Въпрос за Бронхо-Ваксом

  • 7 470
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 330
Със сигурност има Бронхо-Ваксон на прахчета и е специално за малки деца.
Попитах в аптека и там ми ги показаха.

# 16
  • Мнения: 51
Момичета моляви кажете от кой месец давате бронхо ваксом,защото аз попитах и ми казаха ,че вече е късно трябвало да се дава от септември или октомври.

# 17
  • Мнения: 27 524
Аз го давах юли месец. Не мисля, че е проблем даден месец.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами ето значи има наистина прахчета,а в аптеките ме гледат е така Shocked,имало само на капсули.На кутията пише за деца.Нашата схема е също 10 дни в месеца,като се прилага 3 месеца подред.Благодаря на всички,които се отзоваха,ще търся все пак прахчетата. Wink

# 19
  • Мнения: 1 984
линка дето съм го пуснал е от аптека има и цена. можеш да им го покажеш при вас. не зная дали можеш да го поръчаш. звънни им.

# 20
  • Мнения: 1 520
Ние го пием по същата схема. Сега ни е последния прием.

Ние пием капсулите. Има разлика между детския и възрастния - аз ги купих в един уюи същ момент и както са написали по-горе момичетата, разликата е 3.5 мг.
Не знаех за прахчетата, може да са нова разработка.

Аз го давам изсипан в лъжичка, и после глътка вода.
Моето си го приема и така сухо, не знам дали горчи, но той си го лапа без драми.

В самото начало, чудейки се как да го дам, сипвах и в самата лъжичка няколко капки вода, но ако си пробвала си видяла, че то става като гума, някаква. Не се поема прахчето, а се слепва.
Как да го кажа, ако си пробвала си видяла.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 10:28 от SmaRt

# 21
  • Мнения: 1 428
Аз пък не бих дала вече никога Бронховаксон на детето си.На първия прием ми разви бронхит и понеже никойне вярваше че е от него  аз го дадох и втория месец.Още на 8 ден от приема разви пневмония.Кой каквото ще да ми говори и да ме убеждава,аз знам че детето ми се разболя от Бронховаксона и двата пъти.Явно на всеки организъм влияе различно.

# 22
Аз пък тази година бях решила да не давам. Но се случи да пием антибиотик 10 дена, а на следващия ден - пак наново със страшна кашлица от градината. Изобщо не исках да дадам отново антибиотик, дори не заведох детето на лекар, а отново купих бронховаксом. За моя радост кашлицата намаля, не спря изцяло, но поне с обикновените отхрачващи сиропи не звучеше толкова ужасяващо.
На баткото също не съм давала тази година, но явно в училище бацилите не се менкат толкова много (не се натиска още с момичетата), или пък е станал по-устойчив.

Хелен-мама, всеки човек е различен и лекарствата му действат по различен начин.

# 23
  • Мнения: 3 537
Аз давах от този на капсулите, сега разбрах,че има и на прахчета. Иначе му го давам сутрин на гладно разтворено в малко водичка, не е горчиво, напротив много слабо даже сладни-опитвала съм го,детето го пие без проблем.
По принцип е хубаво да се пие есенните месеци- от август до ноември най-късно, аз го давах от септември до ноември.
Първата година не очаквай чудеса, действието му се засилва на следващата и така на по следваща още повече се засилва....ако се дава всяка година разбира се , с натрупващо действие.
Предпазва не толкова от ангини ,а от бронхити и пневмонии, ако има боледуване да боледува само гърлото и да не слизат бацилите навътре.

# 24
  • Мнения: 17 407
Блонди, има детски бронховаском- по- малки милиграми е. Същото е и с респивакса.

Общи условия

Активация на акаунт