Израел

  • 5 483
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 261
Нашата е с 4-нощувки от 29.12 до 02.01 в три звезден хотел и е 604 Евро на HB (Закуска и вечеря). Не сме търсили  най-евтиния вариант, защото наши приятели ни предложиха и сроковете бяха за "вчера". Решихме че, когато сме повече, поне няма да е скучно и ще е по-весело. Все пак ще посрещаме и Нова Година. Като се има пред вид, че в Израел не празнуват този празник, остава да си го направим сами.

# 16
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ако някой има въпроси относно пропусквателният режим, бих могла да помогна с инфо. В Израел не се празнува НГ и всичко е отворено и работи. Весело изкарване на всички който смятат да го посетят заслужава си Simple Smile.

# 17
  • София
  • Мнения: 261
Ima, за какъв пропускателен режим става дума. Много ме притесни с тези думи. Би ли ми отговорила за какво става дума.

# 18
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ima, за какъв пропускателен режим става дума. 
Граничните власти в Израел имат право да допуснат или не дадено лице до територията на страната. Ако всичко с документите ви е наред, би трябвало да нямате проблем. Simple Smile 

# 19
  • Мнения: 208
Нашата е с 4-нощувки от 29.12 до 02.01 в три звезден хотел и е 604 Евро на HB (Закуска и вечеря). Не сме търсили  най-евтиния вариант, защото наши приятели ни предложиха и сроковете бяха за "вчера". Решихме че, когато сме повече, поне няма да е скучно и ще е по-весело. Все пак ще посрещаме и Нова Година. Като се има пред вид, че в Израел не празнуват този празник, остава да си го направим сами.
И аз ви пожелавам  безпроблемно пътуване и хубаво посрещане на Новата година!
И да се върнете да разкажете тук за хаджилъка - ще искаме подробен отчет Wink

# 20
  • Мнения: 690
Да се включа и аз - бях в Израел командировка преди три години.

Бях бая поуплашена, но се успокоих, че и там хората живеят нормално. Мерките за сигурност там са както са описали - проверяват за оръжие, понякога можеш да видиш по улиците войници с оръжие...

Трябва обаче да се подготвите за сериозни мерки за сигурност в посолството и особено на летището  Tired На отиване на летището ми отваряха багажа, разпитваха ме..., но навръщане какво беше  ooooh! Изваждаха целия багаж - дреха по дреха, гащи ... всичко. После проверка на мен в една стаичка, чак си събувах панталона  Whistling  Sick И това не беше само при мен, а на всички ... Не знам дали е било инцидентно или избирателно, но факта е, че се падна при мен  #Crazy

# 21
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
ако ходите в Хайфа задължително посетете храма на Бахайската вяра. Няма друга такава красота, такива градини Simple Smile всичко излъчва невероятно спокойствие.
Бахайската вяра е възникнала по тези земи, но сега имат споразумение, че нямат право да проповядват в самия Израел. Не е най-масовата религия, но е една от най-разпространените на териториален принцип /в колко страни има вярващи Бахайци/, ако не ме лъже паметта са на 4-то място. За бахайците свещено е числото 19, 19месеца по 19дни и 4дни от годината са почивка и самоопознаване. Най-голям празник е 21март - започването на пролетта. Отделят от приходите си 19% за църквата. 
Нямам скенер иначе щях да пусна снимки от там.

# 22
  • София
  • Мнения: 261
          Явно дестинацията Израел не е изобщо популярна. Нищо че там е Божи гроб.
Със съжаление се сещам за традициите при изповядващите исляма. Сигурно знаете, че всеки мюсюлманин трябва поне веднъж в живота си да посети Мека. Ако няма средства, има организации, които го подкрепят финансово. При нас здраво ни е хванал пазарният  и стоков фундаментализъм и за нищо такова духовно не се сещаме.

# 23
  • София, България
  • Мнения: 5 597
          Явно дестинацията Израел не е изобщо популярна. Нищо че там е Божи гроб.
Със съжаление се сещам за традициите при изповядващите исляма. Сигурно знаете, че всеки мюсюлманин трябва поне веднъж в живота си да посети Мека. Ако няма средства, има организации, които го подкрепят финансово. При нас здраво ни е хванал пазарният  и стоков фундаментализъм и за нищо такова духовно не се сещаме.
извинявай,но какви са тези обобщения!
Това,че някой няма финансовата възможност да отиде до Израел не го прави духовно низш.
А ако си говорим за вяра - Бог трябва да е в сърцето, а не на някакво точно определено място.

# 24
  • София
  • Мнения: 261
          Не става въпрос за духовно низш или висш. Става въпрос за оцеляване. Нима мислите, че ако държим вярата само в сърцето си щеше да оцелее до сега. За какво са ни тогава "Света София" в  Константинопол или "Свети Петър" в Рим и още хиляди сакрални места по света. Или защо продължаваме да строим църкви и да поддържаме съществуващите. Не може ли ей така само да минем със съзерцания и духовни трепети.

          Но темата е за прекарване на Нова Година в Светите земи. За това прекарване събирах лични впечатления от предишни пътувания. За вярата и другите неща ще си говорим в друг форум. Peace


# 25
  • Мнения: 1 526
За визите ми се иска да доизясня нещо. Двете държави се споразумяха за безвизов режим за 6 месеца- от юли до декември. Всеки бг гражданин може да посети Израел в рамките на тези 6 мес. за период от месец, не повече. Разбира се стига да не е криминално проявен или да не е просрочвал престой в минал период. От януари ще изискват пак виза  Peace.
За Божи гроб искам да ви кажа нещо интересно. На големите дървени порти отпред е издялкано с нож "Петко 185_" не помня точно годината, на чист български  Joy Първият път, когато го видях съм се търкаляла от смях.
И последно да добавя- туризма тук е водещ отрасъл на икономиката.
mariangeorgiev каня те в чужбинският под форум в момента има тема за IL- може да ти е интересно  Peace.

# 26
  • Мнения: 13 512
Гледайте в момента предаването по БТВ за Йерусалим.

# 27
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За визите ми се иска да доизясня нещо. Двете държави се споразумяха за безвизов режим за 6 месеца- от юли до декември. Всеки бг гражданин може да посети Израел в рамките на тези 6 мес. за период от месец, не повече. Разбира се стига да не е криминално проявен или да не е просрочвал престой в минал период. От януари ще изискват пак виза  Peace.
 

Това не е така за визите, БГ граждани имат право да пътуват безвизово с цел туризъм и след януари.

# 28
  • Мнения: 523
В момента има отново продължение на глобусът за Израел, по БТВ:)

# 29
  • Мнения: 1 243
Израел ми  е отколешна мечта ShockedОт както гледах поредицата по БТВ съвсем се запалих.Има екскурзиа за 4 нощувки на 14 февруари от Алфа тур.Ама вкъщи никой не ми се връзва още.Отивам да лобирам!!!Пожелайте ми успех Praynig Joy

Общи условия

Активация на акаунт