За една работа в Англия да питам

  • 10 475
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хора,защо така се заблуждавате с тези пари се живее там под ръба на мизерията,да не говорим да разчитате да ви праща пари в България за заеми и издръжка на семейството.Не мога да повярвам,че е шофьор всички категории и няма работа за него Naughty-непрекъснато се търсят шофьори за тирове,които са добре платени за стандарта на България.

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
По-добре е да си потърси работа като шофьор. А международни шофьори търсят навсякъде и са добре платени, може дори и той  да си поставя някои условия, до такава степен е търсенето. Като е тежко, поне да знае за какво работи. А работа като болногледач ... освен че заплащането е мизерно, то и работата е супер мизерна и не е за всеки.  Тежко психическо натоварване (физическото си е ясно), не всеки може да издържи. А за български работодател в чужбина ... много бих се замислила дали изобщо си струва. Само мизерии може да се очакват, т.е., карат си по навик от БГ. И много ясно, че предпочитат българи, то иначе кой от местните ще им търпи експлоатацията.

# 17
  • Мнения: 1 334
Ами той човека си има добра професия. Намерете му работа, по-добре международен шофъор за 2000 лв( това е минимума за тях) отколкото болногледач в държава в която не знае език. Има един минимум в тези държави и ако си под него, наистина не си струва да отидеш някъде където  ще ти плащат колкото да живееш, той дори няма да ви е в помощ, а даже напротив, ти ще го мислиш, той ще работи денонощно за тези пари и нищо няма да може да ви праща. Но ако си намери работа в Бг, колкото и да пътува ще има дни в които ще е при семейството си.

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Според мен след като има всички категории,човека е добре запознат със заплащанията в тази сфера,но явно не му се работи тази работа.При тези категории ,да изнемогват,че нямало работа -не съм съгласна. Confused

# 19
   Да, естествено, че е по-добре работа, при която ще има време и за нас.То това предложение за Англия ни дойде изненадващо и добре, че поразпитах  тука.Ама така си и мислех, че не може да е съвсем истина.
Ми като си приключи с ремонтите и си потърси работа, ще гледа да е по професията му.Макар, че аз много се надявах да е на  топло и на  едно място.Не да е по пътищата, да го мисля.
   lady_Blu, благодаря за линка  bouquetСега ще го разгледам.

# 20
  • Мнения: 1 488
£900 са малко пари на месец в Англия, особено като се има в предвид, че от тези пари ще се плати и данък, който ще бъде поне £150. Квартирата около £300.  А за естеството на работа, ми гадно е. Имам познати, работят го, но аз не бих... Разказвали са ми.

# 21
  • Мнения: 6 167
Не знам колко трябва да съм отчаяна, за да работя, като санитарка някъде  ( забравих, къде му беше името) за 900 паунда!
gerik, в Англия знаеш ли какво е? Ходила ли си? Само от пейзажа по пътя на влака можеш да си прережеш вените.
В такава дупка може да се забие... не е истина.  Rolling Eyes 
Не знам, човек с професия, да научи малко езика, да си намери работа като международен шофьор, къде е тръгнал да бърше старчески задници....  Нали ти е ясно, че 'санитар' означава страшно много неща. Особено при чорбаджия българин.

# 22
  • Мнения: 1 488
Не знам колко трябва да съм отчаяна, за да работя, като санитарка някъде  ( забравих, къде му беше името) за 900 паунда!
gerik, в Англия знаеш ли какво е? Ходила ли си? Само от пейзажа по пътя на влака можеш да си прережеш вените.
В такава дупка може да се забие... не е истина.  Rolling Eyes 
Не знам, човек с професия, да научи малко езика, да си намери работа като международен шофьор, къде е тръгнал да бърше старчески задници....  Нали ти е ясно, че 'санитар' означава страшно много неща. Особено при чорбаджия българин.

Еееееее, да бе, Лени се изказа, толкова е грозно в Англия, че вече пета година немога да си тръгна от тук (Англия)!  Laughing

# 23
  • Мнения: 6 167
Стига бе, ти с влак пътувала ли си например от Лондон към Манчестър. Като се заредят тия ми ти английски пейзажи.... или къщите от червените тухлички, без балкони, всички на калкан,в които се предполага, че живеят хора... Добре, че има вагон-ресторант да се разнообразяват хората  Laughing  Нищо лично! виж, Лондон е голяма работа! Там бих се установила трайно.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
gerik, аз също мисля, че е по-добре да си намери работа тук и да остане със семейството си. Ако намери добре платена работа ще може да спести, а в Англия ще мизерства. Да не говорим, че работата е супер гадна.

# 25
Да не мислите , че той не е наясно  за естеството на работата.Изгледахме леля му, която е шизофреничка, ама много тежка форма.После баба му, която е напълно сляпа.За вонята няма да говорим, долния етаж още се отмирисва, ще се кърти до тухла.Предполагам си е дал сметка за  всичко, но  не е бил наясно с парите.
   Аз определено не съм навита да ходи.Относно пейзажа ще поспорим, мечта ми е да  отида там, е по-скоро  в Шотландия Laughing

# 26
  • Мнения: 1 488
Стига бе, ти с влак пътувала ли си например от Лондон към Манчестър. Като се заредят тия ми ти английски пейзажи.... или къщите от червените тухлички, без балкони, всички на калкан,в които се предполага, че живеят хора... Добре, че има вагон-ресторант да се разнообразяват хората  Laughing  Нищо лично! виж, Лондон е голяма работа! Там бих се установила трайно.

Не съм пътувала за Манчестър с влак. Сигурно живея в по-хубава част, но не и в Лондон. А и не бих могла да живея там. А ти говориш така, защото не си видяла гадните квартали на Лондон. Единя спечели Първо място в класацията "Най-лошото място за живеене".
 И за да не бъде само спам поста ми искам да кажа на авторката че подкрепям мнението на Рени да се потърси работа на др място.

# 27
  • Мнения: 6 167
В Лондон имах предвид  около Оксфорд стрийт, всъщност  Twisted Evil  Не някъде по гетата.
Ето това е проблема - има  добри места за живеене, със сигурност, но човек трябва да е наясно с тях, и с компромисите, на които е склонен, преди да направи такава крачка! Защото като те стовари влака насред нищото, пък било то и в Англия,
или ти покажат стаичката ти под нивото на железопътната линия и после от 900 паунда ти останат 100, като си платиш фиксираните разходи,  ама добре, че не пушиш и се прибираш само, за да спиш.... емигрантския живот не е за всеки, а това ниво на емиграция е за хора с железни нерви. Дано си заслужава!

# 28
  • Мнения: X
gerik, поинтересувайте се също дали човек без образование за санитар може легално да извършва тази дейност
поне тук (Швеция), трябва да си учил 3 семестъра такъв тип грижи, практика и чак тогава имаш право да работиш такъв тип работа
все пак сигурно си имат закони и правила в тази област и става лошо, ако не се спазват

в Швеция заплатите за такава дейност са около 1300-1700 евро  http://www.uska.se/news_index45.html

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
По закон е така и в UK Peace,за предпочитане са хора с медицинско образование.

Общи условия

Активация на акаунт