Защо в детските кътове на тъпите молове не взимат под 3 год.?

  • 5 252
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Според мен малкото дете не може само да се пази от големите деца, а те не са достатъчно големи да го пазят и да се съобразяват с него. За това най-добре да е с родителите си или действително трябва да има персонален "пазач".

# 16
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Въпреки, че малката обича да си играе с по-големи деца и много се забавлява в този род кътове, не бих я оставила там сама. За мен е идеално, че ме пускат вътре с нея, така и аз се забавлявам. А много малко са местата, на които се налага да отида без нея, даже предпочитам да сме заедно навсякъде  Grinning. Освен това аз пък хич не харесвам МОЛовете, детските им кътове, пазаруването в тях, заведенията въртре. Предпочитам, дори и при лошо време, да се шматкаме по парковете и по улиците.

# 17
  • Мнения: 24 467
И да взимаха аз бебето си не бих го оставила на място с много деца на различна възраст, след които има и такива от по 20-30 кг. Миналата събота бяхме на заведение с детски кът, оставих големия сам, забавлява се чудесно, запозна се с други наборчета и си изкара супар, но бебето никога не бих оставила без надзора на възрастен само над него, гледах си го- не ми пречи.
Все пак това не са ясленските групи с деца на горе- долу еднаква възраст и с люлки и предмети, предназначени за съответната възраст.

# 18
  • София
  • Мнения: 553
Дъщеричката ни е на 2 г. и 3 м. и сме я оставяли в Мола на Стамболийски няколко пъти, даже преди да навърши 2 г.

# 19
  • Мнения: 177
Дъщеря ми  е на 3, но редовно я оставяме в мола на Стамболийски от, може би, година. Цената, обаче, наистина е малко по-висока за децата под 3 годинки.

# 20
  • Мнения: 3 500
Така е, аз всичките тези неща ги разбирам, но може би трябва да организират така нещата, че да е достъпно и за по-малки деца. Моника ходи на ясла, където децата са до 3 год. възраст, тя е една от най-малките. Там също са 2-3 лелки за  доста деца, но се справят. В крайна сметка нали затова си плащаш доста бих казала в детския кът - 6-7 лв. на час не са никак малко.

# 21
  • Мнения: 24 467
Точно на така поставения въпрос се опитах да отговоря- в тези кътове има деца на 4-7 години /за това говоря за 20-30 кг. деца/, има играчки за по - големи, които могат да бъдат опасни за бебетата и децата до 3- годишна възраст, като в яслите тези опасности са избегнати или поне следва да бъдат избегнати.

# 22
  • Мнения: 6 206
Така е, аз всичките тези неща ги разбирам, но може би трябва да организират така нещата, че да е достъпно и за по-малки деца. Моника ходи на ясла, където децата са до 3 год. възраст, тя е една от най-малките. Там също са 2-3 лелки за  доста деца, но се справят. В крайна сметка нали затова си плащаш доста бих казала в детския кът - 6-7 лв. на час не са никак малко.
Забележи, че са само деца до 3 год възраст. Няма по-големи, няма дребни играчки, пързалките се прибират и изкарват на определено време... Какво значение има колко плащаш като не ти го взимат детето, нали? Дали са 6 или 1 лв, преди всичко се гледа безопасността и сигурността и после парите.
Нещата ще се организират така когато се появи нужда от това, или почти никога. Много са малко майките като теб, които мислят и желаят да оставят сами малките си деца. Още по-малко са навитите да стоят сами деца.

# 23
  • София
  • Мнения: 817
Здравей,
Аз също съм привърженик на това деца под 3 години да се приемат в тези детски центрове само с продружител. Причините според мен систематизирани накратко са следните:
1/децата под 3 год не са в състояние да обяснят адекватно какъв точно им е проблема
2/децата под 3 години нямат ясно изразен инстинкт за самосъхранение - т.е. им е необходим персонален пазач (в яслата ако си забелязала всичко е обезопасено и пригодено за  деца на тази възраст)
3/нека не забравяме, че все пак там са само деца - макар и по-големи мисъл адекватна не тече, та с малките наистина са възможни злополуки (например някое детенце на 6-7 да го блъсне, каките там не са вездесъщи да видят всичко, а и личните ми наблюдения са, че са оставени нещата на самотек)
4/Ами ако малкото детенце се наака докато ти обикаляш?  newsm78
Та такъв ми е реда на мислите. И аз доскоро си задавах твоите въпроси, но виждам каква е разликата м/у дете под и над 3 годинки.
Та така... не се ядосвай ... ще видиш колко бързо ще порастне   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 500
Много са малко майките като теб, които мислят и желаят да оставят сами малките си деца.
Започна се с критиката.
Както и да е. Имах предвид, че може да се организират така нещата, че да могат да се приемат и по-малки деца. Например две отделни групи - както е в Патиланци например. Но в началото, когато пуснах темата по-скоро исках да наблегна на втория въпрос : Къде вие водите децата си в София да се забавляват, когато са по-малки от 3 год, т.к. очевидно в Моловете не става. Това имах предвид.
Освен това смятате ли, че искам да я оставя цял ден, говоря за 1-2 часа, защото тя например ще се забавлява повече, ако я оставя да играе с деца, отколкото да се разхожда по щандовете или да седне на някое кафе.
Няма значение - веднага се намериха супер специалисти да обясняват и да дават акъл какво било , що било, да критикуват и т.н. Тук ако ще най-тъпата тема да се пусне, винаги може да се очаква да ти се нахвърлят 100 човека да ти казват колко си безотговорна и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Dona Noli, не скачай като ощипана мома.
Никъде няма критика - поста на Каспър е констатация. Не видях нито едно мнение в което някой да те е нарекъл безотговорна или да те е критикувал по някакъв начин.

Можеш да си заведеш детето във всеки един детски център, включително и тези в "тъпите молове", само че вместо да пиеш кафе ще поиграеш с него. Не е толкова ужасно колкото звучи Wink

# 26
  • Мнения: 6 206
Нямам никаква идея да те критикувам, защото майки като теб са ми основните клиенти през седмицата, а аз си обичам клиентите.
И да, аз се имам за специалист в тази област, специално в тази.  Simple Smile
Казвам за моето дете, посмъртно не съществува възможност да го оставя някъде, с две изключения, които не са в Пловдив, където ще бъда спокойна. Това го казвам от много наблюдения и гледане и реално познаване на нещата.

# 27
  • Мнения: 3 500
Можеш да си заведеш детето във всеки един детски център, включително и тези в "тъпите молове", само че вместо да пиеш кафе ще поиграеш с него. Не е толкова ужасно колкото звучи Wink
Защо мислиш, че го смятам за ужасно?! Много си остроумна, няма що. Просто Моника е дете, което обожава да играе с други деца, и й е скучно с мен или с друг възрастен. Винаги е било така, затова й просто обожава да е в яслата, където има други деца, с които да се забавлява. Но както казах - няма значение. Щом намирате поле за изява - моля!

# 28
  • Мнения: 3 500
Чарита,  цитирала съм точно мнението, което съм почувствала като критика. Ти като не си видяла никъде, аз съм видяла.
Просто не ми се спори вече!

# 29
  • Мнения: 472
И ние сме се сблъсквали със същите проблеми. Дъщеря ми е на 2г.6м. много е контактна и обожава да играе с други деца, да скача на батут, на бънджи  и т.н. В МОЛ на Стамболийски ни пускат, но на нея там не и е интересно. В Патиланци, в Арена и др. за деца под 3 г. забрави. Да не ви разправям какви истерии са като не ни пуснат някъде. Понеже изглежда доста по-голяма за възрастта си, висока е 100 см. и много говори забравих всички скрупули и започнах да лъжа, че е на 3г. Срамота, ама няма как.

Общи условия

Активация на акаунт