Стара Загора - текущо по темата

  • 2 419
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Днес говорих с директорката на дом "Незабравка". Ива лични ангажименти, поради които няма да има възможност да ни приеме в събота. Предлага да идем който и да е работен ден след работа, тя е там до 20 ч.

За срещата с директорката на дома в Петрово - нека споделят Злати, Стефи или Експрес, като преки участници.

# 16
  • Мнения: 280
Ето я Злати.

Жената ми се стори много отговорна,заинтересувана наистина от работата си.На няколко пъти се насълзиха очите и,докато говореше.Работила е 10 години като трудотерапевт в дома,преди да стане директор.

Та...В момента в дома текат ремонти,сменя се дограмата на първия етаж,а на втория и третия вече имат PVC дограма.Топлото и лекарствата им са осигурени.Имат дарители,които им помагат  и от тях получават обувки,дрехи за децата.По-трудно си осигуряват по-скъпите неща,като мебели,пердета,килими.Госпожата има идея да обнови малко мебелите в дневните,да сложат по-шарени перденца и килими.Това,от което имат нужда са и около 30 стола,защото настоящите са се изпочупили.Имат 3 дневни и за тях имат нужда и от по 2 малки диванчета-тя подхвърли идеята за такива от тръбна мебел и кожа.Отворени са естествено за всякакви дарения по всяко време.Каза,че няма проблем да им отидем на гости когато и да решим и най-вероятно ще ни поканят и на коледното си тържество.

Това е в общи линии.Дидо и Стефко могат да ме допълнят,ако съм пропуснала нещо.

# 17
  • Мнения: 280
Пак съм аз.

Ходих до магазин Дейзи,над бензиностанцията на Шел в малкия Железник и видях въпросните диванчета,които Г-жа Чакърова е харесала.Тръбна мебел с изкуствена кожа.Едното струва 150 лв.Трябват ни 6,което общо прави 900 лв.В мен има едни 20 лв.от Тигърчето,които ще добавим към 850-те от Клуба на работодателя,но мисля утре да говоря с управителя на магазина и да искам някаква отстъпка,та да се вместим в първоначално предвидените.Забравих да питам дали могат да осигурят транспорт от магазина до Петрово,но утре и това ще свърша.

Друго:когато се видяхме с Г-жа Чакърова,тя ме помоли да и дам адрес,на който да може да ни изпрати покана за Коледното им тържество,а и да поддържаме по-нататък връзка.Не бях питала ниой от вас,затова дадох моя домашен адрес.Днес получих покана.Тя е за всички ни.От името на Директорката каня всички,които имат желание да присъстват на коледното тържество на децата.а то е в сряда,на 19.12 2007 г. от 10.30 в дома.

Аз лично мисля да отида.В колата има място за още четирима.Който не се страхува аз да го возя  Mr. Green ,да заповяда.

И още нещо.Лалич,ще напишем протокола за дарение на Клуба на работодателя,защото парите реално са от тях.Ще се уговорим кога точно ще закараме диванчетата,ако искат да присъстват,да заповядат.Не съм наясно как стои въпросът с официалните дарения и връчвания.Ако имаш някаква идея,кажи как да го организираме.

Нещо ако не съм обяснила както трябва,простете(децата играят на крещене) и питайте,да не оставаме неразбрани.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Добре Злати, ще предам на когото трябва. До дома и аз може би ще мога да дойда, ама да дойде сряда.

# 19
  • Мнения: 280
В Дейзи се съгласиха на 850 лв. за 6 диванчета,ако се плати цялата сума предварително.Дидо ми припомни обаче,че сумата от Клуба на работодателя е всъщност 800 лв.Както казах имаме и 20 лв. от Тигърчето,та останалите 30 ще ги съберем ли?

Диванчетата ще са готови около средата на януари.Не съм ходила по други магазини и не знам там какво предлагат.

Да разбирам ли,че щом никой не пише сте съгласни с това,което пиша?

а,и забравих-базара на Радина няма да е днес в Общината,по някакви си причини,а най-вероятно утре следобяд и в петък.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Да, 800 лв. са парите. Но в сметката от базара има 1243,80 лева (според Даниел). Когато се правеше базара, беше обявено, че парите са за 3 дома - Незабравка, Българка и за дома в Петрово. Все си мисля, че тази сума бива да се раздели по равно между домовете. Все пак за тях е наречена - и за трите. Пък и дори да не е по равно - могат да се отделят стотина лева да се добавят към другите и с оатаналото да се купи нещо на децата - плодове например.

# 21
  • Мнения: 6 243
Дом "Българка" не е бил планиран за подпомагане с парите от базара.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Напротив - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136480.msg2796894#msg2796894

АКо трябва ще изровя от общината писмото до кмета.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Парите в сметка днес сутринта бяха 1235,33 лева... Нито стотинка повече или по-малко...

След като дадох 170 лв. за доплащане на бойлер за Дом "Незабравка"...
Останалата сума е 1065,33 лв...

От тях, 800-те лева от Клуб на работодателя, са за Дома в село Петрово... Останалите 50 лева до 850, колкото струват диванчетата, сме ги подсигурили...

Сумата, която остава е 265,33 лева...

Лалка, да ти кажа нещо... След базара миналата година... Плановете леко се промениха... Понеже нещата, които продавахме бяха на 80 % изработени от децата... И след като се разбра, че Клубът на работодателя осигуриха една солидна сума... Решихме, че парите от продажбите, изключая "софийските" пари... Ще бъдат само за Дом "Незабравка" (както е съвсем логично и честно), а парите от Клуба на работодателя ще са за Дома в село Петрово... Така или иначе, решихме, че финансовите възможности няма да ни стигнат и за Дом "Българка"... Но ти няма как да знаеш за тази уговорка, защото не участваше в послеразговорите... И въпреки нашето желание да се включиш - ти отказа... Няма нужда да вадиш писмото до кмета...

Пък какво ще направим с останалите 265,33 лева, тепърва ще уточним...
Но моето предложение е да не се "бутаме" в коледните празници и сега да им носим плодове или лакомства... По-добре е да бъде след Нова година... Така или иначе, почти всички се сещат за благотворителност покрай тези празници и е по-добре да купим плодове или лакомства след това... Това е моето мнение...

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И аз съм на мнение сумата от 265,33 лв. да се задържи малко. По добре е да имаме все пак някакви пари в сметката, ако изникне някава спешна нужда.
Митя, ако го прочете това ще реши, че някой друг пише от моя акаунт  Mr. Green

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Еспри, ако обичаш не с този тон.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Лалич, благодаря за напомнянето, ще го имам в предвид...
newsm10

# 27
  • Мнения: 222
ЗДРАВЕЙТЕ, БИХ ИСКАЛА ДА ПОМОГНА С КАКВОТО МОГА - НЕ ЕДНОКРАТНО, А В ДЪЛГОСТОчЕН ПЛАН- НА ПРИМЕР С ДРЕшКИ И ИГРАчКИ- ОТ МОЯТА ДЪшЕРЯ, ТЯ ВЕ НА 1,9МЕСЕЦА,  ДА КУПЯ НщТО НА ДЕЦАТА,АБЕ С КАКВОТО МОГА И КАКВОТО КАЖЕТЕ- ОТ СТАРА ЗАГОРА СЪМ

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
В ето тази тема си говорим по-често, от колкото тук...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=272623.0;all
Там можеш да пишеш и повече от старозагорците ще го прочетат...

Общи условия

Активация на акаунт