давате ли дъвка на 2 годишните си деца?

  • 2 661
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Мисля, че на голямата ми дъщеря и дадох дъвка за първи път малко след 2г. Интересното беше, че чудесно схващаше, че не се гълта, а се дъвче. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 360
Давам ,да и не я гълта.Случвало се е -един,два пъти и край.Не мисля ,че   ще навреди Wink

# 17
  • Мнения: 27 524
Хм,думите ти наистина са много силни.Ще рече човек,че цианкалий им даваме Crazy

Силни са, да, и основателно силни. Как може на две годишно дете да се дава дъвка  ooooh!
Аз обяснение нямам. А ако се задави и му се залепи за гърлото? Ако вземе да агонизира, да се задуши, ако стане и нещо по-страшно.... дали ще са пак силни думите ми?
Аз просто не проумявам подобни ненужни, крайно рисковани и безсмислени постъпки, за които нито оправдание, нито обяснение имам, така че споделя моето мнение по този въпрос - не, не давам. Старая се да съм разумна и отговорна. Така по-добре ли е?  Grinning Hug

# 18
  • Мнения: 1 264
Блонди, думите ти наистина са прекалено силни, въпреки, че намирам резон в изказването.
Синът ми е още малък и не съм му давала дъвка. Засега не мисля да му давам скоро от страх да не зе задави или задуши. Самото гълтнане дъвката, не мисля, че е опасно. Опасно е ако детето се задави. Един съвет към мамите, даващи дъвки или бонбони - ако детето се задави, обърнете го с главата надолу и го тупайте по гърба докато дъвката или бонбонът паднат и детето си поеме въздух. Дано не ви се налага.  Praynig

# 19
  • Мнения: 1 004
Аз давам на моята горе долу от 2-3 месеца - на орбит детските. но тя си я дъвче и като й писне я изплюе. Затова и  й давам. Наблюдавам я да не скача с нея или лежи, давам й само през деня, когато не й се спи и е бодра.

# 20
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
благодаря на всички за отговорите.а за някой отговори само ще кажа ,че не мисля ,че правя нещо толкова лошо.честно казано предпочитам да й да дъвка отколкото като други деца да се тъпче с шоколади,чипсове и зрънчовци.мен лично не ме притеснява задавянето ,защото детето ми е научено да яде не пасирано още от 6 месечна възраст.никога нищо не съм пасирала.но наистина господ да пази всяко дете но задавяне,апендикс и т.н.

# 21
  • Мнения: X
Давах, да. Винаги съм и давала от нашите дъвки - мислех, че лютото няма да и хареса, но тя се оказа фен на най-лютите дъвки.

# 22
  • Мнения: 4 621
Не, не е проявявала желание все още Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
Не съм давала дъвка все още на малката  Naughty
Не че не изявява желание покрай кака си, но аз не давам.

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дадах един път по съвет на педиатърката малко дъвка Орбит.Трябваше да направим тест как ще му действа в/у дишането заради третата сливица.Докато си я сложи в устата и я глътна.Повече опити не направих, а няма и да правя.

# 25
  • Мнения: 1 897
Нямам намерение да му давам скоро дъвка.Никога не е ял пасирано и няма проблеми със сдъвкването на храната и въпреки това не бих дала дъвка на детето си.
Страхувам се,мисля че е опасно и рисковано.
Пък и не виждам никаква полза от дъвката, нито някаква належаща причина да му я предлагам.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 039
Не, страх ме е да не я глътне.

# 27
  • Мнения: 344
И аз съм от малоумните майки Wink, да - давам. Стана случайно, без да се съобразя аз дъвчех пред нея. Не спря да мрънка, докато не й дадох да опита. Дъвче я като голям човек и после си я хвърля като й омръзне. Никога досега не я е гълтала. Ако я гълташе, със сигурност щях да спра да й давам, смуче и бонбони, също не ги гълта. На 2г. и 5 месеца е!

# 28
# 29
  • Мнения: 8 999
Дадох за първи път, когато дъщеря ми беше на 1.6 г. Употребих един цял предиобед и няколко дузини дъвки, за да я науча какво се прави - дъвкахме, плюхме, дъвкахме, плюхме, докато накрая тя схвана тънкостите. Случвало се е да глътне понякога по невнимание, но не е фатално, мисля.

Общи условия

Активация на акаунт