия работи тогава не ги отбелязвах, а ей го, колко бързо се забравя).
И свикна веднага.
Въпреки, че той спеше неспокойно и до доста късно си носех я мляко, я сок, я вода.
Но исках да умее да спи сам, да не е все до нашето легло. А в действителност и самия той показваше самостоятелност, бях забелязала, че докато не отидем и ние в стаята спи спокойно, и като легнем и ние и усети явно още някакво присъствие и суетене и почваше да се върти, да иска да пие и т.н.

Все си мисля, че детенце само умее да покаже дали е готово за подобна промяна.

И никога не съм го оставяла да спи на лампа.
Струва ми се излишно, ако след това ще трябва да се отучва и от това.  Peace
А и не се е страхувал от тъмното, де. Допускам, че има и съвсем противоположни деца, когато заспиването на светлинка е наложително.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте. На мен ми престои скорошно раждане и да попитам има ли майки, които от деня в който ви изписаха от родилния дом, оставихте детето само в стая? Много ми се иска, а същевременно ме е страх малко (ще имаме и бебефон). Или да изчакам до 6-7 месечна възраст.

# 32
  • Мнения: 666
nonich cпоред мен изчакай малко, поне до 3 месец, защото на теб най-вече ще ти е неудобно да притичваш до другата стая на всеки 2-3 часа през ноща, а може и доста по-често. Освен това ако си решила да кърмиш е много по удобно бебо да ти е на една ръка разстояние за да може все пак да си поспивате по малко. Ако трябва да ставаш и да ходиш до другата стая ще се разсъниш и ще се измориш доста повече. Аз кърмех малкия в полусън и не мога да си представя ако трябваше да ставам нон-стоп.  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 1 020
Благодаря ти Биби, аз съм се замислила към пролетта лятото да я оставя сама госпожицата, но исках и да чуя мнението на опитните майки. Принципно аз ще спя в найната стая, и нея няма да я местим а мисля аз да се изнеса. А за кърменето - дай боже да мога искам да я кърмя.

# 34
  • Мнения: 195
nonich аз спях в стаята на бебо докато стана на два месеца. ставах и си го взимах от неговото легло кърмя си го и пак си лягам. Не ми се струва сигурно да спи до мен. Сега е на четири месеца и си спи в стаята с кака си. Ставам и по 6-7 пъти през ноща кърмя и пак лягам. Не ми пречи това е въпрос на избор и желание.

# 35
  • Мнения: 305
Ох,още не съм.Макар че бях решила да се отделяме но започнаха зъбаците да ни тормозят и се буди вечер,сутрин го взимам при нас на спалнята за да си поспим повече.В последствие ще му мислим,да е здравичък пък другото не ме вълнува толкова.

# 36
  • Мнения: 8 999
Моите деца никога не са спали извън детската си стая. И това, че било по-лесно за майката кърмачка да храни детето посред нощ, ако е до нея в леглото, е абсолютен мит. Та нали винаги, преди да предложа гърдата на бебето си, съм ходила до банята и старателно съм си измивала зърната. Значи - разсънваш се така и така, какво би ми пречело да отида и до съседната стая? Още повече, че бебетата са много по-спокойни, ако са сами в стаята и почивката е много по-пълноценна както за тях, така и за родителите им. Време за гушкане и игри има предостатъчно през деня, в часовете, в които са будни.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 020
nonich аз спях в стаята на бебо докато стана на два месеца. ставах и си го взимах от неговото легло кърмя си го и пак си лягам. Не ми се струва сигурно да спи до мен. Сега е на четири месеца и си спи в стаята с кака си. Ставам и по 6-7 пъти през ноща кърмя и пак лягам. Не ми пречи това е въпрос на избор и желание.
Ясно - значи ще бъде както дойде. Благодаря ти.

# 38
  • Мнения: 666
Моите деца никога не са спали извън детската си стая. И това, че било по-лесно за майката кърмачка да храни детето посред нощ, ако е до нея в леглото, е абсолютен мит. Та нали винаги, преди да предложа гърдата на бебето си, съм ходила до банята и старателно съм си измивала зърната.

Ами аз по принцип не говоря за нещо което съм чела по книгите, а нещо, оето съм правила, така че за мен не е мит. Никога не съм си мила зърната освен разбира се когато се къпя сутрин и вечер и никога детето ми не е имало проблеми. Не мисля че гърдите са нехигиенични, пък и кърмата не е развъдник на бактерии. аз казах на мен какво ми беше много по-удобно, плюс това ми беше и много по-спокойно да наглеждам детето докато спи не бих го отделила толкова рано, но това разбира се си е въпрос на личен избор не казвам че моят е правилен, но не мисля че говоря и за митове и легенди, така че моля да си уважаваме мненията.

Общи условия

Активация на акаунт