Кризите, с които не можем да се справим...

  • 1 482
  • 19
  •   1
Отговори
# 15


          Има моменти, в които наистина не можеш да спазиш часа за лягане, който определено си наложила. Случва се човек и да закъснее, отишли сте някъде семейно заедно с детето.

Оставям я известно време да се нареве. Междувременно пробвам да я гушна, говорейки й успокоителни неща. Обикновено не става от първия опит - отблъсква ме. Оставям я отново да пореве, после пак отивам при нея и така, докато не се "предаде".

         Горе-долу и при нас нещата са такива. И при мен се е случвало, и съм опитвала метода на Нати и в повечето случаи се получава. Но е имало и случаи, в които съм го оставяла да заспи на фотьола в хола да речем и не съм могла нищо да направя. 

# 16
  • Мнения: 698
И Борис изпада в кризи от свръхвъзбуда и преумора. Затова гледам да не нарушавам режима му - напълно подкрепям мнението на anette и Demetra. Когато се случи, единственото ми оръжие е аз самата да запазя спокойствие, утешителен глас и гушкане.

# 17
  • Мнения: 2 722
Напълно застъпвам мнението на anette1104. Много по-благоприятно е човек да съсредоточи усилията си в стриктното спазване на ритъма, вместо да хаби ресурсите си за това търси начини как да се справя, когато не е спазен.

Няма как човек да не се съгласи с това мнение, то си е азбучна истина. И във връзка с това - дайте идея.
В 13 часа /по график/ сложих децата нахранени, напити, изпикани и изакани да спят. Не позволявам и секунда изменение на обедния график.
В момента и двамата са в истерия и реват на двуглас, аз си чета форума, щото и да се разправям, файда няма.

Довечера ще имам най-киселите съкровища на планетата.

Търся идея за това как да постъпя, когато в рамките на 15-20 минути разлика в лягането те успеят да се разбудят и после хем им се спи та едно не виждат /стават сутрин в 6/, хем са се разлигавили и не щат да спят.

И по лошото е, че довечера няма да искат да си легнат в реводния час, защото ще са се превъзбудили достатъчно много.
Рядко ми се случва, но е много неприятно. Аз за сега само запазвам спокойствие, защото изнервена майка е това, което ще им липсва, за да откарат будни до утре сутринта.

# 18
  • Мнения: 595
Надя,и дъщеря ми е така.Само ,че  кризите са ако не през ден то всеки...Преди няколко дена бях писала за това.
И всеки път е за нещо ново,но има и такива които се повтарят.
Днес докато я къпех и и сложих шампоан на главата прищрака и не ми даваше да я измия.Стоеше до вратата мокра и премръзнала и повтаря"Ти си виновна!Видя ли какво направи!!!"
Започна да ме хапе и да хвърля всичко каквото хване и се дере от рев.С 300 зора я облякох и след 10 мин все едно не е било.
Някой който е минал през тези кризи би ли казал колко продължават и как да разбера кога са на "свършване"... Praynig

# 19
  • Мнения: 1 761
Моят син след като се върнахме от Бг лятото започна да не спи добре.Тъкмо беше станал на 1 година и ревеше неистово всеки път,когато му облека пижамата,дори ид а му се спи.Няколко вечери заспивах на пода до креватчето,пеейки нани-нани докато и той и аз заспим(аз в началото се правех ма заспала, но след час и половина преструвки наистина заспивах).После тихо излизах от стаята.
Една приятелка с по-големи деца ме посъветва да го оставя да плаче 2-3 вечери,кати избера петък,събота и неделя,за да ни е по-лесно на нас с мъжа ми да понесем безсънието.Наистина,след втората вечер спря да плаче безпричинно.
Но отбелязвам,че на мен ми беше много тежко да го слушам как се дере та се дави.
Сега плаче само,когато му затварям вратата на стаята и после веднага млъква,като види,че ме няма.Знае,че няма да се върна,дори и цяла вечер да хленчи и спря да го прави.
Доколкото съм чела,децата около 1 година,18 месеца,2 и 3 години имат такива периоди,защото имат да се научат на доста неща- да ходят,да се хранят сами,да говорят,да ползват гърне и др.
Може би,ако се опитвате да спазвате режима на детето-т.е. да сте си у дома, когато то трябва да си ляга,би ви спестило вечерните ревове.
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт