С какво играе Вашето дете ?

  • 2 547
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 679
Когато дъщеря ми беше малка си пускаше сама касетки на касетофончето и слушаше приказки по цял ден. Това си беше любимото занимание. Кабелната я бяхме спряли, за да не гледа постоянно глупави анимации.

Вие сте още съвсем мънички - той има нужда от твоята компания. Да си играеш с него, да му говориш.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Щом обича такива играчки с наместване на предмет в дупка, може би ще му хареса и пъзел да реди. Има едни дървени, на които всяка част е с нещо като дръжка и се реди на дървена дъска.
http://www.kids.bg/images/84657%2029.5-21.5.JPG

# 17
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Щом обича такива играчки с наместване на предмет в дупка, може би ще му хареса и пъзел да реди. Има едни дървени, на които всяка част е с нещо като дръжка и се реди на дървена дъска.
http://www.kids.bg/images/84657%2029.5-21.5.JPG
А от къде може да се купи такъв пъзел?

# 18
  • Мнения: 50
Я да си поприпомня и аз с какво сме играли до неотдавна - т.е преди година....  Wink
-криеница зад пердето, под масата:Той се крие аз ко търся.Като "не го намеря", започвам да "плача"Няма го Гого-о-о-о! и той изскача със смях.Разновидност - криеница под завивката - сутрин(в бърлогата на Баба Меца).
-гоненица около масата, като от време на време гледах да изчезна незабелязано в другата стая...
-Пускам подвижна музика(понякога дори хоро), прегръщам го и танцуваме(все още го правим) из цялата стая, из цялата къща....
-качвам го на гърба си и препускам с него из стаята, като конче.
-разглеждане на книжки и разказване от моя страна - не издържаше много на четенето.
-пумпалът му беше много интересен.
-!!!МНОГО ЛЮБИМО - стар джиесем със съответното зарядно, което си включва сам!
-стар фотоапарат - пъхаше и вадеше от него батерийките и го разтваряше отзад.
-кубчето на Рубик и още едно с топченца в различен цвят.
-няколко изпръскани дезодоранта, на които им маха и слага капачките и ги пренася от стая в стая и ги подрежда в редица, дори по големина, в последствие.
-пластмасово шишенце(от омекотител например), пълно с бобчета, копчета, топчета, зарчета, стотинки и каквото още там се сетиш.Затворено - да трака.Може да му даваш да го напълва и изпразва, задължително под твое наблюдение.
-стара моя чантичка, която пълнеше с джунджурии.
-имахме и касичка калинка, която се отваря - той я запълваше със стотинки, аз ги изваждах и пак отново.....(можеш да си направиш сама "касичка" от малко бозяно шишенце, като изрежеш подходящ отвор с макетен нож).
-интересен ключодържател(вътре с течност и рибка) с връзка различни по големина и вид стари ключове.
-матрьошка
-пипети от Панадол - лесно ги издърпваше и ги пъхаше в една голяма ролка, т.е пластмасова макара с дупка в средата
-цветни моливи в пластмасова чаша - вади, слага, аз му строях от тях "кладенче" - два молива хоризонтално на известно разстояние един от друг, отгоре други два молива - вертикално и така, докато свършат - в дупката пъхахме матрьошката или нещо друго подходящо!
-магнатна дъска, на която се лепят магнитни букви или някакви интересни магнитчета(на хладилника също става)
-другият вид магнитна дъска, която е с "химикал" и написаното се трие с един плъзгач.Има и магнитчета - форми(триъгълник, кръг, сърце), които прават печат.Гого обожаваше да печата, а и аз да му рисувам прости неща, които да разпознава(сърце, коте, зайче, чадър...),но най-харесваше да му рисувам: точка, точка, запетая......и става човече!
-пластмасови кубчета - строим комин, строим влак, на който се качват пътници - гумените бебешки животинки
-дървени кубчета - пъзел приказки.Аз редя, той гледа, но с времето започна да разпознава сам картинките от едната приказка и да ми ги подава да ги наредя - също стават за строежи!
-давах му една пластмасова опростена кукла-бебе да я храни.Питам къде са очочките? Къде е устичката? Нахрани бебето - давах му истинска лъжичка и пюряно бурканче или чашка.
-плюшените играчки подреждахме на дивана и Гого ги лекуваше - дава им сироп от иситнсто празно шише с лъжичка, бърше ги с кърпа, с помпичката им изсмукваше сополите(между другото така преодоля страха от помпичката и даването на лекарства-когато давах на него, давахме и на животинките!)
-стара слушалка от апарат за кръвно - всички ни преглежда
-всичко, което може да послужи за изграждането на "кула" -кубчета, кутии, чаши, матрьошки...
 ЛЮБИМИ ИГРИ:
-камъни от морето(бях събрала доста - гладки, овални, големи).Товарехме ги в едно самосвалче и ги разнасяхме из стаята. В средата на хола правехме къщи от тях(окръжност, квадрат), в която Гого влиза и излиза.Вкарвахме вътре различни животни или колички - гараж.Ограждахме улица, по която да вървят автомобилчетата.Опити да ги редим един върху друг - плоските камъни.
-Във връзка с автомобилите, подпирах една дъска от ламинат върху детското столче (или на по-ниско) и спускахме колите и малки топчици да се търкалят.Правех и тунел от картон, извит на дъга.
-карти ЧЕРЕН ПЕТЪР - подреждах му ги 2 по 2.Обияснявах му какво има нарисувано.После питах Къде е готвачът?, А готвачката? примерно. Научих го да ги пъха под стъклото на холната масичка - голяма занимавка, докато ги напъха всичките!
-В банята: преди да го изкъпя го оставям малко да поиграе с водата в големия леген - слагах вътре каничка, гъбичка, капачки, пластмасово шише с широко гърло+ няколко пластмасови лъжички, лейчица, пластмасови рибки, които да лови.Да пълни, да налива, да разлива, да изстисква гъбата - голяма забава!
-и едно много интересно занимание!Пускане на топчета от високо(от кошарата) и целене в кутия от бискивити.Направих му няколко топчета от смачкана хартия, хубаво оформени и олепени с малко тиксо, а отгоре завити със станиол(не проявяваше интерес да ги яде!)Сипвах ги в една кутия и му ги давах в кошарата.Долу слагах кутията от бисквити в противоположния край, за да има повече ходене и усилия и той ги пускаше в кутията.При уцелване му казвах браво и много му плясках, а при неуспешен опит не реагирах въобще.Като хвърлеше всичките топчета, му ги събирах и му ги давах отново.
-към година и 7 месеца му подарихме "Гумен  пъзел"(дето стават като постелка) - с БГбукви - много време си игра стях - бързо се научи и да ги разпознава, и да ги прави на килим.Подарихме му и конструктор ЛЕГО с големи елементи - правехме му къща, а той пъхаше гумените животинчета вътре - сам правеше коминче.

Много дълго стана!За което, извинете!Ще се радвам, ако нещо ви е допаднало!
 

# 19
  • София
  • Мнения: 4 884
Моят син играе предимно с инструменти и разни модели камиони, които могат да се разглобяват и след това да се сглобяват. Освен това харесва кубчетата, от които си строи все едно и също-автомивки за колите или разни там автосервизи.
Склонен е да проявява интерес към всякакви нови играчки (различни по тип от тези, които харесва най-много), но като цяло губи бързо интерес, и се връща към любимите си занимания. Книжките и филмчетата са на заден план.
Последният му хит в игрите, е да "кърти" една коркова плоскост с машината, с която баща му завива винтове, както и всякакви картонени кутии от обувки, които пробива в пластмасовите си отверки.
Като цяло няма никаква слабост към "науката" и "творчеството"-нито оцветява, нито рисува.
Само коли, инструменти и машини във всичките им разновидности.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Щом обича такива играчки с наместване на предмет в дупка, може би ще му хареса и пъзел да реди. Има едни дървени, на които всяка част е с нещо като дръжка и се реди на дървена дъска.
http://www.kids.bg/images/84657%2029.5-21.5.JPG
А от къде може да се купи такъв пъзел?
В този сайт горе (кидс.бг), виждам, че може да се поръча. По магазините май малко трудничко се намират (с хубави картинки), ние имаме с вълкът и трите прасета и съм го купила от някоя книжарница (има една м/у Св. Седмочисленици и Попа, май от там newsm78) или магазин за играчки, не помня. В яслата пък имат много хубави, но не съм се сетила да питам откъде са.

# 21
  • Мнения: 324
Щом обича такива играчки с наместване на предмет в дупка, може би ще му хареса и пъзел да реди. Има едни дървени, на които всяка част е с нещо като дръжка и се реди на дървена дъска.
http://www.kids.bg/images/84657%2029.5-21.5.JPG
А от къде може да се купи такъв пъзел?

Ако живееш близо до Редута, можеш да намериш такива дървени пъзели в едно малко магазинче до парк "Гео Милев". Ако те интересува ще ти дам по-точно обяснение

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Щом обича такива играчки с наместване на предмет в дупка, може би ще му хареса и пъзел да реди. Има едни дървени, на които всяка част е с нещо като дръжка и се реди на дървена дъска.
http://www.kids.bg/images/84657%2029.5-21.5.JPG
А от къде може да се купи такъв пъзел?

Ако живееш близо до Редута, можеш да намериш такива дървени пъзели в едно малко магазинче до парк "Гео Милев". Ако те интересува ще ти дам по-точно обяснение
Ами не живея близо до редута, но няма проблем да се разходя до въпросното магазинче Grinning
Благодаря много Peace

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моя сега си играе сам.
Подреди си е книжките по дивана и ги "чете" на някакъв бебешки език. Надула съм компютърът на детски песнички (скоро ще оглушея) и той танцува като се присети. Пуска си детското пияно, какфонията става пълна като се раздрънка. Понякога си реди дървено с магнити влакче по пода или строи със строителя. Друг път храни пухените животни с лъжичка - подрежда ги всички по дивана и ги храни подред.
Доволна съм от детето, играе само, а майка му седи във форума  Mr. Green

# 24
моето е на 5г. играе с колички и с плюшените си играчки,а и много често рисува..

# 25
  • Мнения: 801
понякога аз префасонирам някои неща, за да станат за игра. Ето на пример преди час смачках една празна пластмасова бутилка от 10 л., пробих я от двете страни около устието(със запапла, с кво друго) и пъхнах една пръчка напреки(за дръжки или кормило). Завързах едно коланче и ето ти Кола - Радост седна удобно и като се започна едно дърпане из стаите, голяма игра, голям смях. Като ме заболя ръката да дърпам Радост - тя сама започна да си я дърпа из стаите Mr. Green.

# 26
  • Мнения: 6 441
Любимата ни играчка в момента е шишета от минерална вода по 1,5 л пълни с малко вода.Можем да ги търкалме поне 20 мин.Лошото е,че се научи как да ги отваря ooooh!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето дете е на 5 годинки. Играе с кукли, рисува, реди пъзели и въпреки това понякога и доскучава и иска заедно да поиграем. Не мисля, че многото и скъпи играчки обаче ще забавляват по добре детето. Имам приятелка, която купува постоянно  скъпи играчки, но детето и не си играе с нищо. Просто ходи като муха без глава и се чуди какво да направи, но не и да се заиграе.

# 28
  • София
  • Мнения: 593
Ох всички картонени кутии са страшна атракция ooooh!

# 29
  • Мнения: 394
Моя малък мъж-1и10 най много обича да седи пред компютара в прегръдките на тати и да играят на игрите в този детски сайт http://www.sesameworkshop.org/sesamestreet/
И на нас вече ни се иска сам да се заиграва но уви все трябва да сме след него!

Общи условия

Активация на акаунт