Лесни, вкусни и икономични кексчета в чашки

  • 62 042
  • 273
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Красти, много се радвам  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 281
Блонди много благодаря за рецептата   bouquet. Преди малко ги направих и станаха страхотни. Аз сложих само ванилия и конфитюр от смокини.Ето и снимка:

# 17
  • Мнения: X
Нямам такива чашки.
Дали ще се получи ако ги направя в дуралексови купички? newsm78
Прочетох, че става и във формата за кекс, но ми се иска да са на отделни кексчета.
И ако става в тия купички дали ще ми стигнат 6? newsm78Само толкова имам.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Струва ми се, че ще станат в какавото и да ги сложиш. Пробвай в дуралекс, като не стигне, сложи в някой друга малка чаша или купичка. Моите кексове станаха високи и снажни, но са опечени отвътре. Но парчето шоколади не е напълно разтопено, а можеше да е.
Експериментирай смело, ще стане!

# 19
  • Мнения: 27 524
Кампи, купичките от Дуралекс, които аз имам са доста големи и ще стигнат, да. Обаче - не мисля, че с Дуралекс можеш да печеш във фурна. Не съм сто процента сигурна, но все пак нека някой друг каже. Аз като стъкло знам само Йена Глас и себеподобни, Дуралекс май не може.

# 20
  • Мнения: X
Блондиня, може, как да не може?Аз крем-карамела от години го правя в тези купички и все още са здрави.Мисълта ми беше дали няма да прецакам рецептата, но по съвет на Небесната краставица ще взема да опитам пък ако не станат ще отидат в кръглата папка. Laughing

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Даже може и в обликновени порцеланови чаши за чай, кафе, каквото и да е. Само ракиени чаши не стават.  Laughing
Смело тургай да пече, туй прекрасно кексченце.
Аз отдавна щях да правя мъфини, ама туй за мъфин минава и нали ви казах, че съм Велик кулинар? Mr. Green

# 22
  • Мнения: 27 524
Въх, ми то тогаз много полезен информацион. Аз пълен с дуралексови мебели, ама не смее да ги доближи до огин  Rolling Eyes
Ракиени сигур става, ама за лилипути  Laughing

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Дуралексът е като Йенското - тряба постепенно да се загрява и охлажда. Иначе - пук! Цък - язък!

# 24
  • Мнения: X
Ето мойта вкусотия,
наредена в чиния:
  

Какаото аз го пропуснах-
шоколадче вътре пуснах,
с орехчета го поръсих,
с пудра захар ще наръся...
Пекох ги в дуралекса,
не във формата за кекса.
Шоколадчето е  разтопено
станало таквоз блажено... Crazy
Само дето не харесах дозата!
(Извинявайте за прозата.)
Трябва да е поне двойна,
а защо пък не и тройна?!

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 16:33 от Анонимен

# 25
  • Мнения: 27 524
Еее, вие ме убихте с тоз Дуралекс  #Crazy
Колко огнеупорни съдове съм имала значи...  Crazy

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
Направих кексчетата!Супер са - ще ги снимам и ще ги пусна дружно да се почерпим! Hug GrinningБлонди, мерси за страхотната рецепта. Вкъщи много ги харесаха, а нашия татко изяде 5 като десерт за вечерята.

# 27
  • Мнения: 1 283
Тази вечер ги спретнах набързо за десерт.Много лесни и много вкусни.Блонди да си жива и здрава, все такива лесни рецепти да ни изненадваш.Утре ще покажа снимки, че вече много ми се спи. newsm51

# 28
  • Мнения: 422
Тази рецепта я знам от майка ми и винаги се е получавал хубав кекс или мини кексчета.Лятото пробвах вместо водата с прясно мляко, содата сложих бакпулвер, ванилия и сладкото замених с нарязана праскова.Станаха чудесни.Един път сложа какао, другия ванилия и като смениш сладкото всеки път получаваш различни кексчета.Аз нямах формички и затова ползвах дуралексови чаши за ракия, в тях и крем карамела си правя.Майка има специални алуминиеви формички и ми ги даде да ги ползвам, тя вече не прави десерти. И  както е казала Блонди не е нужно да се мажат с олио излизат, а аз не го знаех това с изплакването на чашките с вода, но ще го пробвам.

# 29
  • Мнения: 791
СТРАХОТНА РЕЦЕПТА! Довечера ще се майстори!
Много благодаря на Кампари за страхотното стихче, синковецът ще го обикне  Laughing

Какаото аз го пропуснах-
шоколадче вътре пуснах,
с орехчета го поръсих,
с пудра захар ще наръся...
Пекох ги в дуралекса,
не във формата за кекса.
Шоколадчето е  разтопено
станало таквоз блажено... Crazy
Само дето не харесах дозата!
(Извинявайте за прозата.)
Трябва да е поне двойна,
а защо пък не и тройна?!

Общи условия

Активация на акаунт