изкуствена или естествена елха?

  • 5 455
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 294
Миналата година си купихме естествена, ЖИВА елха.Е, вече не е жива ConfusedЛятото я унищожих, не успях да си я отгледам.Тази Коледа пак ще си купим в саксия, но този път ще се допитам до цветарките как ще оцелява Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 315
и ние сме с изкуствена от няколко години даже мисля да взема нова че тази доста се е посмачкала

# 17
  • Мнения: 3 459
Изкуствена  Peace

# 18
  • Мнения: 126
Изкуствена.Може да стои по-дълго време.

# 19
Изкуствена. Предпочитам да ми липсва боровата миризма, но да не резнат дръвче.

И аз така. Като ми залипсва миризмата, скок с колата на Витоша и весело се разхождам и нюхам! Sunglasses

# 20
  • Мнения: 1 558
A  на букетите иначе се радвате, а?  Rolling Eyes

Иначе за протокола - изкуствена украсявам от доста години - просто повече ми харесват. И аз съм против това да се режат дървета, ама  съм и против да се режат цветя, да се колят животни........... в крайна сметка и аз се радвам на букети, и аз ще ям на коледа пържоли.......

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Държа на истинската елха. Не харесвам изкуствени.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 294
От няколко години сме с изкуствена елха.
По практично и чисто е  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Изкуствена. Предпочитам да ми липсва боровата миризма, но да не резнат дръвче.

И аз така. Много ми е жал за всичките дръвчета, които отсичат по Коледа. И колко много от тях дори не се купуват, тъй си и изсъхват по пазарите. От няколко години сме с изкуствена елха.

Неукротима, с букетите е различно. Като откъснеш цвета, не унищожаваш растението, а цветът така или иначе е нетраен. Борчетата и елхите, които се отсичат, просто се унищожават, убиват се заради някаква традиция, заради един празник. Така мисля аз.

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 20:36 от Месечинка виторога

# 24
  • Мнения: 192
Към всички, които ги е жал за дръвчетата: Дами, продават елхички в сакции! Слагате една такава, изкарва празниците и после я засаждате някъде навън.
Аз имам малка елхичка която си засадих точно пред френския прозорец на хола (спомен от миналата коледа). Тази ще се окичва направо на вън, ако толкова ми се прииска ще купя още една в саксия, която после ще засадя пак навън.

# 25
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
На изкуствена сме.
Миналата година си купихме мъничка елха в саксия, беше адски сладка и красива... Но, за съжаление, умря  Cry

# 26
  • Мнения: 1 172
Естествена. Изкуствените не ми допадат. Грижата за околната среда не се заключава само в коледната елхичка. Не може цяла година да не слизам от колата и после да съм много загрижена за едно дръвче. Някак лицемерно ми се струва. Ако по тази причина ще се отказвам от естествена елха, ще трябва и сериозно да си променя начина на живот. Иначе става като ситуацията с благотворителността по Коледа.

# 27
  • Мнения: 5 700
По-практичния вариант е изкуствена елха!

# 28
  • Мнения: 3 323
Направо ми е болна тема... Мразя изкуствените елхи, но пък ми е жал за отрязаните /макар, да знам, че се засаждат единствено с тая цел/. Вече 5-а поредна година купувам елхичка с корени, но все умират... Режат корените много високо и не успяват да се прихванат. Решила съм, ако до средата на Декември успеем да отидем на вилата да си откопая една /от личната ми гора - леле как гордо звучи, нищо че е една никаква полусаванка/ Всяка година се заканвам, дано тази поне успея...

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Истинска жива елха , в саксия ... след това ще бъде засадена на двора на вилата ..не искам да спонсорирам и насърчавам производителите на пластмаса

Общи условия

Активация на акаунт