Защо тестват парфюмите на хартия/картон?

  • 2 413
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
По принцип, когато избирам за себе си, нещо за което съм решил да дам повече пари, си пръскам един, най-много два аромата, по един на всяка ръка. Обикновено веднага излизам от парфюмерията и чакам да видя резултата през следващите часове. Може би от такива клиенти продавачките остават с впечатлението, че повечето хора идват просто да се напарфюмират за деня.
Но когато ми се налага да проуча повече аромати прибягвам до листчетата. Особено когато ще трябва да избирам парфюм за друг(а).
Последният път продавачките бяха много любезни, дадоха ми 6 различни листчета в отделни целофани, като преди това ги надписахме с името на парфюма, цени и т.н. Да но когато решихме вкъщи след два дни да ги тестваме на свеж нос всички бяха попили миризмата на хартията, та затова се чудя защо масово използват хартия, а не парченца плат от естествена материя.

# 16
  • Мнения: 17 407
Да и аз наскоро тествах и след 1 час  всички лентички миришеха еднакво.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз си пръскам върху китката. На листчето, мирише по друг начин  newsm78.
Имам една колежка, която сутрин, преди работа минава през Бюти зоната в МОЛ-а и всеки ден се полива с различен парфюм  Joy. Как не са и забранили достъп до там незнам.
Нали тези отворените парфюми са за това всъщност, да се тестват

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и аз си пръскам на вътрешната част на китката. на хартия няма да мога да преценя дали това точно е моят парфюм.
пръскам на двете китки различни аромати, ако имам интерес към повече от 2 - на сгъвката на лакътя.
зад ушите оставям привилегията на изпробвани вече миризми, но не намиращи се все още по различни причини  в моя ценен шкаф .
много често като ходя по магазините не се пръскам умишлено вкъщи Grinning
моят любим парфюм е този, който все още се намира на рафта в парфюмерията Blush

зърната кафе наистина неутрализират обонянието, обаче не навсякъде ги има.

# 19
  • Мнения: 22 908
Пръскам на ръката си ако нещо ми хареса.При мен миризмите винаги се променят върху кожата.А продавачки дето се мислят за много умни най ги обичам.

# 20
  • Мнения: 3 782
Деси не само при теб миризмите винаги се променят.  Всяка кожа поема различно парфюмите, ето защо най-добре е да се изпробва ня кожата. Ако този аромат се слее с кожата ти, то значи наистина е за теб Peace Трайността на парфюма не се определя от миризмата,която ние усещаме, а от тази която усещат  хората около нас /и то в разтояние 50 см./

# 21
  • София
  • Мнения: 1 914
Toвз за кафето го чувам за 1 път. Никога не са ми предлагали.  Shocked

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Toвз за кафето го чувам за 1 път. Никога не са ми предлагали.  Shocked
Никой не го  предлага, то си стои на 6танда...Парфюмите са наредени и клиента има достъп до вси4ки тестери... пръска6 докато ве4е ти писне, никой не се мръ6ти, а като ре6и6 4е ве4е не разли4ава6  ни6то завира6 носа в буркана с кафето...
 ленти4ки от плат с името на парфюма или марката се дават само в  някои магазини....например 6тандовете на Sisley... и там  съответно няма буркани с кафе....

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 23:42 от sl

# 23
  • София
  • Мнения: 1 914
Ok, в такъ случай:
1- не съм виждала въпросните буркани
2- винаги някоя от мацките се мръщи. А да не говорим, ако пръсна повече от 2 парфюма.
 Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 3 328
Блик и Драка, доколкото си спомням, имат бурканче с кафе.
Хартиени лентички има навсякъде в подобни магазини, но аз предпочитам тези, в които имам достъп до всички парфюми, като отчитам неудобството на ходещия подире ми продавач-копой. Но този вариант е за предпочитане пред другия - да молиш за всеки парфюм и всяко пръсване. Практически това не ми се е налагало единствено в "Драка" в Силвър център-а в Люлин - там девойката буквално подрежда всичко, към което евентуално бих проявила интерес /само като й кажа какъв приблизително аромат търся/ и почва да пръска - на лентичка, на ръка, на лентичка, на ръка.
Категорично обаче предпочитам да ми пръснат на ръката, и то само два аромата /за всяка ръчичка по един/, след като съм поотсяла от листчетата. Иначе става манджа с грозде.

# 25
  • Мнения: 94
На всякаде имам чувстовто, че продавачките се мръщят, все едно наистина си отишъл просто да се напръскаш с някой марков парфюм и нищи повече. Скоро бях в един козметичен магазин в Става Загора и останах ей така Shockedот продавачките 1.ми обесниха абсолютно всички продукти за които попитах за какво се използват и т.н. и 2.ми казаха да пробвам на воля, толкова мили и любезни продавачки не бях виждала през целия си живот Laughing
Иначе ми се случвало като си купя нещо от някоя парфюмерия да ми дадът направо няколко мострички на парюми, което според мен е най-добрия вариянт, тъй като имаш за няколко мазания и на самото шишенце си пише марката и т.н.

# 26
  • Мнения: 40
На всякаде имам чувстовто, че продавачките се мръщят, все едно наистина си отишъл просто да се напръскаш с някой марков парфюм и нищи повече. Скоро бях в един козметичен магазин в Става Загора и останах ей така Shockedот продавачките 1.ми обесниха абсолютно всички продукти за които попитах за какво се използват и т.н. и 2.ми казаха да пробвам на воля, толкова мили и любезни продавачки не бях виждала през целия си живот Laughing
Иначе ми се случвало като си купя нещо от някоя парфюмерия да ми дадът направо няколко мострички на парюми, което според мен е най-добрия вариянт, тъй като имаш за няколко мазания и на самото шишенце си пише марката и т.н.
Да, наистина са много любезни продавачките в магазините за парфюмерия в Стара Загора. Даже се досещам в кой магазин си влизала...

Общи условия

Активация на акаунт