Как да спасим едно дете от майка му

  • 16 235
  • 456
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 249
утре като ги изпишат някой трябва да ги поеме, защото според лекарите бащата е способен дори да убие детето и майката.
Е, добре, защо тогава майката се
показа по телевизията. Защо не
разказахте само случая, не сменихте
имената, не бяхте дискретни, защо?!
Можеше репортажът да изглежда и
другояче. Пък съответните служби и
отговорни лица да си поемат случая,
без да се оголва така явно въпросната
жена. Преди да са направили репортажа,
навярно са водили предварителен разговор
и са били наясно, че е възможно бащата на
детето да не посрещне благоверната си с
цветя, рози и натопорчена паца, нали?!

В такава ситуация се мисли за момента , а не след това. Не е ли така? newsm78

# 391
  • Мнения: 3 423
Лиске защото, според шефката на клиниката, телевизията гледа да си направи репортажа заради днешния световен ден за борба с насилието/май така беше/ и с това щяло да приключи всичко

Е, и?! Жената е могла да откаже да
бъде снимана. Никой няма право да
я снима насила, никой. Айде, ако тя
е неадекватна, поне ти и тези от ТВ
сте били с всичкия си, знаели сте за
възможните последици, защо поне не
премълчахте имената и лицата, защо.
Журналистическата сензация е чудно
нещо, но не трябва да е самоцел, нали.
И какво сега?!

Вемби провери ли в линка,ккойто ти дадох как е положението ?Имат и кризисен телефон.

нищо няма да могат да направят  Cry

Защо?! Не говори едносрично, моля те.

# 392
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво, накрая ТV ли ще излезе виновна, че е реагирала на сигнал за насилие? Добре, че е била Мария Чернева да дойде, защото е можело да откажат като всички други прехвалени ТV, които са си направили оглушки. Сигурно, защото няма тежки телесни повреди или трупове. Но познайте, всички щяха да се наредят на опашка пред вратата, ако се беше проляла кръв. И един автобус експерти щяха да се изказват.
 Какво значение би имала тук анонимността, ако детето беше пострадало? И държавните органи трябва да си вършат работата! И в болницата какво са имали в устите, ушите и очите си, че не са направили нищо? Още повече, че няколко майки казаха, че са били притеснени от ситуацията. И въпросната шефка се притеснява повече за привидния имидж, отколкото да си върши работата, защото отделението и всичко ставащо и неставащо в него е нейна отговорност.
Хайде, моля! Не убивайте вестоносеца за това, че не сте доволни от новината!

Браво на всички, които са помогнали!  bouquet

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 15:27 от RadostinaHZ

# 393
  • Мнения: 15 756
Вемби провери ли в линка,ккойто ти дадох как е положението ?Имат и кризисен телефон.

нищо няма да могат да направят  Cry
Тъжно е!!!  Confused

ще полудея. вече не знам към кого да се обърна. не знам какво да правя и на кого да се обадя

# 394
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
При всички сблъсъци с държавни интституции, на които работата им е да защитават правата на гражданите, съм удряла на камък. Прехвърлят си отговорността едни на други, обвиняват гражданите, правят се на три и половина н овсъщност работа на вършат. Съмнявам се и в случая да свършат нещо.
Но положението на жената наистина е тежко, защото от една страна тя е с психическо заболяване, което може да навреди на детето, а от друга има опасност мъжът й да вземе крайни мерки за справяне със ситуациата.
И според мен не трябваше да се показва по телевизията жената, но репортаж трябваше да има.

# 395
  • Мнения: 516
 RadostinaHZ, много ми е интересно какво ще стане от тук нататък. Телевизията показа една болна жена и малтретирано дете. Да, хубаво е да се говори за това. Но нещата остават само до това ниво. На практика няма нищо да се промени, нито за жената, нито за детето. Поне не в добра посока. Разбирам емоционалността на всички. Като майка и мен ме боли за детенцето. Но има деликатни моменти, когато трябва да се действа под влияние на разума, не на емоцията. И смятам, че в случая се постигна просто една ефтина сензация на гърба на страдащото семейство.

# 396
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

нищо няма да могат да направят  Cry

Защо нищо не могат да направят Анибус. Нали толкова тръбят напред - назад че предлагат защите, жените да се обръщат към тях, пък сега нищо. Как така, значи лъжат хората и се облагодетелстват от хорското нещастие?!

# 397
  • Мнения: 3 216
защото трябва самата жена да ги потьрси.

# 398
  • Мнения: 2 070
RadostinaHZ, много ми е интересно какво ще стане от тук нататък. Телевизията показа една болна жена и малтретирано дете. Да, хубаво е да се говори за това. Но нещата остават само до това ниво. На практика няма нищо да се промени, нито за жената, нито за детето. Поне не в добра посока. Разбирам емоционалността на всички. Като майка и мен ме боли за детенцето. Но има деликатни моменти, когато трябва да се действа под влияние на разума, не на емоцията. И смятам, че в случая се постигна просто една ефтина сензация на гърба на страдащото семейство.
по всякъкъв начин се опитвам от вчера да им кажа това
болна майка в истерия,и уж здрави форумки и те ooooh!

# 399
  • Мнения: 6 167
Момичета, не смятам, че е много уместно да се тревожите толкова за съдбата на майката, по-скоро трябва да концертрирате усилията си върху спасяването на детето.

Момичетата не би трябвало върху нищо да се концентрират вече. Stop
Те се концентрираха да разгласят проблема и да го предоставят на тези, които работят да разрешават такива проблеми. Е това е скапаното в случая.

Вемби би трябвало  да си пие спокойна кафето в момента и да си гледа детето, а не да мисли Анимус или не-анимус ще помогне. Тя не е създала ситуацията - тя е сигнализирала за нея. Твърде буквално приема държавата лозунга, че държавата, това сме ние. Тъпаци.

В такива случаи по филмите идва майката на съдия Ейми, гушва детето и го отнася някъде, докато съдът се произнесе по бързата процедура какво се случва с това семейство.

# 400
  • София
  • Мнения: 62 595
Сигурна съм в едно - по-зле щеше да е ако никой не беше реагирал и ако от Канал 1 не бяха отишли. Така има някаква гласност за конкретния случай и шансът да има някакви последващи реакции е по-голям. Социалните вече за уведомени, има и неправителствени организации, които могат да помогнат. Не съм съгласна, че има сензация на гърба на семейството.
Въпреки малките шансове за развитие е по-добре, че много хора са реагирали и са се постарали да направят това, което са се сетили за момента. По-добре така, отколкото само да се отвръща глава и да се вдигат рамене. Ако резултатите в един случай не удовлетворителни, то поне има шансове с всеки следващ път повече да се направи и да се натрупа желание и натиск за промяна. В днешни времена това никак не е малко. Казвам го съвсем рационално, а не емоционално. (количествените натрупвания наистина водят до качествени изменения)

Гражданите не могат да вършат цялата работа на държавата, а определените за това с власт и правомощия институции на другарката Масларова да се поразмърдат малко. Момичетата от форума са направили каквото са могли. Сега топката е в социални и закрила на детето. На тях работата им е да действат задоброто на децата.

# 401
  • Мнения: 1 671
И какво, накрая ТV ли ще излезе виновна, че е реагирала на сигнал за насилие? Добре, че е била Мария Чернева да дойде, защото е можело да откажат като всички други прехвалени ТV, които са си направили оглушки. Сигурно, защото няма тежки телесни повреди или трупове. Но познайте, всички щяха да се наредят на опашка пред вратата, ако се беше проляла кръв. И един автобус експерти щяха да се изказват.
 Какво значение би имала тук анонимността, ако детето беше пострадало? И държавните органи трябва да си вършат работата! И в болницата какво са имали в устите, ушите и очите си, че не са направили нищо? Още повече, че няколко майки казаха, че са били притеснени от ситуацията. И въпросната шефка се притеснява повече за привидния имидж, отколкото да си върши работата, защото отделението и всичко ставащо и неставащо в него е нейна отговорност.
Хайде, моля! Не убивайте вестоносеца за това, че не сте доволни от новината!

Браво на всички, които са помогнали!  bouquet

Абсолютно подкрепям това мнение!

Вемби е свършила прекрасна работа.

Останалото е в ролята на държавните институции!
Ха да ги видим, де са сега Агенция за закрила на детето и прочие лапачи!
Или просто трябва да има трупове на деца, за да се сетят да се задействат.

И да, има смисъл от разкритата анонимност, Лиска, Флор.

Нарича се конкретен случай. Изисква конкретни действия.


# 402
  • Мнения: 3 092
[
Тя не е създала ситуацията - тя е сигнализирала за нея. Твърде буквално приема държавата лозунга, че държавата, това сме ние. Тъпаци.

именно.Съгласна съм с това изказване и мисля че няма повече какво да се разисква .Всички сме жертви на жертви - майката , детенцето и дори съпругът и.
Освен това не ги познаваме....седим и си правим догадки .Защо ?
Държавата да я видим сега ...

# 403
  • Мнения: 2 070
[
Тя не е създала ситуацията - тя е сигнализирала за нея. Твърде буквално приема държавата лозунга, че държавата, това сме ние. Тъпаци.

именно.Съгласна съм с това изказване и мисля че няма повече какво да се разисква .Всички сме жертви на жертви - майката , детенцето и дори съпругът и.
Освен това не ги познаваме....седим и си правим догадки .Защо ?
Държавата да я видим сега ...
от чист егоизъм.ние сме добрите майки,загрижени не само за своите но и за чуждите деца.а и действа някак си успокояващо,видите ли има и по зле от нас

# 404
  • Мнения: 516
Моли Уизли, искам да разбера тогава, каква е конкретната помощ за конкретния случай. Освен, че всички видяхме лицето на жената.

Общи условия

Активация на акаунт