Най-прекрасната торта, която съм яла

  • 88 485
  • 261
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 421
     Между другото,и мен ме безпокои същото нещо......Тортата не става ли течна? Rolling Eyes Даже си мислех да й сложа пакетче желатин,за всеки случай, за да не се разтече. Thinking
     Всъщност,как започва тази смес да заприличва на торта?Забъркваш всичко в голяма купа,а след това как и къде слагаш сместа,за да придобие вид на торта,както на тази снимка на Денни К?

# 136
  • Мнения: 1 811
Аз я сложих в тортена форма. Но едва след като я направих, се замислих, че грамажите действително са нужни, защото компотите са доста различни. Най=вероятно се прави на око - да не е  течно. Като объркате сместа в купа, тя си е една такава гъстичка, в никакъв случай не е течна. После я изсипвате е тортена форма, натискате добре, да оберете луфта и в хладилника се стяга. Това е.
Аз сложих котешки езичета по рецептата - в едни сини кутии, всяка около 100гр.
Сметаната - пак по рецептата - една голяма и една малка или 3 малки (на Данон)
Компотът - моят беше с цели шайби ананас - около десетина шайби. Може би от 500мл, но не съм сигурна.

Но ако гоните по-стърговски ефект, нищо не пречи да се сложи желатин, защото все пак тортата не е от най-стегнатите.

# 137
  • Мнения: 7 421
    curly sue,благодаря за подробния отговор! Grinning

# 138
  • Мнения: 505
Аз не съм цедила киселото мляко. Използвах на Бор чвор, то е гъсто . Аз също се страхувах да не стане течно и затова прибавих 1 с.л. желатин към сместа за да съм сигурна! Ананаса го изцедих на кърпа използвах от по-малките компоти за да не стане много и 3 опаковки котешки езичета от 110 гр. Дано съм помогнала

# 139
  • Мнения: 720
Аз не съм цедила киселото мляко. Използвах на Бор чвор, то е гъсто . Аз също се страхувах да не стане течно и затова прибавих 1 с.л. желатин към сместа за да съм сигурна! Ананаса го изцедих на кърпа използвах от по-малките компоти за да не стане много и 3 опаковки котешки езичета от 110 гр. Дано съм помогнала
Hug Мерси за бързия отговор  Heart Eyes, че нямам търпение да я направя , а ме е страх да не стане течна  newsm78

# 140
  • Мнения: 505
Аз не съм цедила киселото мляко. Използвах на Бор чвор, то е гъсто . Аз също се страхувах да не стане течно и затова прибавих 1 с.л. желатин към сместа за да съм сигурна! Ананаса го изцедих на кърпа използвах от по-малките компоти за да не стане много и 3 опаковки котешки езичета от 110 гр. Дано съм помогнала
Hug Мерси за бързия отговор  Heart Eyes, че нямам търпение да я направя , а ме е страх да не стане течна  newsm78

Няма да стане! Той желатина ще си стегне всичко! Но я дръж по- дълго в хладилнока. Моята стоя цяла нощ!   bouquet

# 141
  • Мнения: 2 550
Моля ви дайте като грамажи продуктите...понеже в България бисквитите , сметаните и компота са различен грамаж...Не искам да объркам тората,да стане  течна  Confused
котешко езиче  колко гр... /
сметана ..гр...?
компот от ананас...гр?




котешки езичета - 300гр
сметана - 1 голяма - 400гр и една малка 200гр, аз слагам две големи
ананас - около 350 гр в изцедено състояние

# 142
  • Мнения: 3 861
мдааа...купих продуктите, мисля да я направя за Коледа, но за да е съвсем коледна ще я направя като снежен човек защото е бяла.

Ще оцветя част от сместта в червено за шалче и уста, ще заделя малко дрян за метла, ще му нарисувам с течен шоколад очи и копчета, а носа ще направя от малко парченце ананас.

И после ще пусна снимка  Grinning

# 143
  • Мнения: 3 674
Моля ви дайте като грамажи продуктите...понеже в България бисквитите , сметаните и компота са различен грамаж...Не искам да объркам тората,да стане  течна  Confused
котешко езиче  колко гр... /
сметана ..гр...?
компот от ананас...гр?




котешки езичета - 300гр
сметана - 1 голяма - 400гр и една малка 200гр, аз слагам две големи
ананас - около 350 гр в изцедено състояние

Марчето...  bouquet  bouquet  bouquet

# 144
  • Мнения: 3 674
Ето я и моята тортичка! Наистина е лесна и вкусна  Hug Аз я зялях накрая с карамел..и стана с нвероятен вкус! Heart Eyes Опитайте!  Peace

 

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 06:21 от redwine

# 145
  • Мнения: 2 550
Ето я и моята тортичка за утре Simple Smile



Подносът ми е "ослепителен", ама такова животно до скоро изобщо нямах  Laughing

# 146
  • Мнения: 27 524
Ето я и моята тортичка за утре Simple Smile

Изтрещяло Марче,... Марооо  Close , бих искала да поспя след постната вечеря без да се подмокрям от лиги  Crossing Arms Освен това съм в София и мога да взема да те посетя да я опитам  Mr. Green Heart Eyes

# 147
  • София
  • Мнения: 7 133
Направих тортата, но с плодовете на компот от праскови - чудесна е.   bouquet за рецептата.

# 148
  • Мнения: 214
За Коледа я направих, много е бърза, лесна и вкусна. Бравос на Луканката!

Нямаше време да снимам, веднага я ометохме. Грух!

# 149
  • Мнения: 7 421
    Въпросче!!!
    Бишкоти вършат  ли работа вместо котешките езичета?
    Искам да смеся 150 г бишкоти и 150 г бисквити "Роден Край с масло",имате ли идея,дали ще се получи хубаво?

Общи условия

Активация на акаунт