Как давахте пюрето при захранването?

  • 1 306
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Плодовото пюре не замества хранене, така, че го давай между храненията. Въпреки, че аз процедирах съвсем различно. По съвет на педиатърката давах плодово пюре и дохранвах с мляко или в самото пюре слагах 2-3 мерителни лъжици АМ и разбърквах, което отчитам за грешка сега.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 721
ДА и аз си мисля да започна да го давам между храненията но не знам по колко newsm78

# 17
  • Мнения: 351
Аз вече го давам 30мл. между храненията.Сутрин в 10ч. и следобед в 16.30.Отказвам се да го смесвам с млякото.Така и на него му е по добре и си издържа без проблем до следващото хранене.На по късен етап ще го заменя със плодов сок който все още не смея да давам.

# 18
  • Мнения: 152
да попитам, след като плодовото пюре не замества хранене  излиза, че: ако се храни детето на 4 часа между тях се дава цялото бурканче пюре без да се дава АМ в него. Така ли? защо пове4ето правят смесване с АМ?Защо е подобре да се захрани с зеленчуково, а след това плодово пюре според вас?

# 19
  • Мнения: 161
Не се дава цяло бурканче, а както са писали по-горе по 30-40 мл за да яде нещо различно и да свиква с различни вкусове. По-добре зеленчуково, за да не свиква бебето със сладкия вкус. Смесването с АМ се приема по-добре от бебето, което е свикнало на мляко и за начало може да не приеме само пюрето.
И честно много ме дразнят тъпи въпроси на мами, които не си правят труда първо да седнат да прочетат и после да питат!

# 20
  • София
  • Мнения: 5 721
Колко може макскимум на ден да се дава като общо количество плодово пюре newsm78

# 21
  • Мнения: 152
извинявай Веси, но следкато се дразниш, не е нужно да отговаряш,не си сигурна че не съм прочела по горе, още повече не си сигурна, че някой не мисли нещо друго. Сори, но ми стана неприятно.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Непосредствено преди някое млечно хранене. Най-добре плод, за да свикне, че това нещо, което идва от лъжичката, е нещо вкусно, приятно и очаквано с удоволствие, а не насилствено натиквана гадост.

# 23
  • Мнения: 4 621
Плодовото пюре по 50 гр. между храненията. Зеленчуковото замества обедното хранене. Като количество - колкото иска Peace

# 24
  • Мнения: 4 204
Който се дразни, моля да не чете това което ще питам!

Нали плодово + АМ замества хранене?
Понякога смесвам кашичка/ оризова/ и добавям плодово в нея.И това замества нали?
Всъщност моя винаги ди допива 100-120гр.АМ!
Но да съм сигурна , затова ви питам!

# 25
  • София
  • Мнения: 15 221
Каша+пюре замества хранене.
Всъщност, Иво ядеше кашите само така. На каша без добавен плод (суров пасиран или пюре) се мръщеше.

# 26
  • Мнения: 4 447
Давах го с лъжичка, естествено  Peace

Преди млякото.   Peace

# 27
  • Мнения: 508
по-добре на обедното хранене -първо количеството,което си определила и после млякото ,така до достигане на цялото количество.Така,ако направи някаква реакция до вечерта ще имаш време да реагираш адекватно.А иначе аз първоначално пробвах да давам пюрето между храненията,но се получи едно безкрайно хранене по цял ден.А на дъщеря ми май й беше все тая-така че ти прецени на теб как ще ти е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт