Витамини по време на бременност!!!

  • 11 604
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Неоксид- след 7-мия месец. Peace

# 16
  • Мнения: 3 695
И моят лекар ми каза аз да си избера и да ги пия като вляза в 8-я месец, не преди това. Предпочетох витамини за бременни и кърмачки на CaliVita, американски са, изцяло от естествени съставки и още си ги пия поради кърменето.  Peace

# 17
  • Мнения: 8 939
Фолиева киселина в началото до 4ти месец, после Пре Натал!

 Hug Hug Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
О мами, но само една опаковка, после ги спрях. Плюс тях пиех  фолиева киселина, която се налагаше да приемам до края на бременността. Peace

# 19
  • Мнения: 183
Фолиева кисилина и Центрум Матерна

 newsm10

# 20
  • Мнения: 103
Не съм пила нищо освен фолиева киселина до 4-тия месец, според мен и също според моят лекар няма нужда от никакви допълнителни неща ако изследванията са си наред!  Peace

# 21
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Пиех фолиева киселина,Метерна и витамините на Мултитабс

# 22
  • София
  • Мнения: 10 329
Само фолиева киселина. Според моя лекар на пазара постоянно има всякакви плодове и зеленчуци и няма смисъл от витамини. Това важи и за небременните.  Peace

# 23
  • Мнения: 789
Фолиева киселина и "Матерна". И естествено плодове и зеленчуци колкото и когато можех.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Пиех центрум матерна през цялото време.

# 25
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не съм пила никакви витамини!Синтетиката според мен е напълно излишна!
Консумирах много плодове и зеленчуци(плодовете преди хранене, а не огромно разпространената практика в България след ядене).Ще дам пример - една ябълка минава през целият стомашно чревен тракт за 20 минути,витамините от ябълката се усвояват веднага от организма Peace....Ако тази ябълка я изядете след хранене, тя започва да загнива докато стомаха предъвче другата храна Sick
така че...плодове преди ядене, и всички витамини са на лице Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
"Пренатал" на Джеймисън Simple Smile може и по време на кърмене да се приемат Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 27
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Пробвах всичките подред.  Mr. Green

Първоначално Хип ми бяха ОК, но после ми догадяха.  Sick Тях ги препоръчват уж като най-щадящи стомаха. (Аз ги пия сега като кърмачка, но много несериозна излязох).

От "твърдите", Centrum Materna би трябвало да са най-добри. Те излязоха тази година. Фолиева к-на не спирай да приемаш, за всеки случай. За Пренатал също само хвалби съм чувала.

Разбира се, най-добре е да си набавяме всичко от храната, но дали е постижимо?!  Thinking

Късмет и Господ да пази теб и бебчо! Hug

# 28
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Задължително фолиева киселина до 4 месец,и после матерна до края Peace

# 29
  • Мнения: 728
Фолиева к-на до 4мес.и Центрум Матерна до края,чувствах се добре(за Центрум Матерна има разл.теории,че се напълнявало много,че плодът щял да бъде едър-от моя опит ще споделя,че НЕ напълнях много,нито пък бебчо-роди се точно 3кг.),така че аз съм твърдо за прием на витамини,независимо от това колко плодове и зеленчуци ядеш.

Общи условия

Активация на акаунт