И те,и ние!!!

  • 6 063
  • 211
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 228
Опитайте вместо да мрънкате и да чакате държавата, общината, Европата или който там, да се погрижи за вас и децата ви, да го направите вие  Peace Да смените работата си, половинките ви да направят това, да изискате осигуряване на пълна заплата (на много от вас обаче това досега не е изнасяло, нали? дано с новата плоска данъчна ставка нещата се пооправят), да поискате по - висока заплата; да добиете нови квалификации, че да сте конкурентни не само на българския пазар на труда... Тогава ще видите, че е много по - лесно и приятно  Peace Дори без да взимате детски  Wink
Не убеждавайте, че раждате децата си на държавата, понеже прирастът бил отрицателен ... звучи най - малкото недостоверно  Simple Smile
А заради това, че темата беше ужасно формулирана и наистина показва завист, пък после се обърнахте и започвахте да обяснявате, че не било така ... се отказвам от "спора". Но продължавам да стоя зад мнението си, което е и като тези на Найели, azaf, emoli, pandora, Ulia...

# 76
  • София
  • Мнения: 1 877
Пенсионерите са работили цял живот и са си плащали осигуровките (пенсионни). Техните пенсии не са милосърдие, нито пък 13-тата им заплата. А децата са си наша грижа.  Peace

Съгласна съм. Да не говорим, че пенсиите са под много под жизнения минимум  Rolling Eyes
Блонди, а майчинството не е ли много под жизнения минимум? 180 лв чудя се аз, за какво по - напред? Rolling Eyes

мари анка, точно така си е....

# 77
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Като не ви харесва темата и като се дразните , че има такива хора като мен просто не влизайте и не пишете в такива. Аз влизам във форума не заради някои които да ми вдигат кръвното сутрин. А пук детенцето имам и пари и сили да си го гледам . И то така си и трябва тука . Щото ако имаш заплата 300 лв . отиваш заникъде.

# 78
  • Мнения: 1 898
Ulia, аз вече отделих за деца, които нямат почти нищо и ще продължавам да го правя.
И още нещо, спрете да си мислите, че София е България... И тук, в провинцията това е масово.

Възхищавам ти се за което.Възхищавам ти се и за това,че във всичките си постове пледираш парите,ако изобщо се отпуснат такива да са за социалнослабите семейства и болните дечица и че досега не поиска нищо лично за себе си.
Аз също живея в провинцията и съм наясно, повече отколкото ми се иска с това как стоят нещата в малките градове.Но нека вземем примерно твоята заплата от 230 лв.(което наистина е изключително малко) и една от тези майки, които се подразниха(не казвам завидяха) от това,че държавата ще даде 20(50лв) на пенсионерите по Коледа,а на нея,на която са и 'жизненонеобходими'-не.Доходите не съпруга на въпросната дама няма да коментираме,те не влизат в сметката.Ето я сега простата аритметика.
Връщайки се наработа тя ще получава ежемесечно заплата 230лв+50% от 180лв=320лв.
320-180 майчинство,което майката получава и в момента=140лв-всеки месец в повече към  семейния бюджет.
Не е никак много, но е поне 3  пъти повече от това,което пенсионерите ще получат еднократно по Коледа.В кайна сметка нали точно за това бе повдигната темата.
Искам да попитам и безкрайно недоволните  от държавата майки до кога смятате,че трябва да получавате майчинство(не вярвам да очаквате това да стане до абитурентския бал на детето ви) и на какво основание считате,че обещетението за майчинство някога ще надвиши минималната работна заплата?
В заключение, не считате ли,че ще ви е в пъти по-полезно да поискате по-достойно възнаграждение за труда си,отколкото по-високи помощи от държавата?

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 16:06 от Ulia

# 79
  • Мнения: 4 965
Пенсионерите са работили цял живот и са си плащали осигуровките (пенсионни). Техните пенсии не са милосърдие, нито пък 13-тата им заплата. А децата са си наша грижа.  Peace

Съгласна съм. Да не говорим, че пенсиите са под много под жизнения минимум  Rolling Eyes
Блонди, а майчинството не е ли много под жизнения минимум? 180 лв чудя се аз, за какво по - напред? Rolling Eyes

мари анка, точно така си е....

Ами, 180-те лв. са чак, когато детето е на 9-10 месеца. Почни работа, щом не ти стигат. Или мъжът ти да започне работа на няколко места.
Терминът семейно планиране включва и това да си планираш кога и с колко ще живееш след появата на детето.
В нормалните държави майчинство няма. Който иска, си стои вкъщи; който иска, работи. И хората не живеят кой знае колко по-добре, защото взимат по-високи заплати, но и животът е в пъти по-скъп.
Просто, който иска деца, намира начин.
И щом заплата от 200-300 лв. е достатъчна на някои и не се оплакват или не правят нищо, за да си повишат жизнения стандарт, то няма какво да се оплакват от 180-те лв.
То по-лесно от това да си лежа по цял ден на топличко и някой да ми дава пари - няма.
А особено са ми странни хора, които не са работили никога, разчитат на мама и тати, а изведнъж решават да раждат деца, а държавата трябва да им дава пари за това. Какво пречи човек първо да се образова, да започне работа и тогава да мисли за поколение, когато вече има нещо сигурно насреща си.

...В заключение, не считате ли,че ще ви е в пъти по-полезно да поискате по-достойно възнаграждение за труда си,отколкото по-високи помощи от държавата?

# 80
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Пенсионерите цял живот са се блъскали в тая държава - 30 -40 години яко бачкане всеки ден и сега им дават 20- 30лв коледна надбавка и фишче, че ще им спрат тока или пък парното EmbarassedОпределено не са за завиждане, ако мога така да се изразя.Не искам да кажа, че децата не заслужават да бъдат зарадвани по Коледа,искам да кажа, че децата(по скоро родителите) със сигурност имат малко по - големи възможности от пенсионерите.А и пенсионерите, цял живот са си плащали, за да получат сега мизерно съществуване от тая държава!
Поне аз мисля така...

# 81
  • Мнения: 729
Ulia, аз вече отделих за деца, които нямат почти нищо и ще продължавам да го правя.
И още нещо, спрете да си мислите, че София е България. Приятелката ми беше на заплата от 180лв и тези 90 процента никак, ама никак не я огряха. И тук, в провинцията това е масово.
Тук вече изобщо не споря по темата за коледните надбавки на когото и да било.
  Да права e mari anka.Мен също не ме огряха 90-те процента,защото заплатата ми е 190лв.Положението в София е много по различно от провинцията.В нашата къща живеем 3 семейства-моето,на брат ми и майка ми и баща ми.От всички изброени , най- добре и спокойно си живеят моите родители-за което съм изключително щастлива.Брат ми има 3 деца,снаха ми е безработна и големият им син учи в друг град.Можете да си представите колко им е трудно.Аз съм в майчинство и от 2 месеца не получавам такова защото фирмата в която работех фалира(но това е др тема)Съпругът ми е строител и зимата почти няма работа.Синът ми е на 15 години и учи в друг град.От 2 дена върви след нас и мрънка-иска нов компютър защото нашият е мн слаб и бавен(купен е втора употреба).Еее, питам ви как се живее.  Написах всичко това ,не защото съм против пенсионерите,а защото си мислите че София е България.Не,не е .В провинциятя е много по-зле.Моите деца ще имат подаръци за Коледа,но много други ще останат без такива.И това е много тъжно.

# 82
  • Мнения: 1 898
Написах всичко това ,не защото съм против пенсионерите,а защото си мислите че София е България.Не,не е .В провинциятя е много по-зле.Моите деца ще имат подаръци за Коледа,но много други ще останат без такива.И това е много тъжно.

Аз също живея в провинцията и съм наясно, повече отколкото ми се иска с това как стоят нещата в малките градове.

Нека не обръщаме темата на София срещу провинцията.
Труда ни в крайна сметка е стока с която търгуваме, и той струва точно толкова,за колкото можем да го продадем.Никой добър мениджър не би продал стоката си в един град,ако в друг може да и вземе по-добра цена.Никой не е закрепостен за работата си и за града в който живее,ако това  обрича него и децата му на мизерия.Който мисли,че в София е лесно(и ако живее там към него ще потекат реки от блага)-нека опита, аз опитах и не успях.Успях да се реализирам  и да живея добре в по-малък град.Освен това да поискаш по-високо възнаграждание за труда си не е нито престъпно, нито недостойно,или поне не толкова, колкото  'просията' от държавата.
Сега по темата.
Държавата,мили дами,които нямате 20 лв.за децата си по Коледа ви дава възможности и право на избор.
Или да стоите в къщи и да вземате 180лв. или да се върнете на работа и към половината от тези 180 да прибавите и заплатата си,колкото и малка да е тя.Само тази възможност ви гарантира да получавате месечно поне 5-6 пъти повече от тези лелеяни държавни 20 лв. по Коледа.

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 17:07 от Ulia

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Някой спомена по-рано, че ако имаше коледни надбавки и за децата, щеше да купи пакет памперси с тях (нещо такова беше). С това ли ще зарадвате децата си за Коледа??

# 84
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Някой спомена по-рано, че ако имаше коледни надбавки и за децата, щеше да купи пакет памперси с тях (нещо такова беше). С това ли ще зарадвате децата си за Коледа??
Joy Joy Joy
Това звучи доста смешно Joy Joy Joy
Всъщност, по - скоро е трагично, но ... просто звучи адски смешно Joy

# 85
  • Мнения: 4 965
Някой спомена по-рано, че ако имаше коледни надбавки и за децата, щеше да купи пакет памперси с тях (нещо такова беше). С това ли ще зарадвате децата си за Коледа??
Joy Joy Joy
Това звучи доста смешно Joy Joy Joy
Всъщност, по - скоро е трагично, но ... просто звучи адски смешно Joy

Като гледам, въпрос на приоритети...
Някои имат пари за компютър и нет вкъщи, както и достатъчно свободно време, но чакат държавата да купува памперсите на децата им /при това, като коледен подарък/.
Не е смешно. Тъжно и жалко е.

# 86
  • Мнения: 5 940
Може да прозвучи гадно, но ако имаш известни знания и умения няма да останеш със заплата 190-300 лева, където и да си. А има толкова много пенсионери, ощетени от пенсионната реформа, които живеят с 80 лева  пенсия. Това са хора, които вече не могат да работят и за тях държавата трябва да се погрижи, защото им е длъжник. Майчинството в момента девет месеца е 90 процента от заплатата, от това по-добра грижа...

# 87
  • Мнения: 1 321
И аз нямам нищо против пенсионерите ама голямо нахалство бре.
Ами нашите деца не са ли важни ама как изобщо не се сещат за децата които реално са новото поколение и живот в тази държавица.Абе като цяло съм адки бясна за всичко което става в тая държава просто не ни заслужава. #Cussing out

Нхалство е все да се иска от дъжвата при положение, че не тя ви е направила и родила децата.От никой не очаквам пари даром просто малко повече уважение.
Всеки сами трябва да поеме отговорност за децата които е искал да има!
Като си бясна от БГ всеки е свободен да замине в друга държава да работи.Ако си мислите, че там е леко и е песен много се лъжеш!

След като сме искали деца, трябва ние да се грижим за децата си а не да чакаме държавата!

Имам предвид че управниците ни май прекаляват постоянно да загърбват нас майките и нашите деца.Изобщо не очаквам от някой някакви облаги или даром пари за празниците да детето си е мое и аз съм си поела грижата за него но поне очаквам малко повече уважение към нас.
А по отношение на нашата държава да против много неща съм защото не ми помага по никакъв начин да живея по-добре в страната в която съм се родила а аз наистина имам желание да живея тук повярвай ми.
Но отдаде ли ми се възможност няма да се двуомя и ще рискувам.Повярвай ми много добре знам какво е на вън и че не лесно изобщо. PeaceНо много млади хора предпочитат образованието което са го придобили да го реализират някъде навън понеже ще са по-оценени от колкото тук.
Но това е все пак друга тема. Mr. Green

# 88
  • На морето!
  • Мнения: 5 781
Не,не се дразниш само ти.Омръзна ми да слушам за пенсионери,учители,роми с 16 деца/които дори не знаят къде точно са настанени/, а за нас-майките никой нищо не казва.Не твърдя,че искам Държавата да ми издържа детето,но поне да спре да ни се подиграва!Не може /и не вярвам,че го има другаде освен тук/ една кутия АМ,което свършва за 3-4 дни да струва 10лв/минимум/,а майчинството ти да е 190лв?По-ниско от мин рз NaughtyСпоред мен на Коледа най-щастливи са децата и те заслужават мн повече коледен "подарък",не че пенсионерите са богати,но все пак повечето от тях са на издръжката на децата си,които м-у другото също си имат дечица,които имат непрестанно нарастващи нужди!

# 89
  • Мнения: 9 973
 Banghead Banghead Banghead
с добавки или без-моето дете е вече факт.Да го хвърля на боклука ли?
Да си врът парите където щат!!!!!!!!!!! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт