Сурови яйца - да или не?

  • 5 942
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 679
Аз също не бих рискувала със сурови яйца, независимо от сезона или от това дали са домашни или не.

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз не се притеснявам и ползвам сурови яйца. Имаш един вариант- отиди на сладкарската борса, забравих какъв и беше адреса в София, има тема тук във форума, потърси я. Та на тази борса продават гарантирани яйца, специялно за Тирамису и подобни, където се изисква употребата на сурови яйца. Мерси за рецептата, копирах си я.

# 17
  • Мнения: 1 802
АЗ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ СУРОВИТЕ ЯЙЦА.........
Аз съм на същото мнение! Обичам разни сладки със сурови яйца, но вече съм ги отписала като вариант.

# 18
  • Мнения: 589
Аз пък не се притеснявам - яйцата се проверяват

Апропо, нали знаете, че и яйчения прах също не е застрахован срещу салмонелка - който не яде сурови яйца, да престане и с майонезата, и сладоледа

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сурови яйца и аз не смея да консумирам.

# 20
  • Мнения: 7 418
Аз пък не се притеснявам - яйцата се проверяват

Апропо, нали знаете, че и яйчения прах също не е застрахован срещу салмонелка - който не яде сурови яйца, да престане и с майонезата, и сладоледа
  Всъщност,не се препочъчва бременни да консумират майонезата,точно поради  причината - сурови яйца.

# 21
  • Мнения: 581
Категорично НЕ на суровите яйца.Освен че ги смятам за опасни, кремовете приготвени с тях имат супер гнусен вкус за мен.
Кое например има "супер гаден вкус"? Не мога да си представя. Крем от разбити на сняг белтъци? Крем за Тирамису?
А за мен няма по-хубава майонеза от домашно приготвената от сурови яйца и олио.
Но ако ползвам сурови яйца, само домашните от село.

Точно изброените от теб разбити на сняг белтъци, крем за Тирамису, майонеза според МОЯ вкус са супер гадни.

# 22
  • Мнения: 589
Видях няколко отговора нагоре, че консумирате сурови яйца само когато са домашни, та реших да ви предупредя, че именно домашните яйца са най-опасни сурови, тъй като при тях няма никакъв контрол и проверка за салмонела. И не се лъжете, че колкото са по-пресни, толкова по-гарантирани срещу салмонела, това няма нищо общо

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Видях няколко отговора нагоре, че консумирате сурови яйца само когато са домашни, та реших да ви предупредя, че именно домашните яйца са най-опасни сурови, тъй като при тях няма никакъв контрол и проверка за салмонела. И не се лъжете, че колкото са по-пресни, толкова по-гарантирани срещу салмонела, това няма нищо общо
Но при условие, че кокошките не излизат извън заграденото им място в двора и нямад никакъв достъп до други домашни птици, мисля, че просто няма откъде да се заразят с такива болести. А освен това и курника редовно се пръска с разни препарати за унищожаване на евентуални бактерии.

# 24
  • Мнения: 7 418
Категорично НЕ на суровите яйца.Освен че ги смятам за опасни, кремовете приготвени с тях имат супер гнусен вкус за мен.
Кое например има "супер гаден вкус"? Не мога да си представя. Крем от разбити на сняг белтъци? Крем за Тирамису?
А за мен няма по-хубава майонеза от домашно приготвената от сурови яйца и олио.
Но ако ползвам сурови яйца, само домашните от село.

Точно изброените от теб разбити на сняг белтъци, крем за Тирамису, майонеза според МОЯ вкус са супер гадни.

       Joy Joy Joy
       О!Аз тези ги обичам!Но веднъж опитах домашен яйчен ликьор .......... !Щях да повърна още на първата глътка! Sick Sick Sick

# 25
  • Мнения: 6 461
В домашна обстановка ме е страх да приготвям десерти със сурови яйца,но на работа не .
Приготвяме някои десерти със суров белтък разбит на сняг ,но там яйцата предварително се поставят за определено време в
специален разтвор.

# 26
  • Мнения: 589
Я, Дими, издай малко повече от кухнята, моля

# 27
  • Мнения: 660
Благодаря на всички за отговорите.  Hug

Така или иначе направих тортата, но както писах по-горе, замених яйцата с течна готварска сметана и прясно мляко. Също става много хубава, почти не се долавя разликата. Така че, ако рецептата ви допада, действайте смело и без яйца.

А що се отнася до домашни яйца и според мен те са по-опасни, от тези от птицефермите. Но това си е мое мнение.  Peace

# 28
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Един от любимите ми сладкиши е с глазура, в която има сурови желтъци. От години не смея да го направя, шубе ме е. Tired

# 29
  • Мнения: 444
АЗ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ СУРОВИТЕ ЯЙЦА.........
И аз  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт