Мами в Гърция- 8

  • 24 524
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 536
колко мъка има по този свят.....
моля се за милото детенце и изстрадалата му майчица,кураж и вяра!

# 16
# 17
# 18
  • Мнения: 514
Нека Бог се смили!
Кураж мила майчице!

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Трагедия  Praynig  Praynig  Praynig

# 20
# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Милички - новини за бебчето, за съжаление не добри...
Преди малко получих смс от Мери,че сутринта Дани пак се е влошил,в момента е на апаратно дишане.

Моля те,моля те,моля те Господи,чуй всички тези молби отправени към теб!
Бори се мъничко момченце,оздравявай.Моля те,бъди здрав! Praynig

# 22
  • Мнения: 1 536
Здравейте,
искам да питам мамите омъжени за гърци и родили тук,в Гърция.
До този момент,не съм предприела нищо,относно оформяне на някакъв вид документи на детето ми в Б-я.
Нито съм се свързала с посолството да питам или регистрирам раждането на детето.
Не знам дали е необходимо и какво трябва да направя?
Детето ми е гръцки гражданин или има двойно гражданство автоматично?
Длъжна ли съм обезателно да се занимавам с актове за раждане,ЕГН-та и т.н в някакви срокове?
ще ми създаде ли някакви проблеми, ако не се занимавам в момента или близката една година с тези неща?
Нещо хич не ми е до такива неща в момента,а и скоро няма да си ходя до България,
ако знаете кажете,благодаря предварително

# 23
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
сузи, не е задължително да регистрираш детето като български гражданин. Ние също не сме се занимавали с това. Никой не може да те задължи да го правиш, нито има срокове за това. Имам позната, която си е извадила документите за гражданство когато е навършила 18г, майка и е българка, баща и грък.

# 24
  • Мнения: 1 372
Много лоши новини за детенцето, дано се подобри!!!!
Аз като си вадих си легализирах брака в България питах какво трябва да се случи за да стане детето ми и бг гражданин и каква е процедурата и ми обясниха следното: отиваш в агенция Граон по местожителство с акта за раждане на детето/ който има апостил и е преведен и легализиран в нашето външно министерство/ и там въз основа на чуждестранния ти преиздават бг акт за раждане и така детето става и български гражданин и е с двойно гражданство. Когато единият родител е българин детето придобива гражданство само с преиздаване на акт за раждане и процедурата не е сложна и тромава! А също така говорихме, че няма срок в който трябва да се свърши това и че е добре да стане когато детето е кръстено / в случая за Гърция, тъй като преди това детето няма име, или като се запише в ликсархиото за да му се даде име ако нямаш желание да го кръщаваш в църква/, за да бъде акта за раждане окончателен.

# 25
  • Мнения: 392
Ох, най-после се реши Мери да напише за проблема  на Дани. Ние с нея сме приятелки и съседки, много е отчаяна, милата. Дано се случи чудото с Дани, моля се непрестестанно. Той е в Педон - детската болница в Атина.
Мери, с теб съм, винаги можеш да разчиташ на мен, знаеш го това.
 

Сега по моята тема, в събота чухме сърцето на бебето, беше страшно вълнуващо.

# 26
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
maryloo, тези първи посещения при доктора са най-вълнуващите. Следващия път ще видите бебе. Помня на консултацията в 13 седмица, колко изненадани бяхме с мъжа ми, като видяхме ритащо и махащо с ръце бебе Crazy Laughing. Аз си бях купила ето тази книжка Бременнос& … 80;ца. Всяка неделя четяхме какво ни очаква през следващата седмица, колко сме пораснали, как се развиваме.
Желая ти само хубави моменти Hug!

# 27
  • Мнения: 558
дано да се оправи детенцето Praynig
много ми става мъчно,като страдат малките невинни сладурчета Cry
прочетох,че диагнозата не е съвсем ясна...акъл мн лесно се дава,но защо не се свържат и с други детски клиники ...приятелят ми е лекар,в мом. в инфекциозната болница в солун.. и той няма мн добро мнение за болниците там- като апаратура,средства отделени за научни цели(изследвания, проучвания) ....

# 28
  • Мнения: 1 567
Здравейте,
искам да питам мамите омъжени за гърци и родили тук,в Гърция.
До този момент,не съм предприела нищо,относно оформяне на някакъв вид документи на детето ми в Б-я.

Мойте и двамата са с двойно гражданство. Просто, аз и мъжът ми решихме така. В крайна сметка, не са само гърция, я.
Българското гражданство се получава автоматически, стига единият от родителите да е БГ гражданин.
С гръцкия акт за раждане (внимание с вписано малко име), преведен, отиваш в Грао. Там ти дават ЕГН, и български акт за раждане. Дефакто детето е вече двоен гражданин. И твойта лична карта.
И на двамата им извадих ЕГН, когато бяха на 4 месеца.
Нямаше никакъв проблем.

# 29
  • Мнения: 1 567
сузи, не е задължително да регистрираш детето като български гражданин. Ние също не сме се занимавали с това. Никой не може да те задължи да го правиш, нито има срокове за това. Имам позната, която си е извадила документите за гражданство когато е навършила 18г, майка и е българка, баща и грък.

Не съм съгласна. На мъжът ми майка му също е българка. Но няма двойно гражданство. Няма ЕГН. След навършени 18 години, българско гражданство се придобива само по съдебен път. Просто в неговия случай щеше всичко да протече по-бързо и лесно, заради свекърва ми.

Вероятно твойна позната е имала БГ акт за раждане с ЕГН. Ако е така, да наистина няма проблем да си извади бг документи за самоличност.
В същност, грубо казано, именно издаването на ЕГН, т.е имаш ли го или не, те прави БГ гражданин.

Общи условия

Активация на акаунт