Фурна Gorenje въпрос

  • 12 738
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Аз също имам Горение. Пека различните неща на различни програми, но относно мусаката и други подобни манджи (месо с картофи, зеле, ориз) махам скарата, слагам тавата направо върху фурната и пека на горен и долен нагревател или пък на вентилатор. Ако искам да се получи хрупкава коричка пускам вентилатор с горен нагревател - при мен той е инфрачервен.

# 16
  • Мнения: 3 971
Аз знам или поне така си мисля че знам: значи като включиш каничката-това е функцията самопочистване. Фурната има тава-слагаш я на най-долното ниво, пълниш я с 400 грама вода, включваш на каничката и на 50 градуса. Така поне половин час. Прес това време водата се изпарява и от изпаренията се размекват натрупаните мазнини и мръсотия от стените на фурната. После само ги забърсваш с кърпа. Това е което знам аз. Успех  Simple Smile

Много благодаря Hug

# 17
  • Мнения: 2 865
Пилето става страхотно на вентилатор, в Билата тези, които се водят "пиле на грил", също ги правят на вентилатор, питахме хората, които ги пекат и откраднахме занаята  Embarassed

Коя функция се използва за пилето? Тази която е само вентилатор или инфрачервен нагревател + вентилатор? В тава ли се слага или на скарата?

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Пилето става страхотно на вентилатор,
Може, не съм пробвала. Като казах месо, мислех за свинско основно, телешко също - пържоли, на късчета, котлети и пр. У нас пиле почти не се пече, защото ще си го ям сама Sad

# 19
  • Мнения: 46 520
Коя функция се използва за пилето? Тази която е само вентилатор или инфрачервен нагревател + вентилатор? В тава ли се слага или на скарата?

На вентилатор, само последните 5-10 мин. може да включиш инфрачервения, но и без него си става супер запеченко  Simple Smile
Пилето слагаш на скарата, на 2 ниво, а тавата 1 ниво по-надолу и я пълниш с вода, защото капе много мазнина  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 641
Коя функция се използва за пилето? Тази която е само вентилатор или инфрачервен нагревател + вентилатор? В тава ли се слага или на скарата?

На вентилатор, само последните 5-10 мин. може да включиш инфрачервения, но и без него си става супер запеченко  Simple Smile
Пилето слагаш на скарата, на 2 ниво, а тавата 1 ниво по-надолу и я пълниш с вода, защото капе много мазнина  Simple Smile
Пробвах, ама каво търкане и честене падна след това Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 430
ама книжката постоянно я препрочитам  Laughing Просто там са дадени много глупости, които човек в ежедневието не ползва като кифлички с не знам си какво, сладка, компоти и др. Пицата всеки знае на какво да я пече - на картинката пица  Laughing
Но съм пускала горен и долен нагревател при мен мноого бавно става и накрая си включвам долен + вентилатор и всичко си идва на мястото. Даже в момента мусака правя и поне знам, че ще се изпече, но след това за заливката ще пробвам горния само..

# 22
  • Мнения: 982
Самопочистване трънки, само препарат и здраво търкане помагат  Confused
Ако се почиства след всяко готвене,няма да има нужда от много търкане.Функцията е добра.
Пилето става страхотно,съгласна съм с Никол!

# 23
  • Мнения: 1 283
Имам такава печка само от 2 дни и  още я разучавам.Кажете ми с какви препарати чистите керамичните плотове?
Капна ми вода в/у горещия котлон и останаха 2-3 малки петънца и не могат да се махнат.Пише с разтвор от оцет и вода ама не става.Моля,споделете! Sick

# 24
  • Мнения: 46 520
Пробвах, ама каво търкане и честене падна след това Crazy

Стана ли добре Simple Smile
За търкането, аз всичко мятам в миялната  Whistling

# 25
  • Мнения: 3 641
Никол, стана супер Heart EyesМалко тъп въпрос,но ще попитам. CrazyКак да изчистя зад вентилатора, т.е. решетката. Може би има някакви болтчета и се отвиват, знам ли. Понеже като пръска стига и до там и после като пусна на вентилатор излиза един пушек, ужас ooooh!

# 26
  • Мнения: 46 520
За самата решетка ли питаш? Тя по принцип се слага, за да спира точно мазнотиите и да не отиват назад. Лекичко овдигаш нагоре и се сваляш, няма болтчета  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 971
При мен има 4 болтчета newsm78

# 28
  • Мнения: 3 641
За самата решетка ли питаш? Тя по принцип се слага, за да спира точно мазнотиите и да не отиват назад. Лекичко овдигаш нагоре и се сваляш, няма болтчета  Simple Smile
Ами зад самата решетка, точно вентилатора. Аз решетката я чистя, но зад нея не стигам newsm78. Вие пробвали ли сте да махате болтчетата? Hug

# 29
  • Мнения: 46 520
Никога не съм чистила назад  Embarassed само решетката, нали е там уж да предпазва  Blush довечера ще разгледам пак и ще пиша  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт