Съвети за коса, изгоряла след къдрене

  • 11 477
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 135
Аз препоръчвам да си правиш маска с масло от карите или зехтин. Загряваш маслото на водна баня и мажеш косата по дължина. Слагаш найлонова шапка и колкото повече стоиш толкова по-добре.
Добре действат на изтощената коса и продукти с кератин, например спрея на Биофарма е добър вариант.
От готовите маски може да пробваш на Роланд с ленено семе, тя е за много суха и увредена коса.

# 16
  • Мнения: 123
 Препоръчвам подстрижка за да се съживи косата, изрежи колкото е необходимо, защо ти е по-дълга коса като е изгоряла.Коса расте, пък и късите прически са на мода, може би много ще ти отива

# 17
  • Мнения: 3 830
Подрязване и хидратиране Peace

# 18
  • Мнения: 4 496
Светлана 75, пълна ти е кутията на ЛС. Hug
Ще опитам по-късно пак. Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 642
Светлана 75, пълна ти е кутията на ЛС. Hug
Ще опитам по-късно пак. Flutter
И аз Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 418
svetlana75,
извинявай, че се намъквам в темата ти (мислех да пускам подобна), но искам да питам за къдренето нещо.
Сезона е такъв, че мойта права коса вечно стои провиснала и направо ужасна... Иска ми се да се накъдря (не съм го правила от 10-12 год.), но ме е страх да не ми изгори косата (като при теб)
Виждала съм жени на които се вижда темето след лошо студено къдрене.  Sick
Та споделете малко инфо...Колко време се стои с ролките, за да не изгори косата, кой къдрин  е най-щадящ за косата и такива ми ти работи...

Ще съм ви много благодарна, защото много ме е страх да не остана без коса, моята все ми се струва слаба.
И още нещо, не може ли преди да се накъдря да си "тествам" някъде косата дали ще понесе къдренето??? Спомням си, че имаше някакви апарати дето слагаш косъм и ти го тестват, но не се сещам къде...

А по темата.... Преди време имаше на пазара една италианска козметика - Bilba (не съм ги виждала скоро newsm78) имаше маска с костен мозък и плацента. Действаше много добре.


Когато косата се накъдри според състоянието и няма опасност
от изгаряне.Имай предвид,че повечето фризьори,които минават
курс,не учат нищо за къдренето.Интересувай се дали преди това
са къдрили.Има къдрини за различни типове коса,тъй че няма
опасност.

# 21
  • Мнения: 4 496
Светланче, мила, не мога да ти пратя нищо , изчисти си кутията.  bouquet

# 22
  • Мнения: 163
Здравей,

Имах подобен случай преди години.Една приятелка фризьорка си прави експерименти с мен,в рамките на една седмица ме изруси,боядиса черна ( защото не се харесах руса ) и след два дни ме накъдри.Косата ми изгоря страхотно,никакви маски и балсами не помагаха,около 2 месеца ходех само вързана и след като ми поизрасна малко се подстригах много късо.та това е единственото спасение - повярвай ми опитах всичко!

# 23
  • Мнения: 658
И  bouquetма много къдрини сега които са номерирани според типа коса. Ако фризьорът е добър ще прецени какъв е косъма и кой номер къдрин да сложи. Има случаи, когато косата не позволява къдрене- например дехидратирана. Иначе  каквато и маска да вземеш я слагай на почт изсушена вече коса-вместо гел.такъв е ефекта,но овлажняваш косата и изглежда по-добре. Същата работа върши и бадмово масло,маслото на Шкаров - на суха коса

# 24
Според мен е най-важно кой и с какво ти е къдрил косата. На мен преди 3-4 месеца ми дойде идеята да се накъдря. Както се казва седнах и зачаках да ми мине. Моя приятелка ме разобеждаваше, тъй като преди време бях на кичури, след това се боядисах в естествения ми цвят - тъмно кестеняво. Обясни ми, че от къдрина ще ми избие отново русото отдолу, което е останало по краищата, а и освен това ще заприличам на кошер в главата. Преди месец, когато ходих  при моя фризьор за подстригване му казах за идеята си. Каза ми, че ако желая може да ме направи и да  не се притеснявам нито за цвета, нито за състоянието на косата след къдренето. Много е важно с какви бои и химикали работи фризьора. Аз съм от Бургас и от 6 години ходя само при Румен Кондев. Той работи с Пол Мичъл.

Е в крайна сметка се накъдрих и не съжалявам въобще. Дори косата ми сега е по-лъскава от преди и постихнах точно ефекта, който желаех.
Няколко съвета за поддържане, кото ми даде той: използвайте подходящи шампоани и маски за къдрава и третирана коса. Сресвайте се само след баня, докато косата е още мокра с едър гребен. На влажна коса нанесете подходяща пяна (аз използвам Lisap-Milano) и оформете къдриците с дефузер.

# 25
Няма начин да се оправи.Аз също ходих да ми накъдрят дългата косичка.в началото беше много добре,но после не можеше да се нарече коса.Пробвах какво ли не,но нищо не се получи.Постригах се максимално късо на стълбички и за 5 месеца косата ми вече е добре.След пострижката ми расте и по бързо!

# 26
  • Мнения: 2 100
Изгорялата коса си е мъртва коса. Само с подстрижка се оправят нещата. Но за да изглежда поне добре, продукти за хидратация  Peace

Общи условия

Активация на акаунт