дали това е ТОЙ?

  • 1 788
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
  Иса просто изрази всичко-не търсех и не се надявах,не запознавах и не представях никого.Нещата се случиха някакси неусетно,без да съм поставяла някакви специални цели,без изпепеляващи чувства(те вече ме бяха довършили,а и може би малко или много от възрастта)-имаше доверие,зачитане на мнение,уважение,зачита мойте ценности и  не ме обвини,че  не е на първо място.Грижи се за сина ми,учи го,не каза ,че не е от него-просто прие детето,още преди да го е видял,а то пък видя в него първо приятел,с който да играе,човек,от който да взема пример(не казвам,че е идеален,но поне не се мисли за безгрешен)
  Запознаха се три месеца по-късно по стечение на обстоятелствата-първо изпрати картичка,после подарък за Нова година и малкия беше заинтригуван.После се видяха,пак подарък и бонбони и леко по-леко той си намери място в детския му свят.Един път се ядосах и бях готова да прекратя тази връзка и тогава сина ми ме помоли да опитам пак...Разбрах,че този човек означава нещо и за него,беше му опора.Е,не съжалявам,дано и занапред да е така Hug

# 16
  • Мнения: 196
Имахте ли си "списък" със плюсове и минуси по който да сверявате новите кандидати? Конкретно дефиниран списък може би не. Има качества, които категорично не приемам, - всичко останало беше свободна програма.

Какви условия поставяхте ако сте го правили, на какво наблягахте в началото? Какви условия? Не криех, че имам дете. Останалото - стандартно, детето не ме прави "ущърбна" или нещо такова.

Как комбинирахте дете и нова връзка? Не е необходимо да се запознава с всички. Първо е моята цедка.

Кога запознахте детето и мъжа... На планина, пътешествие - в по-голяма компания. Запознават се помежду другото, без акцент върху запознанството.

Какви "семейни" срещи правехте за да проверите дали ще се се харесат и спогодят? Не съм правила. До момента, в който се събрахме да живеем с приятеля ми, дъщеря ми беше предубедена. Разбрахме се да опитаме половин година и ако не ни хареса, да живеем пак отделно. Ми хареса им. Сега са винаги комбина за спорни решения.

Кога идва момента в който спирате с изпитанията и решавате че да, това е той? Ох, не знам кога дойде. И аз, и той, и детето имахме големи резерви, преди да заживеем заедно. Решихме го като експеримент. След месец-два може би, разбрах, че съм ударила бингото.

Честно казано, имах и други кандидати, които детето на тогавашен момент харесваше повече. Сега вече зная, че бих сгрешила, ако я бях послушала.

# 17
  • Мнения: X
А бе, то като ти дойде, като гръм от ясно небе, ходи че разсъждавай дали това е той(тя)...
ахам
и освен туй- и да разсъждаваш и да не - полза 0

# 18
  • Мнения: X
А бе, то като ти дойде, като гръм от ясно небе, ходи че разсъждавай дали това е той(тя)...
Тончо и аз това си мислех да напиша Simple SmileНо какъвто и гръм да е,на първо място ще е отношението към детото ми. Peace
Детето - хм... това означава очаквания. За бъдеще.
Аз обаче се отказвам доброволно от очакванията. Съзнателно и обмислено. Няма да се женя за него, я. Crossing Arms Naughty
Щото освен всичко има и друго - най-щастливият човек когото познавам имаше нетрадиционна връзка.  А бяха ужасно ужасно щастливи. Та такам.

Стан, права си за нещо сериозното ако искаш да стане.
Само дето аз нещо сериозното го свърших. С нулев успех. И се моля да не ми се налага да го върша пак.. и ако ми се наложи дори щото то не зависи само от мене всъщност ще действам на принципа don't think twice. То си е ясно по дифолт. За мене поне.
В по-голямата част съм съгласна с Иса.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 18:29 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 1 809
А не Каси,не очаквания за женене.Моля ти се един път ми стига,повече нееее NaughtyИмах в предвид  да не се игнорира детето ми,неговото пресъствие да не проблем или пречка.Не искам да бъда с някой /нямам в предвид да живея с него/,от който трябва да крия детето си  Naughty
Както съм ядосана в момента...мъж да не видя Twisted Evil

# 20
  • София
  • Мнения: 4 493
И понеже пише , че всеки може да отговаря - та да се включа и аз  ooooh!
Имахте ли си "списък" със плюсове и минуси по който да сверявате новите кандидати?
Имах списък и теория /за БНД/, сега нямам списък нито теория  newsm78

Какви условия поставяхте ако сте го правили, на какво наблягахте в началото?
Условия не съм поставяла - не се е налагало. Наблягах изцяло и само на забавлението - постоянно му повтарях, че той ми е за забавление , така че не може да предизвиква никакви отрицателни емоции у мен. Twisted Evil /работата е там че имам огромен източник на отрицателна емоция и не ми трябва друг/

Как комбинирахте дете и нова връзка? - ами в началото на връзката не ги комбинирах - или съм с детето и когато детето заспи - излизам с него и като се събуди детето сутрин аз съм си вече в къщи  Mr. Green

Кога запознахте детето и мъжа... Ами след няколко месечна връзка се наложи да ги запозная, защото не исках да съм на Нова Година с детето, без него или с наго на без детето - исках да съм с двамата и затова ги запознах 2 седмици преди заминаването. Запознах ги "съвсем случайно" в един Макдонолдс, покрай който минахме "съвсем случайно" Mr. Green

Какви "семейни" срещи правехте за да проверите дали ще се се харесат и спогодят? Ходехме по детски забавления - когато сме тримата избирах места които са забавни за детето и се стараех по-никакъв начин да не демонстрирам пред нея, че той е много важен за мен. А той се стараеше да ни глези и угажда максимално.

Кога идва момента в който спирате с изпитанията и решавате че да, това е той? -О о о о о ,  newsm78, хмммм, идва ли такъв момент  newsm78, при мен за 4 години не е дошъл този момент. Все още го подлагам / съзнателно или не / на изпитания. И когато сбърка нещо му го казвам.
Това което ме кара да мисля, че това е ТОЙ е че ужасно много се старае като му направя някаква забележка, а и това че така спечели дъщеря ми, че са страхотна комбина срещу мен.
Но има нещо коеот стои вътре в мен и продължава да повтаря "Каквото и да става знай - мъжете са временно явление - минава и заминава, но ДЕТЕТО си е само твое и ще си е все с теб" 
П.П. Спомних си един случай когато дъщеря ми "случайно" обърна една чаша сок върху едно мое гадже и той след това казваше "онова" на детето ми. Е видяхме се още един - два пъти  и това беше.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 493
Сега си спомних колко ме беше страх от това да ги запозная и колко много притеснения имах как да балансирам между двамата. Как се притеснявах да не обиди детето и колко много страдах, когато родителите му се правеха , че дъщеря ми не съществува. Как част от неговите приятели говореха против мен, защото не съм подходяща /нали имам дете/ и ощеееее куп неща.
Но няма да съм много коректна, ако не кажа, че /поне за момента, чукам на дърво така да продължи/ всичко това си заслужаваше.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 21:53 от dioni

# 22
  • Мнения: 2 327
Каси, отношението към детето е важно освен ако нямаш чисто сексуална връзка с някой и не се появяваш с него пред обществото.

Дори и да не искаш брак все пак е нормално да искаш да си едновременно с приятеля и с детето понякога. И ако те не се понасят... Иначе се получава малко двоен живот или раздвоен.

А и нямаш на идея как някой може да ти стопли сърцето като си донесе кърпички на срещата ви, за да ти бърше муцуната на дребния Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 458
Аз пък си мисля, че мъжете гледат на жените с деца малко по-различно. Все си мислех че не е така и търсех нещо по-различно но за съжеление май .....
Забелязвам, че основно мъж излиза с такава жена за забавление докато си намери нещо по-добро или поради някакъв друг интерес.
Пиша го това понеже съвсем скоро чух от един кандидат жених следното: няма кой да те вземе с тези деца, мъжете дори няма да те погледнат (изключваме секса разбира се), а аз съм съгласен дори да се грижа за вас, да бъда втори баща за тези деца и да ви дам всичко от което се нуждаете  newsm78 Сещате се че този човек дори не доживя до следваща среща  Mr. Green  А, в началото изглеждаше много добре човека. Винаги предлагаше занимания и срещи които да допаднат и на децата, винаги се съобразяваше и с тях и казваше че осъзнава колко важни са те за мен и как не иска за нищо на света да поставя условия и да ме кара да избирам между децата и него.

Май тук може да се допише и още едно условие което е добре да се има в предвид: прекаленото хубаво не е на хубаво! Ако даден мъж прекалява със загрижеността си към детето, то тогава трябва да сме по-внимателни. Опазил Господ, може да се окаже и педофил!

Та, изхождайки от това си мисля, че не е добре детето да се запознава с мъжа докато не сме убеденни че си заслужава.
Разбира се има и неизбежни ситуации като на пример да няма на кой да оставите детето.

Условията които поставя аз, или поне частта за която се сещам за момента са:
- почивния ми ден съм с децата, не ме карай да пренебрегна тях заради тебе!
- след работа се прибирам първо в къщи и ако ще се срещаме ще е след като децата заспят.
- ако срещата ще е в присъствие на децата трябва да е някъде където те да могата да играят докато ние си говориме.

В замяна:
- ако искаш да излизаш с приятели няма проблеми само кажи
- ......  ммммм май не се сещам за друго  Joy

Разбира се и аз от своя страна правя доста компромиси като на пример вместо да си легна малко след децата, излизам и се лишавам от така ценния и нужен ми сън. В петък, събота.. излизам на бар, дискотека... някъде където да може да сме заедно без деца. Опитвам се да планирам ваканцията така, че и вълка да е сит и агнето цяло (дано успея)

Според мен е важно тези неща които изброих - особено моите изисквания да се кажат още в началото на една връзка. Аз на пример го казвам още на първата сериозна среща или когато ми се каже, че видиш ли много ме харесват и искат нещо по-сериозно от само приказки  Grinning
Има още нещо което казвам преди/след запознанството с децата: не искам да показваме голяма интимност пред тях за да не ги нараниме ако не се получи и се разделиме.
И, още нещо, казвам си истината, няма нужда от игри и залъгалки. Казвам какво търся и че не не искам да ме лъжат. А, аз търся сериозна връзка - не е задължително да се стига до брак и тям подобни но да е стабилна за времето в к оето ще сме заедно. То е вярно, че не се знае какво ще се случи утре, но не искам връзката да започва с мисълта "за една вечер" и ако това е което се търси от другата страна то тогава аут преди да е станало късно - нямам време за губене, предпочитам да се наспя  Joy

Общи условия

Активация на акаунт