Отговори
# 15
  • Мнения: 553
Здравейте. Моя гинеколог ми иска абонамент от 200 лева за да ми проследи бременността в държавна болница с направление.  Имали ли сте такъв случай и наистина плаща ли се такъв абонамент навсякъде? Моля ако може да ми препоръчате добър гинеколог в София.

Аз бях на абонамент в тина киркова
1. лекаря се ангажира лично и можеш да искаш консултациии т.н. винаги, ако има някакви усложнения абонамента включва всички изслидвания които лекаря пецени и колкото пъти прецени- стига болницата да ги праи по принцип на мене ми изследваха реактивен белък урината я следиха по-често- въпрос на преценка на лекаря.
отделно ултразвука.
за мене беше Ок защото иначе пак ще ги дадеш тези пари но нито лекаря ще получи нещо от тях и ще се ангажира лично, а ако не дай боже имаш тежка бременносх изследванита може много да набъбнат.
за самите лекари това емного по-добър вариатнх защото не сех налага да мислят ти имаш ли пари нямаш ли и са с развързани ръце да направят най-доброто.
Ако вярваш на "твоя лекар" довери му се и за това, ако имаш съмнения в него за следенето на бременността... как смяташ да разчиташ на него за раждането?!? по добре потърси друг.
Аз лично съ повече отдоволна от "моята лекарка" която работи там. Има много и много свестни лекари втази болница.

# 16
  • Мнения: 191
И аз като се записах в Тина Киркова  за ЖК - с направление от личен лекар, първото, което д-р Шишенкова ми каза, беше, че трябва да платя 200 лв абонамент, които също не покривали абсолютно всичко, което е необходимо. Аз отказах, като обясних, че ще ползвам това, което ми се полага по здравна каса и другите изследвания ще си плащам, защото работодателя ми ми е направил здравна застарховка, която  покрива всички платени изследвания. И тя започна да ме кара да плащам всичко, дори и изследвания които са по ЗК. Аз се опитах да си търся правата, а тя така се развика, че най-мразела майки дето се правят на много знаещи. Повече не отидих при нея - преместих се в частна клиника. Ако ще плащам, поне да има защо.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако говориш за бившата "Тина Кирков", там има два варианта: по касата  или абонамент /200 лв/. По касата ти поемат 3 ехографа и ако не се лъжа едно изследване на кръв и урина. При абонамента всеки път те гледат на ехограф и ти правят изследвания на кръв и урина /поне при мен беше така/.

Кръв и урина ЗК поема всеки месец, а накрая -и  по-често, това за безпроблемна бременност. Ако има проблем - колкото пъти е нужно. Освен това спин, васерман, австр. антиген, кръвна група. И 2 (вече) ехографа, ако няма проблеми. И слушане на тонове, за запис не съм сигурна, май не, мерки и теглилки - ежемесечно, нннн... карам по спомени, че ме мързи да извадя файла, ама имаше 2 - 3 прегледа, цитонамазка и микробиология май. Точните изследвания - задължителни, които се поемат от ЗК, ако няма проблеми през бременността, могат да се намерят описани на сайта на ЗК, в .doc формат.

# 18
  • Мнения: 403
Да, така е.Плащаш 200 лв абонамент и повече нищо, освен триизмерния 50 лв.Всеки месец ходих, пусках си кръв и урина и директно носеха резултатите в кабинета на ЖК. Моя лекър беше д-р Илиев.

Общи условия

Активация на акаунт