Лесни, вкусни и икономични кексчета в чашки

  • 62 133
  • 273
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 27 524
Линдита, супер изглеждат  Hug
Ще те обадя в глиганската  Twisted Evil Laughing

# 226
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Линдита, супер изглеждат  Hug
Ще те обадя в глиганската  Twisted Evil Laughing

А, нема сми,там знаят Mr. Green

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Рецепта от Блонди.Браво. Peace
Ще ги забъркам след малко.Дано не сгафя нещо. Wink

# 228
# 229
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Браво Neli^na изглеждат супер. Peace
И моите се получиха ама няма как да ги снимам.
Благодаря ти Блонди за хубавата рецепта. Hug

# 230
  • Мнения: 27 524
Neli^na, изглеждат апетитно. Ти без какао ли ги направи? Те пак си стават хубави. Аз все се каня на соления вариант и още не съм стигнала до него  Crazy

kloie, радвам се, че са станали  Hug

# 231
  • Мнения: 1 183
Как съм пропуснала досега тази рецепта.Хем лесни,хем вкусни,че и икономични на всичко отгоре.Отивам в кухнята.Мисля да ги изпека в дуралексовите чаши.Дано да няма жертви,че ще ми замине икономията на кино.

# 232
  • Мнения: 95
Публикувано на: събота, 10 май 2008, 17:17Публикувана от: Блонди 
Вмъкни Цитат
Neli^na, изглеждат апетитно. Ти без какао ли ги направи? Те пак си стават хубави. Аз все се каня на соления вариант и още не съм стигнала до него 


Аз ги направих без какао, не го обичам много. Сложих настъргана портокалова кора и сок от портокала, лимонова кора на тия с орехи и стафиди и парченца банан.

# 233
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ето и моите кексчета, добавих като заливка разтопен шоколад който стегна и стана супер  Peace
 

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 08:38 от Мегита

# 234
  • Мнения: 1 183
Моите станаха превъзходни,съжалявам,че не мога да ги снимам и да ги покажа.В чашки за крем-карамел излязоха 7 броя,но вече всъщност свършиха.Единственото което промених в рецептата-сложих прясно мляко вместо вода.Блонди,благодаря за рецептата.  bouquet

# 235
  • Мнения: X
В чашки за крем-карамел излязоха 7 броя,но вече всъщност свършиха.

Е, аз точно за това удвоявам дозата винаги, защото първия път излязоха точно толкова, колкото да ги опитаме и се свършиха. Rolling Eyes

# 236
  • Варна
  • Мнения: 476
Ето ги и моите първи кексчета в чашки   chef


6 карамелени чашки, 2 чаени и една ракиена/мутанта с пудрата захар на снимката  Blush/
Пекох на 160 градуса с вентилатор близо час и малко. Сложих бакпулвер и по лъжичка сладко от ягоди във всяка чашка - груба грешка  ooooh!  Ягодките паднаха на дъното, залепнаха и едвам отлепих кексчетата. Идея си нямам как ще мия чашките   no

Иначе станаха супер. За първи път кекс ми се получава толкова добре  Blush  много мекички кексчета, но сладичкото остана в чашките   Rolling Eyes
И нали изчетох доста теми за мъфини   Flutter , издълбах малки дупчици отгове  и напълних с по една ягодка, а отгоре омазах със сладко.

Следващия път ще разбъркам сладкото в сместта както е по оригинал и ще пробвам на малко по-висока температура  newsm10

# 237
  • Мнения: 1 923
2 яйца
1 ч.ч. хладка вода
1 ч.ч. захар
3/4 ч.ч. стопен маргарин или олио
2 ч. ч. брашно
2 с. л. сладко
1 ванилия
1 к. л. сода
1 с. л. какао

Всичко разбърквате, сипвате в чашки за крем карамел или за мъфини и печете около половин час. За вентилатор - 150 градуса, обикновена - 160. Не е нужно да обмазвате чашките, само ги изплакнете с вода преди да сипете сместа. Не залепват  Grinning Пълнете 2/3-ти, че бухват доста. От моя калибър са 20, в чашки за крем карамел са по-малко, но са по-големи и по-красиви, защото бухват повече и се разпукват като рози. На който му се занимава може да си ги шари - като отделите малко смес и в нея сложите какаото, също става много красиво. На вкус стават точно като онези кексчета, които даваха едно време в ученическите столове, пак в чашки бяха, за който ги помни.  Simple Smile Винаги става, да успокоя тези, които се плашат от кексовете и твърдят, че не могат  Laughing


дали мога да заменя содата с бакпулвер,че ми е странно като не е разтворена в кисело мляко,няма ли да мирише newsm78

# 238
  • Варна
  • Мнения: 476
Аз сложих бакпулвер поради същата причина, получиха се бухнали.

# 239
  • Мнения: 1 923
      Кексчетата са превъзходни  chef

Общи условия

Активация на акаунт