а нЕкой все пак кърпи ли?

  • 4 534
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 801
а "положения/връзки закърпвате" ли?

по темата - не кърпя чорапи, хвърлям ги, а вълнените с дупки  нося на баба да ги наплете Mr. Green. Копчета зашивам обаче, е, как! още в детската градина(предучилищна) ни учеха да шием копчета върху кърпички. Майка ми още пази моята,барабар с копчетата.

# 61
  • Мнения: 105
Има жени дето толкова неща не умеят, че направо се чудя, аз ли съм толкова талантлива или те са много "вързани"? Mr. Green
  определено ... Peace

# 62
  • Мнения: 13 512
Има жени дето толкова неща не умеят, че направо се чудя, аз ли съм толкова талантлива или те са много "вързани"? Mr. Green
  определено ... Peace
за нито едно от изброените не се изисква талант, но ако искаш, можеш и за много талантлива да се смяташ.
Въпросът не е "можете ли", а " правите ли". Естествено, е мога да си зашия копче или да си сготвя. Това,че не го правя е личен избор, а не сакатлък. За щастие, малко неща, които не ми доставят удоволствие ми се налага да ги правя.

# 63
  • Мнения: 2 161
Всъщност,жена в истинският смисъл е тази,не която може да си боде пръстите и да готви до премала,а тази,която с лекота ще разпредели задълженията на когото трябва и в края на деня пак всичко ще е идеално .Не разбирам защо да има шивачки,ако аз сама си зашивам подгъва или си сменям ципа.В такъв случай да се подстрижа сама,защо да ходя на фризьор?

# 64
  • Мнения: 2 161
А що се отнася до кърпенето на чорапи,мисля,че авторката нямаше предвид чорапите.Защото никой не кърпи чорапи.Всеки ги хвърля,когато се скъсат.Весела тема,превърната отново в сериозна.И за да видите колко дълбоко са ми наврени ръцете,ще ви кажа,че ако не всеки ден,то през ден, свекърва ми праща свекъра с кутии с топло ядене за децата.Ако се напъна,ще сготвя една супа,но не искам.

# 65
  • Мнения: 3 447
Такааа, виждам, че дискусията се е развила в две насоки - 1.неумение и 2.мързел. Ето ви трета гледна точка: сиромашко мислене. Под "сиромашко мислене" разбирам да се стискаш и да пестиш, дори когато не е необходимо да го правиш. Поколението на бабите ни мисли по този начин, но те са преживели война и глад, обяснимо е. На мен обаче сиромашкото мислене не ми харесва. Защото никой не е забогатял, като е кърпил старите си чорапи. Така че... надявам се да не го сметнете за фукане, но не кърпя, защото финансовото ми положение ми позволява да отделям по един лев месечно за нови чорапи, когато старите се скъсат Flutter
П. П. Лизбет, мога да те науча да предеш и тъчеш, ако искаш  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 13 512
Шанел, дотук за три варненки се сещам от този тертип. Ей, блазе им на тия варненки...

# 67
  • Мнения: 13 512
но не кърпя, защото финансовото ми положение ми позволява да отделям по един лев месечно за нови чорапи, когато старите се скъсат Flutter

Научете си мъжете да си режат ноктите на краката по-често и ще кърпите по-рядко.

# 68
  • Мнения: 2 161
Шанел, дотук за три варненки се сещам от този тертип. Ей, блазе им на тия варненки...
Ако бях от Невша нямаше да е така,ама нали съм от Варна.

# 69
  • Мнения: 2 161
но не кърпя, защото финансовото ми положение ми позволява да отделям по един лев месечно за нови чорапи, когато старите се скъсат Flutter

Научете си мъжете да си режат ноктите на краката по-често и ще кърпите по-рядко.
И на това ли да го уча?Трябва да ми казва вече"другарко Шанел".И аз по един лев като Дона на месец имам за чорапи.Ще ходи с един чифт.

# 70
  • Мнения: 13 512
Шанел, дотук за три варненки се сещам от този тертип. Ей, блазе им на тия варненки...
Ако бях от Невша нямаше да е така,ама нали съм от Варна.
Мдааам.. хем си смених аватара, да се направя на варненка, ама...историята е жива. От Невша мама само зеле в бидон и месо в н=буркани ми праща. Ама...кой да го сготви..

# 71
  • Мнения: 13 512
Тогава учете синовете си, за да не кърпят снахите ви и да се жалват по форумите от тях hahaha hahaha hahaha
Шанел, твойта с двете щерки... няма да е лесна, отсега стягай чииза с игли и макари.

# 72
  • Мнения: 2 161
Шанел, дотук за три варненки се сещам от този тертип. Ей, блазе им на тия варненки...
Ако бях от Невша нямаше да е така,ама нали съм от Варна.
Мдааам.. хем си смених аватара, да се направя на варненка, ама...историята е жива. От Невша мама само зеле в бидон и месо в н=буркани ми праща. Ама...кой да го сготви..
Как кой?Прислужницата. Grinning С тез ръце подпрени на кръста...просто не те виждам.

# 73
  • Мнения: 3 447
Научете си мъжете да си режат ноктите на краката по-често и ще кърпите по-рядко.
Всъщност, финансовото ми положение ми позволява да си сменям мъжете, когато им израснат ноктите на краката  tooth

# 74
  • Мнения: 2 161
Шанел, твойта с двете щерки... няма да е лесна, отсега стягай чииза с игли и макари.
Нищо не давам,голи и боси да ги вземат.Поне ще съм сигурна,че е по любов.Може би само по един чаршаф от 500 нишки ще им изтъка.И по един персийски килим.

Общи условия

Активация на акаунт