Машина за хляб - помогнете да избера.

  • 10 103
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
И аз съм с Moulinex от една година и съм много доволна.Моята е до 1 кг. и си варя и мармалад и все още нищо и няма.

# 16
# 17
  • Мнения: 244
Моята е "Клатроник" и я имам от 3-4 месеца, но още не съм я ползвала, тъй като съм в ремонт. Когато я избирах имаше два модела - контейнер - с тесен и вертикален и другият - тесен-хоризонтален. Дано съм се изразила ясно. Предпочетох този, който е хоризонтален - тъй като при това положение е по-голяма площта отдолу, която се пече.
Не съм категорична, но си мисля, че вертикалните са по-неудачни. Затова си купих Клатроник-инокс с хозинтално поставен контейнер.
И другото важно нещо - гаранцията
Значи, според Закона за защита на потребителите - какъвто и да е уред или вещ да си купите в България - той има гаранция законова 2 години (независимо, колко ви дава продавача - това важи и за обувките дето пишат гаранц.карти за 30 дни) Ако ви дадат повече - важи повечето, но никога по-малко от 2 години. Трябва само да имате касов бон и гаранционна карта (незамисимо какъв срок пише там).
При проблеми - тичате в магазина (не в сервиза) и там трябва да ви запишат в специален регистър. Продавача се оправя със сервиза. Ако ви се опънат - контрирате със Съюза на потребителите и те им правят проверка и налагат наказания.
Успех и сполука с избора и покупката на хлебопекарните ! Grinning

# 18
  • Мнения: 3 562
......А,имаха и някакви полски,Ета ,или нещо подобно....

Сега ги има на промоция в Зора или по-точно "DOMO" за 99лв. Ти за колко лв я видя?

Като чета какво сте написали трябва да следя за голямо контейнерче newsm78

CVETETO3101 незнаех за тази законова гаранция. Аз веднъж съм имала проблем с една преса и когато отидох в магазина ме пратиха в сервиза Rolling Eyes Клатроника за колко го взе? Нали и Клатроник са ТСМ-ка марка?

# 19
  • Мнения: 764
......А,имаха и някакви полски,Ета ,или нещо подобно....

Сега ги има на промоция в Зора или по-точно "DOMO" за 99лв. Ти за колко лв я видя?

Като чета какво сте написали трябва да следя за голямо контейнерче newsm78

CVETETO3101 незнаех за тази законова гаранция. Аз веднъж съм имала проблем с една преса и когато отидох в магазина ме пратиха в сервиза Rolling Eyes Клатроника за колко го взе? Нали и Клатроник са ТСМ-ка марка?
"Ета" беше на цена от 119 лв.А пък не ми се видя хубава.Ама аз ходих в Кауфланд,Домо,то май там е по-скъпо.Добре,че не купих.

# 20
  • Мнения: 3 562
..."Ета" беше на цена от 119 лв.А пък не ми се видя хубава.Ама аз ходих в Кауфланд,Домо,то май там е по-скъпо.Добре,че не купих.
В Кауфланд е - аз съм в грешка, даже сега я видях във вестника им, който раздават всяка седмица  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 748
Аз имах Фиф-ка, която ми работи 1,5 години всеки ден, но й изгоряха уплътненията. Не може да се поправи, от сервиза ми я подмениха с друга, но чаках 1 месец и междувременно си купих от новите Аляски. Майка ми има от старите, те са копие на Фиф, затова не мога да кажа нещо по-различно за тях. Новата Аляска е с по-добро уплътнение, може би е пластмаса, не силикон, като на стария модел, но е с вертикален тип контейнер, което не влияе на изпичането на хляба, т. е . хлябът не е по-лошо изпечен, ама на мен ми е едно такова криво, защото съм си свикнала с другата форма. Смятам, обаче, че макар и новата Аляска да е с 1 бъркалка, а не с две като Фиф-ката ми, меси по-добре, текстурата на хляба е по- добра. Просто моторът като че ли е по-мощен, а и бъркалката е по- голяма. Ако трябва да избирам между Фиф, стара Аляска и нова Аляска, бих избрала нова Аляска.  Това е моят опит.

# 22
  • Мнения: 3 562
Благодаря ви момичета, много сте изчерпателни   bouquet

# 23
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз имах Фиф-ка, която ми работи 1,5 години всеки ден, но й изгоряха уплътненията. Не може да се поправи, от сервиза ми я подмениха с друга, но чаках 1 месец и междувременно си купих от новите Аляски. Майка ми има от старите, те са копие на Фиф, затова не мога да кажа нещо по-различно за тях. Новата Аляска е с по-добро уплътнение, може би е пластмаса, не силикон, като на стария модел, но е с вертикален тип контейнер, което не влияе на изпичането на хляба, т. е . хлябът не е по-лошо изпечен, ама на мен ми е едно такова криво, защото съм си свикнала с другата форма. Смятам, обаче, че макар и новата Аляска да е с 1 бъркалка, а не с две като Фиф-ката ми, меси по-добре, текстурата на хляба е по- добра. Просто моторът като че ли е по-мощен, а и бъркалката е по- голяма. Ако трябва да избирам между Фиф, стара Аляска и нова Аляска, бих избрала нова Аляска.  Това е моят опит.
Ей това исках да чуя....вече съм напълно спокойна за избора си/нова Аляска/
наистина тази малка бъркалка за 1ви  път като я видях не ми вдъхна вяра,но наистина прави чудеса Peace

# 24
  • Мнения: 547
Аз си купих преди 2 седмици от склада на ТСМ в Младост. Марката е AFK /пише, че е немска/. Беше намалена от 95 на 76 лв. Има 2 години гаранция. За сега мога да кажа, че съм много доволна - хлябът става страхотен.

# 25
  • Мнения: 244

CVETETO3101 незнаех за тази законова гаранция. Аз веднъж съм имала проблем с една преса и когато отидох в магазина ме пратиха в сервиза Rolling Eyes Клатроника за колко го взе? Нали и Клатроник са ТСМ-ка марка?

Купих я на промоция от организаторите на предаването на Бон Апети на Звездев - беше някъде около 80 лв за инокса и около 70 за белия вариант. Ходих чак след бившата последна трамвайна спирка в кв. Дървеница и отзад в един много висок блок. Наблизо е и спирката за рейсовете за Бистрица. Погледни през сайта на Бон Апети - тази фирма често прави промоции на различни кухненски уреди, а и можеш да им се обадиш по телефона и да се информираш. Не съм съвсем сигурна, ама не мисля, че Клатроника е ТСМ-марка, защото по магазините на ТСМ - никъде не съм я видяла - предлагат само Фиф-ки - дори и тях не винаги можеш да намериш.
Комшийка има ФИФ-ка вече 3-4 години (една от първите) и е много доволна от нея.

А за гаранцията - със сигурност е така - Най-обстойно това ми беше обяснено от колежка, която до преди 2 месеца е работила като юрист в Съюза на потребителите.
Все се каня да хвърля едно око на Закона за потребителите, но не ми остава време...
---------------
Аз си купих преди 2 седмици от склада на ТСМ в Младост. Марката е AFK /пише, че е немска/. Беше намалена от 95 на 76 лв. Има 2 години гаранция. За сега мога да кажа, че съм много доволна - хлябът става страхотен.
Криска, извинявай, ама ще дадеш ли координати на този склад на ТСМ в Младост ???
За пръв път чувам за него. Ще ми се надзърна - пуста мания..., макар, че вече нямам място в кухнята...
 

# 26
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Нашите имат МУЛИНЕКС и са много доволни!

# 27
  • Мнения: 547

Аз си купих преди 2 седмици от склада на ТСМ в Младост. Марката е AFK /пише, че е немска/. Беше намалена от 95 на 76 лв. Има 2 години гаранция. За сега мога да кажа, че съм много доволна - хлябът става страхотен.
Криска, извинявай, ама ще дадеш ли координати на този склад на ТСМ в Младост ???
За пръв път чувам за него. Ще ми се надзърна - пуста мания..., макар, че вече нямам място в кухнята...
 

Завива се покрай бензиностанцията Шел в посока последната спирка на автобус триста и нещо. Вървиш само по тази улица. От ляво са стари панелни блокове, а от дясно - нови. Складът се пада от лявата страна, има големи надписи на него, мисля, че пишеше КЕV - това е новото име на тези складове, но вътре са си ТСМски стоки. Имам и телефон 8874598

# 28
  • София
  • Мнения: 3 912
Името на склада (поне преди месец) беше нещо друго, включващо цифрата 7. Намира се на последната спирка на рейс 306. Не съм ходила скоро. Май е време да го навестя.

# 29
  • Мнения: 3 562
Момичета камъка е хвърлен - поради ред причини, които няма да изброявам се спряхме на ЕТА - чешка с две бъркалки за 99лв.

В момента я пуснахме за 20 мин. да обгори и ще я пробваме с едно хлябче.

Стискайте палци да излезе сполучлива Praynig

Едно бързо въпросче, ако някой го види, че от четене в шестте теми за хляба се обръках Crazy Ще ползвам суха мая трябва ли да я разтворя в млякото за да шупне или я слатам така - насипна  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт