Използвате ли интимен душ-гел и какъв?

  • 17 632
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 139
Ползвам на Ейвън,ама мисля да пробвам на Нивеа,за малко промяна...а да питам коя от вас ползва дамски душ за промивка,защото аз съм много доволна от моето,но не знам дали има различни марки Thinking Blush

# 61
  • Мнения: 560
Да бутна темата напред.
Аз преди се миех с Нивея после с Лактацид,а сега с бебешки сапун.
Последното е най нежно и приятно.
Въпроса ми е за дамския душ.Какво представлява  Embarassed и задължително ли е ползването му? Blush
Веднъж преди преглед от гинеколог се измих много старателно и отидох.Оная ми се скара защо не съм се миела добре и че имало нещо си неизмито много навътре  Confused newsm78 Попитах я как да стигна толкова навътре а тя "Ми има си дамски душове."
А съм чела че дълбоката промивка не е полезна.... newsm78

# 62
  • Мнения: 294
Използвам на Avon ароматизирания.

А това с промивките ми звучи като самостоятелен гинекологичен преглед-не ми е оферта!!

# 63
  • Мнения: 216
Ползвам само Лактацид  Peace

# 64
  • Мнения: 1 949
Сега ползвам Лактацид, но съм доволна от Нивеа, Avon, Oriflame.
Промивки никога не съм си правила.  Naughty

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Да . Гинеколога ми препоръчва Себа мед и Лактацид.

# 66
  • Мнения: 2 926
Използвам Лактацид.
Не мога да си представя дори да се водя измита без интимен гел.

# 67
  • В облаците
  • Мнения: 63
аз лично и с неинтимен гел разлика не виждам Wink

е нали казват че обикновените сапуни и душ-гелове изсушават и т.н.?  newsm78

Обикновеният сапун или душ-гел (колкото и да е скъп) не просто изсушава, нарушава баланса на РН във влагалището (който до колкото бях чела някъде е 4 или 4 и нещо процента, а специално разработените щадящи кожата душ-гелове са 5,5). В резултат се нарушава микрофлората във влагалището и именно тогава жената е по - податлива на микробиологични зарази (нарушава се киселиността във влъгалището и за това качествените продукти са с млечни не знам какво си там Embarassed), сред които са и гъбичките. Така че аз съм много ЗА ползването на специализирани интимни продукти за жените. Лично аз използвам лактацид, но има и други медицински продукти, които се изписват за регулиране на микрофлората във влагалището след раждане (защото е нормално в този случай тя да е нарушена и тогава е много важно да се предпазим), но за това трябва да се попита гинеколог, защото продуктите са много.

# 68
  • В облаците
  • Мнения: 63
Да бутна темата напред.
Аз преди се миех с Нивея после с Лактацид,а сега с бебешки сапун.
Последното е най нежно и приятно.
Въпроса ми е за дамския душ.Какво представлява  Embarassed и задължително ли е ползването му? Blush
Веднъж преди преглед от гинеколог се измих много старателно и отидох.Оная ми се скара защо не съм се миела добре и че имало нещо си неизмито много навътре  Confused newsm78 Попитах я как да стигна толкова навътре а тя "Ми има си дамски душове."
А съм чела че дълбоката промивка не е полезна.... newsm78

Въобще не е нужно да се притесняваш, че не знаеш какво е това дамски душ. Да ти кажа и аз не знам, но съм ходила на прегледи и никой не ми е казвал подобно нещо Shocked Тази лекарка е трябвало да ти обясни, а не да се прави на велика. Освен това съм питала гинеколог за интимната хигиена и не са ми споменавали за дамски душ. Но сега се сещам, че веднъж баба ми нещо такова ми беше споменавала, че си правила някакви такива душове, ама с какво беше? ooooh! Може и да е нещо супер остаряло, по онова време не е имало интимни гелове

# 69
  • Мнения: 3 410
Зная, че с дамския душ не бива да се прекалява. И за да се запази киселинността във влагалището е хубаво течността в дамския душ да е лайка, тетра или чиста водичка с няколко капки лимонов сок. Аз понякога използвам и разтвор на йод повидон.

# 70
  • Мнения: 2 700
Но сега се сещам, че веднъж баба ми нещо такова ми беше споменавала, че си правила някакви такива душове, ама с какво беше? ooooh! Може и да е нещо супер остаряло, по онова време не е имало интимни гелове

Супер остарялото нещо се казва смрадлика и е силно използвана в гинекологията. От акушерки съм чувала, че е хубаво на известен интервал от време да се правят промивки. Дозировката я има написана на самите пакетчета, които се купуват от аптеките.

# 71
Гинеколога ми препоръча Флоражин. Откакто го ползвам не съм го сменяла. Peace

# 72
  • Мнения: 1 763
Ползвам душ гел от ученичка, тогава имаше само на Орифлейм. Ползвала съм какви ли не- Нивеа, Кеърфри, Ейвън... Преди две години си купих Лактацид и оттогава само него ползвам.

# 73
  • Мнения: 412
.........В момента ползвам GENERA с лайка.........
 
+1 и съм доволна-преди ползвах на красная линия, но ми втръсна едно и също и го смених.

# 74
  • Мнения: 3 459
От няколко месеца ползвам Себамед.
Преди това ползвах Лактацид, разликата между Себамед и Лактацид е огромна, поне за мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт