Как научихте децата си да спят в детската си стая?

  • 1 335
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Беше на 7 или 10 дена бебенце, не съм сигурна, но там някъде. Преди това беше в болницата, в нашата стая е спал само няколко дена в началото (примерно 5).

# 16
  • Мнения: 27 524
Още си спи при нас. Аз лично съм против ранното отделяне на децата от родителите. Те (децата) са толкова уплашени, несигурни и не знаят къде са, за да ги запокитя сами в тъмна и самотна стя. Не, мерси засега  Stop

# 17
  • Мнения: 11 004
Рая си спи в нейната стая от самото начало. Колкото по-рано свикне да спи само, толкова по-добре. Никога не се е страхувала от тъмното, поне досега.

# 18
  • Мнения: 2 818
Беше на 5м. Вече спеше по цяла нощ. Само, че после започна да се буди по 2-3-4-5 пъти  и заспиването стана цял театър. Сега е на 4г и все още вика баща си понякога. Не заспива сама, освен понякога следобед. Ранното й отделяне за мен е моя грешка  Confused С малкия сега спим заедно и ни е перфектно.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От самото начало си спи в стаята.

# 20
  • Мнения: 451
Още когато беше на 2 месеца започнах да я слагам денем в детската,  там и без това е по-слънчево от нашата спалня. Когато стана на 8 месеца просто започнах и нощем да я слагам да спи там. Не сме имали никакви проблеми.

# 21
  • Мнения: 2 663


Просто я оставяш да спи в нейната стая и толкова. Ако не заспива сама, отначало може да стоиш при нея , докато свикне.
Или да оставяш вратата отворена

# 22
  • Мнения: 13 512
Първото си дете го отделих в самостоятелна стая като стана на 1 месец. Второто- още след изписването от родилния дом. Никога не са спали в леглото ми, освен като са били болни. Не смятам, че е редно. Не съм имала проблеми с това  може би защото не е съществувало друго положение.

# 23
  • Мнения: 1 800
До 3-ят месец, спеше както дойде, мъжа ми учеше за държавен изпит и аз спях с бебето отделно.  След това се преместихме и  от първата вечер си заспа сам в леглото си, в неговата си стая. Може би помогна, че беше изморен от дълъг полет през деня. Дори сега да се събуди през нощта, никога не го взимам при нас. Давам му залъгалка, сменям памперс, дохранвам, приспивам го на ръце в най- лошия случай. 
Педиатър ни посъветва да го приспиваме на ръце и когато е полузаспал, да го оставяме в креватчето му.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
И на нас това ни предстои,но с повече търпение се надявам да всички да свикнем:)

# 25
  • Мнения: 24 467
Не е било някаква философия. Големият го сложихме отделно при прехвърляне в новото жилище, беше на 2,5 години и нямаше никакви проблеми. Малкото пате така се радва да нана при батко си, че също не е създавало какъвто и било проблем в тази насока.

# 26
  • Мнения: 195
Двете ми деца си имат своя стая и от първия ден в който са си дошли в къщи от родилното си спят в креватчето. Първо каката спеше в бебешкото креватче, сега тя си има голямо а бебо спи в нейното бебешко креватче. Тя плачеше и аз стоях до главата и докато заспи. Така стоях докато навърши 5 години #Crazy С бебо практикувам друго баня, целувка и в леглото проветрявам стаята хубаво, гася лампите и той си заспива разбира се след известно време. Но това го правя и през деня. Щом го усетя че му се спи го слагам в кревата завивам го пускам музичка и той след малко е заспал. Както ги свикнеш и колкото по-рано толкова по-добре. И на мен ми се иска да си ги гушкам в кревата, но си помислям че и двамата с мъжа ми дишаме и пръцкаме примерно в тази стая и ми се убива желанието . Нека си спинкат спокойно в тяхната си стая а аз съм на една ръка разстояние винаги и по всяко време.

# 27
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Още не спи сама в отделна стая ,а е на 3г.Не желае да остава сама и казва ,че й е страшно,аз пък не насилвам нещата и не я притеснявам.Тя не ни пречи по никакъв начин и щом така се чувства по добре нямам амбиции да я местя!

# 28
  • Мнения: 630
Още си спи при нас. Аз лично съм против ранното отделяне на децата от родителите. Те (децата) са толкова уплашени, несигурни и не знаят къде са, за да ги запокитя сами в тъмна и самотна стя. Не, мерси засега  Stop
Ами то си зависи много от детето. моята си беше супер самостоятелна от самото начало -аз не съм я учила. Освен това не я оставям в тъмна стая -лампата й свети докато си легна и аз, а има и радио-тя обича музика.

# 29
  • Мнения: 24 467
Моите деца пък не могат да спят на светло.
Бебето не го оставих още от началото в детската стая, за да не буди баткото, преместих го тогава, когато спря да ни буди нощем.

Общи условия

Активация на акаунт