Дъвчат ли вашите бебетата на 8 месеца?

  • 1 497
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Дъвчат и с венците. И то бая силничко захапват.
А правилно ли е да се дава на тази възраст или е рано?

Да, защо не. Парчета ябълка, круша или банан... съвсем подходящи са. Морков също може.

# 16
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А колко големи трябва да са парчетата? И няма ли опасност да се задави? Аз, разбира се, ще го следя, но малко ме е страх Embarassed
И по колко време да продължава това занимание?

# 17
  • Мнения: 6 029
Ами. Моркова - един малък цял морков например.
Крушата - раздлеяш на 4, белиш, даваш. Ябълката и тя така.
Колкото иска, толкова:) Синът ми много време дъвче така. И като му ги взема реве, чеше си венците с тях.

# 18
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Доколкото знам за истинско дъвкане може да се говори след като детето стане на година и половина.Обикновено дотогава децата отхапват големи парчета,които направо гълтат.Вчера,моят син с такова желание си отхапа едно парче ябълка,че за малко да се задави.
Досега съм пробвала да му дам намачкани с вилица парченца ябълка и банан.Няма проблем,стига да са достатъчно дребни,за да ги глътне.

# 19
  • Мнения: 1 092
моя син дъвче - не пасирам нищо Peace

# 20
  • Мнения: 674
 Доскоро не й бях давала нищо. И аз си мислех, че като няма нито един зъб, не може да дъвче!
 Скоро и дадох 1 бисквитка Закуска и я изяде почти цялата. Отхапваше си с венците Laughing по малко самичка и тя нали си е мекичка, явно почти веднага се разтваря в устата.
 Дадох й и 1 парченце кашкавал, който също за мое учудване изяде. Пак си отхапваше по мъничко и изобщо не се задави!
 Пробвай! Peace

# 21
  • Мнения: 55
Много е важно да не се страхуваш да опитваш-да даваш бисквитки, хляб, банан и пр. Ако те е страх дълго време няма да се научи да яде от общата храна, макар че е още рано за нея.

# 22
  • Мнения: 11
ние сме на 8 месеца с 4 зъба , а изобщо не може да дъвче!!!!!пасирам всичко , разреждам с вода и давам от шише Sickужасно е , но като не иска да дъвче и изобщо реве от лъжицата само като я види.така 4е щом му се яде на детето давай.нали все някога трябва да се научи.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Дай й. Или коричка хляб. Нека свиква.


Да, но внимавай, за да не се задави Simple Smile Щом няма зъбки още, давай много малко.

# 24
  • Мнения: 781
Големия продъвка доста късно. Малкия ми е на 8 и не мога да кажа, че дъвче, пасирам още, защото не ми се ще да му натоварвам стомаха с несмляна храна. Бисквити давам, но само със Закуска нямаме проблем, по-твърдите ги отгризва и се дави, тези поне се топят още в устата.Пробвахме и с бебешките бисквити Чичи бебе и Плазмон, ама са много дребни и с тях се задавя.

# 25
  • Мнения: 24 467
Разбира се, че дъвчат, нищо че понякога нямат нито един зъб в устата си. С венците мачкат пасирана на по- едро храна, банани, меки ябълки, хляб, бисквитки.
Разбира се, че на тази възраст твърдите храни и месото /жилаво е, все пак/ следва да се пасират, тях няма как да ги сдъвче бебето само с меките си венчета, но пасираната храна става на по- едри частици, за да се усвои постепенно навикът за дъвчене.

# 26
  • София
  • Мнения: 593
Дъвче да нищо никога не съм пасирала а нямаме зъби.
От една две седмици й поръчвам избирателно от диетичното меню на Ози само го намачквам.
Справя се детето много й е вкусно и интересно за разлика от пюретата.

# 27
  • Мнения: 506
опитва се,бебо е  на 10мес./с 2зъба/,но още неможе да дъвче  храната му винаги я пасирам,защото иначе нехапва почти нищо,но според мен това е не защото неможе да дъвчи ,а защото не му е много вкусно,когато му давам от нашата храна  без да я мачкам дори, я хапва с такава наслада....,но мисля,че му е рано и засега се задоволявам само с меки плодове или сварени зеленчуци

# 28
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Днес опитах за първи път с ябълка, обаче той някак си успя да отчупи такова голямо парче, че откачих от ужас Embarassed и не ме питайте как съм му отваряла устата, за да го извадя Embarassed Вас как не ви е страх, че ще се задави или аз не правя нещо както трябва? Да взема да опитам с бисквити следващия път, нали уж се топели в устата?(то, следващия път ще се престраша сигурно като му изникнат поне половината зъби Crazy)

# 29
  • Мнения: 6 029
О и аз днес вадих парчета ябълка  Laughing Обаче той се разрева ужасно като му я взех. За тва - морков. Да видя от него как ще си отхапе  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт