Как се справяте със злоядото си детенце

  • 2 310
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Polioto - това, че давам твои цитат, бе само за да кажа, че теориите (които дори не са твои;) ) са си само теории. Ако на някого му допадат и умишлено ги търси, то моля - нека си ги чете. Ама ящно, не ящно дете - ей ви теорията. Оправяйкте се. Във вас (в родителите) е вината... е няма как да е вярно. Няма как. Ако ще и 1т. книги да описват това чудо "злоядството".
Както и да е.
да си се оправя всеки както намери за добре.

# 46
  • Мнения: 141
Аz имам момченце на блиzка въzраст.
1. В книгите пише, че ако децата на таzи въzраст искат да ядат,. можем да ги представим в цирка. Т.е. е нормално да не искат или да ядат по малко или по малко от всичко, което им харесва, но ние да гледаме да е раzнообраzно и да експериментираме с вид и форма (пюре, супа, твърдо )на  храненето.
2. И моето е 10 кг. На контролата лекарят каzа, че е дребен, ще го наблюдава. Като попитах дали идва от храненето той направо ми се иzсмя. Каzа, че детето е нахранено, zащото е активно, подвижно и весело, всичко останало е генетично наследено и храненето няма ефект. Каzа да оставя детето да си набавя каквото иска, като си иzбира само какво да яде и колко и да не го гоня с лъжицата и да не го насилвам в никакъв случай.
3. Наложи се операция на малкия от херния и трябваше да постои гладен , zаради анестеzията. Е тогава раzбрах, че той в същност яде си се храни, дори когато ми се струва, че нищо не е хапнал, zащото като не му дадох иzвестно време и направо обели очите и се наложи да му сложат глюкоzа.
4. Купувам непрестанно раzлични хубави неща в малки количества и готвя винаги в малки количества раzли8чни неща, като се опитвам на масата да има винаги раzнообраzие. Случвало се е да се опъва , опъва, че не ще да яде , докато не видя в супника да плуват морковчета и каzа морков ... и ни накара да иzловим всички моркови иz супата и ги иzяде лакомо, после и картофите и довърши и броколито, което плуваше вътре  #Crazy #Crazy #Crazy побъркахме се. Друг път нищо пак не ще и се гърчи , докато видя баба си да си вzеме филийка хляб и като каzа хлебче и се натъпка катп прасе с хляб   потопен и непотопен в супа Rolling Eyes Та опитвайте винаги да вечеряте по семейно му zаедно, да слагате всичко на масата и го оставете да гледа и да си поиска , каквото реши , беz да го инатите с бутане в ръцете.
5. Когато му растяха zъби и имахме истинкси проблем го вzимах на ръце и му покаzвах аквариума с рибките това онова и му подавах ... хранеше се трудно.
6. Когато е уморен или иzнервен не яде.
7. Обича да участва в приоготвянето на храната, като вчера рева , zащотот не го оставих да бърка с ръце и да яде сурова каймата ... от де тоz апетит ????  Или като сложим zаедно хлебчетата в тостера и иzлеzнат вика топло хлебче , духа да иzстине , мажем zаедно крема сирене и яде като невидял  Wink
8. а снощи не яде и сутринта в 5 и 30 беше на крак на бегом към кухнята и дъвка до 8, като zавърш и с диня  Rolling Eyes
9. Обича играта крием zалъчето, къде е zалъчето ... ааа в муzунката и псоле ... в коремчето и го глади с ръка  Laughing
Успех

# 47
  • Мнения: 97
Polioto - това, че давам твои цитат, бе само за да кажа, че теориите (които дори не са твои;) ) са си само теории.
Наистина не се заяждам, просто ми стана весело, колко леко освен пропагндаторка, минах и в графата плагиатор.
Надявам се, повече от четящите тук да са видяли фразата ми "поставям връзка към виждане, което до голяма степен споделям".
П.П. Все си мисля, че освен това какво се казва е важно и как се казва. Peace

# 48
  • Мнения: 1 640
Незнам дали детето ти има проблем с яденето,
но ти определено имаш с правописа.
Освен ако темата не е пусната от някой тийн,
че в последно време имаше такива.
!

Общи условия

Активация на акаунт